Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Candy Board


Recommended Posts

Bogumił w czym lepszy od klasycznego ciasta jest CB i czy pszczoły dadzą radę na takim pożywieniu wychowywać larwy?

Witam.  Gabriel prosze czytaj uwaznie co napisalem.  CB to nie forma karmienia rodziny.  CB jest porowata (duzo powietrza) i sucha co za tym idzie cieplejsza.  Placek ciasta nie jest na calej powierzchni korpusa jak CB. co za tym idzie latwa dostepnosc rezerwy pokarmowej.  Nie  koniecznie w ulu bez pokarmu.  Nie jest tez wskazane dokladanie jakichs "ulepszaczy" do CB, typu pylek itp.  To wszystko zapcha pszczola jelita, a wiemy ze pszczola nie bedzie sie mogla wypruznic bo zima.  Czyli mozemy zrobic wiecej zla jak pomocy.  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Gabriel prosze czytaj uwaznie co napisalem.  CB to nie forma karmienia rodziny.  CB jest porowata (duzo powietrza) i sucha co za tym idzie cieplejsza.  Placek ciasta nie jest na calej powierzchni korpusa jak CB. co za tym idzie latwa dostepnosc rezerwy pokarmowej.  Nie  koniecznie w ulu bez pokarmu.  Nie jest tez wskazane dokladanie jakichs "ulepszaczy" do CB, typu pylek itp.  To wszystko zapcha pszczola jelita, a wiemy ze pszczola nie bedzie sie mogla wypruznic bo zima.  Czyli mozemy zrobic wiecej zla jak pomocy.  Powodzenia

Czytam jak umiem,pytałem w czym lepszy jest CB od ciasta???
Link to comment
Share on other sites

lepsza dostępność dla pszczół ?,a co do woreczka z ciastem dostać się im to problem,jeżeli mają na ramkach.

Witam .  Gabriel aby pszczoly pobieraly pokarm min. temp. musi byc +10C.   Temp w ulu poza klebem czesto jest nawet ujemna.  Jak juz pisalem mokre zmrozone ciasto nie bedzie mimo dostepnosci dobrym przekaskiem dla pszczoly. SB nad klebem bedzie cieple mimo ze na drugim komcu moze byc -10C.  Zakladam ze ogrzanie ciasta w danym punkcie  ze wzgledu na duza zawartosc wody (przewodnosc cieplna) bedzie wrecz niemozliwe. 

"lepsza dostępność dla pszczół "  Tak jak pisalem plyta cukrowa jest zawsze nad glowa.  Koncem zimy pszczoly powinny byc blisko powalki. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Bogumił w czym lepszy od klasycznego ciasta jest CB ?

 Witam. Pomijajac fakt ze ludzie lubia wygode, bo nie kazdy lubi powiedzmy w Lutym przy -15C biegac po pasiece.i sprawdzac czy jakas rodzina nie gloduje.  Mysle ze nie jest dobrze niepokoic wszystkie rodziny na pasiece bo jedna lub dwie rodziny sa w potrzebie.(czt. brak pokarmu).   Moja psieka to tylko 14 rodzin i moge zapewnic im i sobie troche "komfortu"  O pasiece zapominam na 5 miesiecy i tak staram sie aby im nic nie braklo.  Po dobrym jesiennym przygotowaniu najwazniejsze co pszczoly potrzebuja jest spokuj (cisza).  Kazdy ul ma zamontowany termometr z czytnikiem na zewnatrz. Temperatura pod powalka daje mi wystarczajace info co dzieje sie w rodzinie bez otwierania ula. Ludzie nie zdaja sobie sprawy jaki stres powoduje chalas.  Wystarczy jedno stukniecie w ul a temp. pod powalka rosnie o 1C . Czyli jaki wzrost temperatury bedzie w klebie skoro 30 cm dalej podskoczy o 1C?  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jeden filmik YT autora tego co na początku tematu  ,  odpowiadający trochę na pytanie  Gabriela :D

https://www.youtube.com/watch?v=lBsZBGS3S6M

 

i jeszcze  inna propozycja podkarmiaczka uniwersalna ale związana z CB

 

https://www.youtube.com/watch?v=uzhMi4ONvq4

 

Muszę sobie na próbę zrobić kilka ramek do CB celem przetestowania w zimę :)  chociaż z zasady karmie na zimę do oporu jak to się mówi ,  ale miałem i takie przypadki że pszczoły doszły w jednym brzegu ula do powałki i się osypały pomimo że na sąsiednich ramkach w bok były pełne ramki z pokarmem , chociaż  robię tak powałki żeby górą nad ramkami była wolna przestrzeń do przemieszczania się :) , ale jak życie uczy czasami to jest za mało i pszczoły nie mają ochoty za bardzo się przesunąć w bok , podejrzewam że następuje to wtedy jak kłąb jest bardziej zwarty , czyli jak występują silniejsze mrozy  :D

Ekonomicznie koszt ramek , cukru ???? w porównaniu do kosztu osypanej rodziny ???? Każdy może to sobie sam przekalkulować  :D

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Witam. Pomijajac fakt ze ludzie lubia wygode, bo nie kazdy lubi powiedzmy w Lutym przy -15C biegac po pasiece.i sprawdzac czy jakas rodzina nie gloduje.  Mysle ze nie jest dobrze niepokoic wszystkie rodziny na pasiece bo jedna lub dwie rodziny sa w potrzebie.(czt. brak pokarmu).   Moja psieka to tylko 14 rodzin i moge zapewnic im i sobie troche "komfortu"  O pasiece zapominam na 5 miesiecy i tak staram sie aby im nic nie braklo.  Po dobrym jesiennym przygotowaniu najwazniejsze co pszczoly potrzebuja jest spokuj (cisza).  Kazdy ul ma zamontowany termometr z czytnikiem na zewnatrz. Temperatura pod powalka daje mi wystarczajace info co dzieje sie w rodzinie bez otwierania ula. Ludzie nie zdaja sobie sprawy jaki stres powoduje chalas.  Wystarczy jedno stukniecie w ul a temp. pod powalka rosnie o 1C . Czyli jaki wzrost temperatury bedzie w klebie skoro 30 cm dalej podskoczy o 1C?  Powodzenia

Bardziej chodziło mi o różnicę przy trawieniu przez pszczoły ciasta i CB.Pozostaję w razie potrzeby przy cieście.Dziekuję za odpowiedzi pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Witam. Idac Twoja analogia to po co mi ubezpieczenie na samochod skoro jestem bobrym kierowca?.     Czy np. zatwory, kraty odgrodowe lub powalki to tez niepotrzebne wynalazki?  Oczywiscie mozna sie bez nich obejsc ale skoro ulatwia nam prace to trzemu nie.  Ludzie pisza czy nie lepiej i wygodniej na jesieni dac im te 4kg syropu wiecej.  Niestety nie, i ludzie tego nie  rozumieja bo nie wiedza jak CB dziala.  Tu nie chodzi o 4kg pokarmu wiecej w ulu, tu chdzi o rezerwe pokarmu w odpowiednim miejscu!.  Ile razu zastalismy osypane pszczoly z glodu mimo ze dwie ramki dalej bylo go dostatkiem.  Moim zdaniem dobra CB to nie jakis placek ztwardnialego cukru (blota). Po wyschnieciu powinna miec konzystencje jak kostka cukru do cherbaty.  Jak taka kostke wlozysz do ust to mozna przez nia oddychac, czyli jest przewiewna. Bedzie pochlaniac wode ale bedzie sucha i woda sie nie bedzie skraplac. Co zabija pszczoly.  Prawidlowo pszczoly powinny zawiazac klab na dole i kierowac sie do gory. W tym miejscu gdzie jest klab  cukier bedzie cieply i wilgotny i mimo ze obok bedzie -10C to beda go w stanie pobrac.    CB to nie inna metoda zakarmiania,  jest to deska ratunku lub, jak kto woli polisa ubezpieczeniowa.  Beda rodziny co wogule nie tkna CB, a moze jedna na dziesiec przeżyje dzieki niej.  Podam przyklad z ostatniej zimy.  Jedna rodzina chyba cala zime miala czerw (napewno od stycznia) i mysle ze ta rodzina przetrwala dzieki CB.  Koncem lutego dostala druga CB z rodziny obok co wogule nie byla zainteresowana CB.  Czyli wracajac do analogi z Twojego zdania jak by mialy odpowiednia matke to by siedzialy spokojnie do wiosny.  Na szczescie pszczoly to nie roboty i maja swoja dusze. Rodzinka ta w lecie odwdzieczyla sie wspanialym miodzikiem.  Musze jeszcze sie odezwie co mysle o CB, bo dostalem żółta kartke od Tadzia.  Powodzenia

Mylisz dwa pojęcia . Odpowiem Twoim porównaniem . To tak jak kierowca bez pojęcia o jeździe okleja samochód poduszkami bo jak wjedzie do rowu to nie podrysuje.

 

Ile razu zastalismy osypane pszczoly z glodu mimo ze dwie ramki dalej bylo go dostatkiem.

I pies ich trącał jak nie umieją ułożyć sobie pokarmu na zimę. Mam np 200 rodzin wiesz ile to czasu i pieniędzy ?

Już lepiej niech kłąb wisi na dennicy.

Skraplająca się na powałce woda jest potrzebna pszczołom , nadmiar świadczy o złej wentylacji w ulu. Moja polisa to że wszystkie mają mieć dosyć pokarmu . 1,5 za kg to tylko głupcy oszczędzają . Latałem z ciastem jak matki zaczęły późno czerwić a JA zlekceważyłem i normalnie skończyłem podkarmianie . Każdy robi jak uważa ubytki do 10 -20 % to norma bo to jest dostosowywanie się do środowiska , przyroda eksperymentuje .

P.S. Pszczoły idą do góry i później do tyłu ula dadanta.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jeden filmik YT autora tego co na początku tematu  ,  odpowiadający trochę na pytanie  Gabriela :D

https://www.youtube.com/watch?v=lBsZBGS3S6M

 

i jeszcze  inna propozycja podkarmiaczka uniwersalna ale związana z CB

 

https://www.youtube.com/watch?v=uzhMi4ONvq4

 

Muszę sobie na próbę zrobić kilka ramek do CB celem przetestowania w zimę :)  chociaż z zasady karmie na zimę do oporu jak to się mówi ,  ale miałem i takie przypadki że pszczoły doszły w jednym brzegu ula do powałki i się osypały pomimo że na sąsiednich ramkach w bok były pełne ramki z pokarmem , chociaż  robię tak powałki żeby górą nad ramkami była wolna przestrzeń do przemieszczania się :) , ale jak życie uczy czasami to jest za mało i pszczoły nie mają ochoty za bardzo się przesunąć w bok , podejrzewam że następuje to wtedy jak kłąb jest bardziej zwarty , czyli jak występują silniejsze mrozy  :D

Ekonomicznie koszt ramek , cukru ???? w porównaniu do kosztu osypanej rodziny ???? Każdy może to sobie sam przekalkulować  :D

Pozdrawiam

Tadek

Witam. Dziekuje za linka do tego drugiego filmu.  Musze sie  przyznac ze lubie filmy tego goscia ale tego jeszcze nie widzialem.  Czytalem komentarze i stwierdzam ze ludzie kompletnie nic nie wiedza na temat CB.  Masz racje koszt jest niewielki , w jeden wieczor mozna tego narobic sporo.  Cukier jak nie pobiora to na wiosne mozna zuzyc na syrop do odkladow.  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie to nie ma co polemizować z przedmówcami :)  bo i tak każdy ma swoje racje, :D Stosowanie CB jest u nas w Polsce jeszcze niedokładnie zbadane doświadczalnie  :) i nie znamy jego efektów w cyklu kilkuletnim :)  jak by nie było w trochę zimniejszym Polskim klimacie .

Ale ????

1/ Wszyscy stwierdzamy że lata są teraz cieplejsze i że pszczoły dłużej czerwią to jedno ,

2/ Po drugie krzyżówki współczesnych pszczół są bardzo często z domieszką pszczół włoskich czy innych z cieplejszego klimatu i one genetycznie prawie czerwiły by na okrągło jak jest w miarę ciepło .

3/ Po trzecie jak długo czerwią to wiadomo ,  że i więcej zjedzą w okresie czewienia  i jak przez nawet trzy miesiące pszczoły dłużej czerwią licząc miesiące wrzesień, październik i listopad ,  to przez to  czerwienie w tych miesiącach zużyją jak obliczałem do około 8 kg więcej pokarmu niż kiedyś jak były robione te tabele obliczenia zużycia pokarmu w skali roku u pszczół :)http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?t=279

Czyli jak średnio w  m-cach wrzesień -  marzec  pszczoły zużywały dotychczas  17 - 20 kg pokarmu na rodzinę , to na to zwiększone czerwienie trzeba by dodać jeszcze kilka kilogramów więcej i robi nam się zużycie w granicach 25 kg - 28 kg?? ;) No i teraz jak dajemy średnio 16 kg cukru na zimę to dodając wodę wyjdzie około 20 litrów syropu odparowanego już w ramkach czyli pokarmu zimowego i trzeba liczyć się że może nastąpić deficyt w rodzinach :D To są tylko tezy , które należało by sprawdzić doświadczalnie , no i zużycie pokarmu zależy tez od siły rodzin czyli ich wagi jesienią . I właśnie metoda CB jest jakimś tam sposobem zaradzenia sobie z takimi rodzinami które długo nam jesienią czerwią :D  bo ten pokarm możemy poddać w grudniu kiedy syropu już nie poddamy. A jak sprawdzić które rodziny nam dłużej czerwią ?? Bogumił wskazał , zmierzenie temperatury. To wszystko jest tyko tezą i nie namawiam nikogo do stosowania tej metody , ale dobrze wiedzieć jak sobie zaradzić kiedy nam przez dłuższe czerwienie może zabraknąć pokarmu w ulach  :D 

A Darkowi gratuluję thumbsup.gif 200 rodzin Ho! Ho ! Ładnie :D

Pozdrawiam

Tadek
 

Link to comment
Share on other sites

Po co tyle ambarasu, ???

W Polskim klimacie zimą

kłąb pszczół ma 17 do 24 cm.

Ja chcę tylko 20cm.

Czyli 7 ramek. Jedna ramka to 2kg.

Czyli = około 14kg. Dostały 10 kg plus

to co miały, to nie mogły źle ułożyć,

a jak źle ułożyły to jak Darek pisze

pies ich trącał, bo ja nie chcę takich.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 

1/ Wszyscy stwierdzamy że lata są teraz cieplejsze i że pszczoły dłużej czerwią to jedno ,

Zaprzestanie lub podejmowania czerwienia nie jest zależne od temperatury a długości dnia.

Napisałem - np. 200 . Ja i tak umiem liczyć tylko do 80.

Nie zabieram nigdy z gniazda miodu . Nigdy . Nie mam nawet takiej miodarki . Dadant 12 ramek.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Czytam jak umiem,pytałem w czym lepszy jest CB od ciasta???

 

Ani nie lepszy, ani nie gorszy. Służy do czegoś innego poniekąd... W zasadzie zauważyć można jedną zasadniczą różnicę między CB a ciastem, mianowicie ciasto pobudza pszczoły do czerwienia. CB tego nie robi, przynajmniej tak piszą praktycy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.  Hehehe.  Dzien sie fajnie zaczyna. :-)    Ten film to czesc 2.  Wczesniej Tom R. nakrecil film o C.B. ,niestety mimo ze to stosuje nie bardzo rozumial jak "to sie je"  Mysle ze po mojej krytyce nakrecil czesc nr.2.  No ale chwala takim ludziom ze dziela sie wiedza z innymi. Acz kolwiek czesto ma to inne podstawy. (czyt.reklama).   Michal pisze ze po dodaniu octu cukier bedzie zinwertowany.  Byc moze jednak ocet ma konserwowac i zapobiegac plesni. CB bedzie w ulu pare miesiecy!.  CB podajemy do ula jak juz sie oziebi czyli po zawiazaniu sie klebu. W tym czasie klab powinien byc na dole, czyli pszczoly nie wiedza o jego istnieniu. Jezeli podamy go wczesniej to napewno pszczoly sie nim zainteresuja.(za wczesnie). C.d.n. musze leciec.

Bogumił nie wiem czy wiesz,ale ten twój idol Tom jest producentem tego wspaniałego wynalazku dlatego tak zachwala :D podobnie sytuacja wygląda z innymi rzeczami.Zeszłej zimy przez pchanie do uli w połowie grudnia protein oraz głodzenie i podgrzewanie pszczół,w marcu wymiatał pasiekę,a wiosną miał zasiedlać 2000 ulików weselnych :lol: Tego roku już odkrył w hamerykańskich pismach dodawanie wybielacza do syropu i tak sobie działa miszczu Tomaszek z Białegostoku. PK

Link to comment
Share on other sites

Bogumił nie wiem czy wiesz,ale ten twój idol Tom jest producentem tego wspaniałego wynalazku dlatego tak zachwala :D podobnie sytuacja wygląda z innymi rzeczami.Zeszłej zimy przez pchanie do uli w połowie grudnia protein oraz głodzenie i podgrzewanie pszczół,w marcu wymiatał pasiekę,a wiosną miał zasiedlać 2000 ulików weselnych :lol: Tego roku już odkrył w hamerykańskich pismach dodawanie wybielacza do syropu i tak sobie działa miszczu Tomaszek z Białegostoku. PK

Witam.  Tom R. nie jest moim idolem, co widac po moich komentarzach pod jego filmami.  CB to nie nowosc, ok moze nowosc z ameryki dla niektorych.  Jednak slyszalem ze przerabiano juz ten temat w Polsce chyba w latach siedemdziesiatych. (tak slyszalem od starych wyjadaczy).   Jest wielu co dzieki YT zrobili pieniadze i slawe.  Jednak trudno winic np. Lysonia o kiepskie ule bo komus pszczoly padly.  Dlatego zamiescilem innego linka do tego tematu. Film jest z roku 2010. czyli raczej nie wzorowali sie na Tomie bo jego film jest z 2017.  Trudno mi sie wypowiadac na temat tego goscia i jego poczynan na pasiece bo ich nie znam.  Moge tylko chwalic/krytykowac co widze na jego filmach.  Jedno napewno co mysle to przczoly naucza go pokory. (wczesniej czy pozniej)  Po kilku jego  nie bardzo przemyslanych stwierdzeniach stwierdzilem ze szkoda mojego czasu na jego filmy.  Zycze mu i Tobie jak najlepiej.  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W życiu nie można mieć idoli !!!!! :D  Każdy  myślący człowiek o tym wie ???? :D  Wszystko trzeba filtrować swoim umysłem i nie dać nabrać się na byle co :D I robić to co umysł podpowiada   :)

Pozdrawiam  i Piotra również :D

Link to comment
Share on other sites

Skoro taki temat,to pytanie ,kto zna sklad magicznej mikstury Toma?

Ale której mikstury?CB czy tej pasztetowej :D co zaczął podawanie końcem grudnia,potem w styczniu miał podobno trzy ramki czerwiu krytego,marcowe mrozy zweryfikowały wszystko i pszczoły musiał wymiatać z dennicy.Pozdrawiam PK

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Szczerze to żadnej,bo najpierw było show i tajemnica a później to tak się zbłaźnił i odkładami i matkami i tym karmieniem,ze zniknął na sezon. Zresztą jak napisał ze robi 30 silnych odkładów z jednej rodziny w sezonie,przestałam czytać jego wypociny. Jedyne co mnie dziwi to ludzka naiwność,facet nie miał badań,zaplecza,nie podał skladu a ludzie to tak łykli. Nie na darmo przysłowie mowi ,,dobry bajer pół sukcesu,,

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to żadnej,bo najpierw było show i tajemnica a później to tak się zbłaźnił i odkładami i matkami i tym karmieniem,ze zniknął na sezon. Zresztą jak napisał ze robi 30 silnych odkładów z jednej rodziny w sezonie,przestałam czytać jego wypociny. Jedyne co mnie dziwi to ludzka naiwność,facet nie miał badań,zaplecza,nie podał skladu a ludzie to tak łykli. Nie na darmo przysłowie mowi ,,dobry bajer pół sukcesu,,

No również czytałem te rewelacje,najlepsze było jak obiecał matki jednodniowe na 15 marca i naiwniaki składali zamówienia. :D :D :D

A w połowie marca było -15 stopni.He he he.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dobra, a czym się różni podawanie CB w kawałkach, od podawania w specjalnej ramie przykrywającej wszystkie ramki?

 

Bo niby pobierają CB dlatego, że jest podgrzewane przez powietrze spomiędzy ramek.

 

Ale tutaj też pobierają:

 

Co prawda tylko na zdjęciu, ale widać że jednak pobierają. Oczywiście pomijam różnicę, że porcję CB na ramie ważącą 4 kg podam raz i mam spokój, a 4 porcje CB w kawałkach po 1kg będę musiał podać w tym czasie cztery razy - ale czy coś poza tym?

 

 

Pozdrawiam

 

 

Ps.

Beeman - pytanie do Ciebie, napisałeś:

 

"Tak wykonana CB wysycha pare dni. Im dluzej tym lepiej (CB mozna zrobic 1-2 miesiace wczesniej) Jezeli po wykonaniu CB na stole widzimy wode (syrop) to zdecydowanie nasza "zaprawa" jast za mokra ."

 

Właśnie - ile to ma schnąć? Nasza internetowa gwiazda mówi, że kilka tygodni, Ty napisałeś kilka dni. Bo CB robi się twarde faktycznie po paru dniach, ale czy już wtedy nadaje się do włożenia do ula? Nie będzie tak, że złapie trochę wilgoci z powietrza w ulu i popłynie pomiędzy ramkami? Koleś z "mojego" filmu wkłada do piekarnika, ale nie podaje czasu i temperatury - dzisiaj probowałem - testowo - podsuszyć jedną porcję w piekarniku i porcja zrobiła się miękka (temperatura była ustawiona na 50 stopni).

Edited by cegielka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.