Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Mówta co chceta , ale mnie to trochę drażni... żeby nie powiedzieć ostrzej :angry:

Przepraszam Robert. 

ZIOŁOMIÓD, nie miód ;)

Też nie robię tego na handel a z czystej ciekawości i aby mieć co rozdać dla rodziny i znajomych, bo jak Tadek mówił obowiązkiem pszczelarza jest aby rozdawać miód w rodzinie :D 

Edited by Krzychu

kompletnie nie wiem czemu uważacie że ziołomiód jest gorszym tańszym produktem

pszczoły włożyły tyle samo pracy co w normalny no po za lataniem mają na miejscu

ale

moja praca

poparzone ręce co 2 dni

mieszanie 

latanie koło tego

Witam. Hehe.. nie wkladac kija do mrowiska!  Popieram Miroslawa.  Ziolomiod to sprecyzowana i przyjeta nazwa tego produktu.  Kojarzenie nazwy z miodem jest bledne i bezzasadne.  W j.angielskim jest tysiace slow gdzie po polaczeniu dwóch słów tworzy sie trzecie nie koniecznie majace wiele wspólnego z tymi dwoma.  Uwazam ze nawet powietrze z ula moze byc produktem na sprzedaz. Jak tylko bedzie chetny na nie. Czemu nie?.  Tylko aby powietrze pochodzilo z ula, a nie z np. pasieki.  W zeszlym roku kupilem sloik ziolomiodu od b.znanego pszczelarza w Polsce.  Kolor slomkowy, bez zapachu i smaku (ja nic nie wyczuwalem). Poprostu syrop. Byc moze mial jakis ekstrakt dodany? Ale ula to chyba nie widzialo.  Chodzi mi o uczciwosc i aby klijent wiedzial co kupuje.  Z checia oddal bym sloik miodu z nawloci za sloik "prawdziwego" ziolomiodu takiego jak pokazal Tadek albo Krzysztof.   Powodzenia

Przepraszam Robert.

Nie przepraszaj .

Jak to mówi Jurek ... "Róbta co chceta " .

Co nie zmienia faktu , że  mnie osobiście trochę to drażni .

Dużo jeżdżę po imprezach regionalnych i widzę na co drugim stole miody , malinowe , aroniowe , truskawkowe , marchewkowe i  Bóg wie jeszcze jakie .

Często są one we wszystkich kolorach różu /czerwieni .

I niestety coraz więcej klientów właśnie o takie coś pyta .

Na szczęście są jeszcze grupy konsumentów dla których liczą się jakość , smak , tradycja .

Dla takich właśnie moje pszczoły (a nie ja ! ) produkują miód .

Cieszę się kiedy jest to doceniane ...

Np w tą niedzielę na Festiwalu w Olsztynie trzykrotnie zostały docenione moje produkty z pasieki .

DSC_2323.JPG

Ja pozostanę na tej drodze , na której produkty pszczele robią pszczoły :D

Uzdatniony enzymatycznie przez pszczołę miodną ziołocukier (wyprodukowano z mieszaniny sacharozy, wody i soku z ...wpisać jakiego), produkt może zawierać śladowe ilości orzeszków, soji czy co tam wypisują producenci zdrowej żywności:)

Śladowe ilości orzeszków i soi muszą wpisywać akurat te firmy, które używają tech samych urządzeń do pakowania lub innego przetwarzania swojego produktu co właśnie orzechy i soja ????

Cały problem wydaje mi się leży w tym jak pszczelarz podchodzi do pszczelarstwa :D czy chce to traktować jako źródło dochodu i źródło utrzymania rodziny ? , wtedy musi maksymalizować produkcję i marketing i jak ktoś chce postawić na jakość i bardzo dobre miody odmianowe  to siłą rzeczy tych miodów pozyska mniej, i musi nadrobić to ceną , ale to mało ,  wyższą ceną zapłacą klienci w wyższej półki i żeby do nich  pszczelarz mógł  dotrzeć musi mieć wieloletnią markę i bazę stałych klientów  którą buduje  latami  , alternatywą jest w cudzysłowie " dobry dział marketingu" czyli tak jak Robert :D  udzielać się po kiermaszach i konkursach , wygrywać je i w ten sposób dotrzeć do zamożniejszych klientów :) żeby z zyskiem sprzedać swoje miody po wyższej cenie.

Pszczelarz amator nie ma takiego ciągu na kasiorkę , bo nie jest to jego źródło utrzymania i z zasadzie zależy mu na zwrocie kosztu prowadzenia pasieki + jakiś tam dodatkowy grosz :D

Ale istnieje jeszcze problem uczciwości pszczelarza  i tu jak to u ludzi znajdą się "paproki "  i wśród zawodowców i w śród amatorów ;)

A sam ziołomiód ( nie chcę już dyskutować o nazwie chociaż rację mają antagoniści że tak się nie powinien nazywać to niech zaproponują swoją nazwę  :D  ) jest uzupełnieniem produktów w branży pszczelarskiej o nowe asortymenty , i klienci niech wybiorą co im smakuje.  Jak mają jeść nutellę to lepiej to ?  Nadmieniam że ja nie sprzedaje żadnych ziołomiodów , ale nie patrzę na to krzywym okiem , aby tylko taki ziołomiód był wynikiem przerobienia przez pszczoły naturalnych ziół , a nie wynikiem mieszania różnych składników poza ulem w jakiejś mieszalni spożywczej. ;)