Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Pogróżki

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

vincent vega

vincent vega

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów
  • Imię:Vincent
  • LokalizacjaMazowsze
  • Typ ula:Wielkopolski

Cała sprawa ucichnie pewnie z końcem upałów i zakończeniem sezonu na baseny,nie wydaje się żeby przy takiej odległości pszczoły tam dokuczały.Teraz ciepło brakuje im wody więc jest jak jest.PK

Też mam takie wrażenie ale wolę się zabezpieczyć.

Mam pasiekę w rejonie sadowniczym. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów - sadownicy chwalą sobie pasiekę w swojej okolicy bo jeszcze kilka lat temu o pszczołę było bardzo trudno wiosną. Zawiązanie kwiatów jest wyraźnie lepsze niż kiedyś i sami to podkreślają w rozmowach. Jednak jeden nieprzemyślany oprysk może zabić pasiekę a ubezpieczenie oferuje ochronę w tym zakresie.

vincent vega

vincent vega

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Byłem dzisiaj u agenta TUW. Okazuje się, że pani nie wiedziała nawet, że posiadają takie ubezpieczenie w ofercie. Jutro do południa mam dostać na telefon więcej informacji (konkretnych) o tym ubezpieczeniu.

PiotrekF

PiotrekF

100% Domownik

• Administracja
  • 334 postów
  • LokalizacjaK-r
  • Typ ula:WZ

Ekhmmm. 

Dziś 8 sierpnia : Wielki Dzień Pszczół !  ciekawe czy ów 'sąsiad' to wie .....  zapewne nie . 

Vincent! myślę, jedynie rozmowa  z 'sąsiadem'  może coś da/poprawi  (choć mam obawy , że nie - skoro zadzwonił z pretensjami ) . Może przyjmie do wiadomości  że ta odległość to nie koniecznie Twoje pszczoły, że w takiej odległości od .... żądlą tylko niepokojone.

Słoiczek owszem możesz mu podarować napominając iż to 'owoc' ich pracy wymagający ok miliona lotów, ale  niepoliczalnym 'owocem'  jest  wynik zapylania  (jak ma drzewka owocowe  to można mu .... no wspomnieć).  ale podjęte kroki z ubezpieczeniem  to słuszna decyzja .

Powodzenia  - jeśli można prosić informuj o .....

PF

ps oby tylko 'nerwowy szwagier' sąsiada  nie zaczął 'podbijać ceny' .... licząc na  darmowy miód .

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 730 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Ja u siebie mam poidło, ale po deszczu i tak leciały do plandeki rozłożonej dalej na której zebrały się kałuże ciepłej wody. W zasadzie pewnie problem by rozwiązało nie poidło typowe, a np. kawał czarnej folii w misce zalany wodą. Chodzi o podgrzanie temperatury, tak żeby ta woda była cieplejsza niż u sąsiada w basenie, chyba że ten ma grzałkę to wtedy lipa :P.

Sąsiadowi zawsze możesz powiedzieć, że w jakimś egzotycznym kraju pszczoły to przysmak więc ma darmowe dodatkowe białko, za które nie musi płacić :).

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

vincent vega możesz coś więcej napisać na temat tej polisy? Jaki koszt do 80 uli? OC do jakiej kwoty jest? Czy można indywidualnie się ubezpieczyć, czy trzeba być w związku pszczelarskim?

Polanka prowadzi i nie trzeba być członkiem na stronie stowarzyszenia w kontaktach. Kosut dobrze radzi - wyślij kobietę one bardziej ugodowe . Naprawdę.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

irkor

irkor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • Imię:Irkor
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Typ ula:WP

Drogi Kolego,
Problem jest bardziej poważny i złożony niż by mogło się wydawać. Dlatego należy podjąć w te pędy natychmiastowe działania. Można przypuszczać, że dochodzi do wpadania i topienia się nie tylko Twoich sklenarek, ale również różnego rodzaju biegaczowatych, modraszkowatych, błonkoskrzydłych, pszczołowatych i wielu innych owadów objętych ochroną całkowitą. A to już nie żarty, bo basen Twojego Sąsiada wpływa na zachowanie właściwego stanu ochrony gatunków. W trybie pilnym wezwij sąsiada do odpowiedniego zabezpieczenia basenu i rozważ powiadomienie Greenpeace oraz innych organizacji ekologicznych. No i jeszcze jedna ważna sprawa. Dokonaj jeszcze dzisiaj szczegółowych oględzin przedmiotowego basenu i oczywiście jako życzliwy sąsiad spytaj w Gminie, czy czasami nie należało wystąpić przed jego budową o zgłoszenie robót budowlanych. Tak więc Kolego Vincent Vega głowa do góry i zacznij działać, bo wytopi ci wszystkie pszczoły, które nie zapominajmy są już gatunkiem ginącym.

• vincent vega lubi to

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu dzisiejszym, jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

vincent vega

vincent vega

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Pani od ubezpieczenia oddzwoniła wczoraj. Wysłała zapytanie do tzw. centrali gdzie poinformowali ją , że owszem mają takie ubezpieczenie ale jest to rozszerzenie do innego ubezpieczenia. Tak więc ja nie mając innego ubezpieczenia majątkowego w TUW nie mogę rozszerzyć go o ubezpieczenie pasieki i jest jej przykro bo ładnie i ciekawie opowiadałem o pszczołach - hehehe. OK, nie chce mi się tam wydzwaniać i tłumaczyć  - spróbuję w Polance.

lalux5

lalux5

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Imię:****
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:WL

Jeżeli okaże się ,, cwaniakiem" i będzie mu zależało na dokopaniu , to pszczelarz jest na przegranej pozycji. Parę sytuacji tego dowiodło , i nie liczył bym na opamiętanie naszych sądów.Spróbować polubownie , iść na przeczekanie , ubezpieczyć tak!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody