Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Taboret gazowy...


Recommended Posts

Witam pszczelarską brać...

Nie wiem, czy mi odpowiecie na pytanie, o jakiej mocy powinien być  taboret gazowy, do przegotowania wody z woskiem, w garnku 50-litrowym?

Czy wystarczy 8 KW, czy lepiej 9,8, lub 11 KW?

Chodzi o maksymalne wykorzystanie taboretu, przy jak najmniejszym zużyciu gazu.

Taboret gazowy, "połyka" ok. 600 g gazu/h, przy powyższych wartościach mocy.

Gotowałem już na 4 palnikowej, w kuchni, ale robiłem za duży bałagan żonie.

A w pracowni, będę niezależny... :D

Link to comment
Share on other sites

Jurek takie pytania to bimbrownicy.pl

Mam taki i spełnia wszystkie moje zachcianki pszczelarskie i bimbrownicze

https://allegro.pl/taboret-gazowy-z-termopara-i-piezozapalaczem-7-5kw-i6957266726.html

- a stosunek ceny do ilości spalanego gazu - Jurek na miły Bóg nie drąż tematu  :)  :)  -

kupuj Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Jurek takie pytania to bimbrownicy.pl

Mam taki i spełnia wszystkie moje zachcianki pszczelarskie i bimbrownicze

https://allegro.pl/taboret-gazowy-z-termopara-i-piezozapalaczem-7-5kw-i6957266726.html

- a stosunek ceny do ilości spalanego gazu - Jurek na miły Bóg nie drąż tematu  :)  :)  -

kupuj Pozdrowionka

Nie wiem co ma bimber do garnka wosku, ale może dlatego, że jestem abstynentem prawie 40 lat... :)

Link to comment
Share on other sites

Jurek moim zdaniem zależy od średnicy tego 50l gara,  średnica palnika ma być o tyle mniejsza by grzać jak najwięcej dno i boki gara, a nie powietrze w pomieszczeniu.

Link to comment
Share on other sites

Jurek moim zdaniem zależy od średnicy tego 50l gara,  średnica palnika ma być o tyle mniejsza by grzać jak najwięcej dno i boki gara, a nie powietrze w pomieszczeniu.

No tak, masz rację. Dno gara ma ok. 47 cm średnicy. A taborety gazowe, są różnej wielkości. zazwyczaj są kwadratami, a najlepszy kwadrat taboretu dla takiego gara, to 40 cm. Tak sądzę. A taboret ma tak ogromną ilość otworów, z których wypływa gaz, że na pewno ogrzewa tylko i wyłącznie dno gara, a nie powietrze.

Bo ta ogromna ilość otworów, jest zlokalizowana bliżej wnętrza taboretu.

Link to comment
Share on other sites

Taboret jest po to by podgrzewać zacier, wosk, wodę na kawę , Taboret ma ramę - stojak kwadratowy, sam palnik jest okrągły i najczęściej regulowaną wielkość płomienia

Link to comment
Share on other sites

Gar 50l taboret 8 kw . Taki podgrzewa 100 l,no trochę wolno . Bierz najtańszy swój kupiłem za 40 pln służy już 4 czy 5 lat.

U nas mówią bracha  , zacier to jest mąka podgrzana i ,,zatarta ,, aby scukrzyć skrobię. Po dodaniu drożdży i fermentacji przestaje być zacierem . ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.