Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Sprzedaż bezpośrednia

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

marcino91

marcino91

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 95 postów
  • Imię:Marcin
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Dadant 1/2
Tak jak w temacie - czy uzyskanie papierka jest potrzebne jedynie wtedy kiedy chciałbym sprzedawać swoje wyroby na targach i stoiskach?
Czy nazwijmy to rozprowadzanie wśród znajomych również mnie do tego obliguje? Pytam bo mam mętlik w głowie. Chciałoby się mieć ten dokument i wszystko zgodnie z prawem ale póki co człowiek dorabia się sprzętu i umiejętności. De facto nawet nie mam możliwości pozyskania pomieszczenia i dostosowania go tak jak należy do wymogów a o budowaniu czegokolwiek od zera moge pomarzyc. W chwili obecnej buszuję w budynku gospodarczym u teścia w zakładzie budowlanym na ktorego terenie mam również postawione ule. Jakoś nie wydaje mi się żeby odebrano mi pomieszczenie obok którego jest sporo "budowlanki".

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2380 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Pisaliśmy o tym wiele :D  W prawie obowiązującym jest wymóg , że trzeba mieć taki "papierek" i nie zastosowanie się do tego wymogu robi z nas przestępców . Ale z drugiej strony uchwalenie prawa  nadmiernie restrykcyjnego i niemożliwego do wyegzekwowania , robi  większy bałagan w głowach obywateli i uczy nas kombinować i omijać prawo :D Ja jakoś nie znam przypadku żeby kogoś z moich znajomych pszczelarzy ukarano mandatem za nie posiadanie zezwolenia  :D U mnie na targowisku każdy kto chce handluje miodem i jest dużo handlujących miodem handlarzy którzy miód mają nie wiadomo skąd podejrzewam że i z zagranicy  i handlują , i rozmawiałem jednym z nich handlującego warzywami  i pytałem skąd ma miód i czy ma pasiekę ? Odpowiedział że nie ma , a miód ma od jakiegoś pszczelarza z innego powiatu oczywiście bez żadnego papierka  :D Czyli przepis przepisem a życie życiem.

Ale przepis jest i trzeba go stosować !!!!!!!!!!

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

marcino91

marcino91

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaSilesia
Być może będzie trzeba się przejść do PIW i po prostu zapytać jak to u mnie wygląda. Chociaż wiem że z tym po prostu będzie problem bo weterynarz wyjątkowo nieprzyjemny człowiek z którym miałem styczność przy rejestracji pasieki - po prostu buc i jakoś mnie zniechęcił.

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 715 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Zakładałem nie dawno temat. Jeśli chcesz mieć ule i miód oraz inne produkty wykorzystywać na własne potrzeby to:

1. Nie musisz zgłaszać pasieki do PLW, prawo do tego nie obliguje.

2. Nie możesz sprzedawać, rozprowadzać, podarowywać i inne tego typu rzeczy produktów pozyskanych ze swoich uli ani pszczół.

Mając zamiar rozprowadzać, rozdawać itd. miód wśród swoich znajomych czy kogokolwiek innego to aby żyć w zgodzie z prawem to jesteś zobligowany do zgłoszenia pasieki do PLW (nie uprawnia cię to do prowadzenia sprzedaży), zgłoszenia sprzedaży bezpośredniej (tutaj musisz spełnić wymogi pomieszczenia, sprzętu itd.).

marcino91

marcino91

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaSilesia
Pasieke mam zgłoszoną tylko fajnie byłoby mieć też pomieszczenie gdzie przyszłaby kontrol i wystawiła kwitek a ja miałbym święty spokój. O jakość mojego miodu się nie martwię no ale nie o to chodzi tylko o to ponieszczenie własnie. No nic pożyjemy popytamy i zobaczymy :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły