Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Candy Board

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacjaok Łukowa
  • Typ ula:wlkp

Zaczynam rozumieć Bohtyna , czy koledzy przypadkiem nie przesadzają? Moim zdaniem jak się juz przydarzy sytuacja braku pokarmu na wiosnę to idę za radą dr Olszewskiego i kładę ramkę na płasko , a póki co do początku marca nie zaglądam do uli.

mirek.

mirek.

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • Imię:Mirosław
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Typ ula:wielkopolski 18

no właśnie awaryjne dokarmianie czy zapobieganie awarii 

bo 

cukier spracuje pszczółki ale zaglądać nie trzeba 

ramka na płasko jak awaria trzeba grzebać jak zimno

co lepsze?

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1754 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

@piotrpodhale - też mam takie przemyślenia; w Kanadzie u Beemana czy na innej Kamczatce to widzę sens takiego "cukrowego daszka" jako dodatkowego zabezpieczenia, ale u nas? Ktoś coś przuważył, skopiował do Polski - a teraz limingi niech kupują ode mnie ramy... Także jak ktoś od Toma nie kupił ram do CB to wiosną będzie pszczoły wymiatał ;)

ps. Beeman - dzięki za szczegółowy opis tematu.

Również mi się wydaje że głównie chodzi o sprzedaż tych ram do CB,bo przecież ciasto droższe ale lepsze i mniej z nim zachodu.PK

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1754 postów
  • Lokalizacja.

no właśnie awaryjne dokarmianie czy zapobieganie awarii 

bo 

cukier spracuje pszczółki ale zaglądać nie trzeba 

ramka na płasko jak awaria trzeba grzebać jak zimno

co lepsze?

Przy podaniu ciasta wcale nie potrzeba grzebać w ulu,tak jak wcześniej pisałem w razie wątpliwości dajemy na rodzinę słoik z ciastem.Znam fachowców co po kilka tygodni utrzymali pszczoły na cieście i pszczoły jakoś żyły i dotrzymały wiosny.

Moim zdaniem jak się juz przydarzy sytuacja braku pokarmu na wiosnę to idę za radą dr Olszewskiego i kładę ramkę na płasko

a jak nima ramki z papu to co?

mirek.

mirek.

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

no tak ale ciasto podajemy awaryjnie i niepokoimy pszczoły i spracowujemy czyli cb wydaje się lepsze 

dobra napisze co myślę

cb stosują w zimnym klimacie i dają cegłę lukrową na zapas bo i tak nie będą do uli zaglądać  dlatego co tam dobre u nas nie musi 

a ramki 4 listewki i siateczka każdy sam to zrobi 

mirek.

mirek.

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

słoik z ciastem to korpus do słoika a co z termiką?

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1754 postów
  • Lokalizacja.

słoik z ciastem to korpus do słoika a co z termiką?

Słoik z ciastem w razie obaw o stan zapasów daję na pająka w powałce.Chyba  lepiej otworzyć tego pająka niż martwić się co będzie z pszczołami.Na 40 -50 rodzin które zimuję tylko paru podaję ciasto a czasami wcale.Niektóre ciasta są z  inwertem czyli jakby to co dajemy na zimę,zresztą każdy działa jak chce i umie przy pszczołach.Ja rodzin z głodu nie tracę i CB nie potrzebuję.PK  

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

no tak ale ciasto podajemy awaryjnie i niepokoimy pszczoły i spracowujemy czyli cb wydaje się lepsze 

dobra napisze co myślę

cb stosują w zimnym klimacie i dają cegłę lukrową na zapas bo i tak nie będą do uli zaglądać  dlatego co tam dobre u nas nie musi 

a ramki 4 listewki i siateczka każdy sam to zrobi 

Witam. Zgadzam sie z Toba . Chociaz nie tyle chodzi o niskie temp. co bardziej o długość zimy. Zastosowanie CB to tez wygoda.  Nie jestem zmuszany pszczelarzyc okragly rok.  Ludzie biegaja kolo uli w Styczniu, Lutym itd...  Ja "zapominam" o pszczolach na 5 miesiecy.  Z malymi wyjatkami np. wsuniecie w marcu styropianu do dennicy. 

Użytkownik Beeman edytował ten post 03 grudzień 2018 - 14:32

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!