Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Candy Board


Recommended Posts

Dobra - w ramach uzupełnienia jeszcze jeden film:

 

Tutaj autor wygrzewa CB w piekarniku w temperaturze 30 stopni. Forma podawania też fajna - bo po kampanii na Facebooku i Youtube już prawie myślałem, że tylko ramy od Toma dają gwarancję skuteczności :) Jak coś zaczynałem powątpiewać to admin grupy "Pszczelarstwo moje hobby" usunął moje wpisy - tam można chyba tylko przyklaskiwać i zamawiać ramy do CB od Toma :)

Edited by cegielka
Link to comment
Share on other sites

Myślę że jak suszyć to sprawa dowolna i teraz przy działającym ogrzewaniu w domach nie będzie z tym problemu , bo wiadomo że w nie ogrzewanej pracowni pszczelarskiej to nam szybko nie wyschnie. 

Druga sprawa to w oryginalnych filmikach , tych którzy za oceanem to stosują ,  jest jednak ta rama i nie bez powodu ona jest , bo do spodu tej ramy jest napięta siatka plastikowa która usztywnia nam taflę cukrową i zabezpiecza mechanicznie przed osypaniem się zawartości. Bez siatki to rzeczywiście może to pod wpływem wilgoci rozkruszyć się i osypać na dno ula 

Samo stosowanie tej metody jest jednak eksperymentem i nikt tu nie poleca jej jako jedynie słusznej  :D albo zamiast podkarmiania zimowego :D i kto ma chęć spróbować , niech próbuje  :D ale na własną odpowiedzialność  :D I jeszcze jedno trzeba zadbać aby w ulu przy tej metodzie była w miarę sprawna wentylacja i żeby para wodna wydzielana przez pszczoły w drodze metabolicznego spalania cukru , była w miarę skutecznie usuwana z ula w nadmiarze , bo inaczej to tafla taka szybko nam popłynie , jak będzie w ulu za dużo pary wodnej. Tak że jest nad czym myśleć jak ktoś chce to spróbować robić :)

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Witam.  Widze ze mam zaleglosci w czytaniu.  Niestety przez ostatni miesiac mialem trudności z otworzeniem tej witryny.   W sobote tj. 24 list. zalozylem CB na moje korpusy.  U mnie juz od miesiaca zimno.   Jest pare pytan do mnie wiec odpowiem, chocaz nie bardzo chce przepisywac tego co juz napisalem.   Wiele juz napisano o kompleksowym dzialaniu czegos.  I tak np. cement. Jak bym wylal wode na droge, nastepnie posypal piaskiem i na to cement to chyba ta nawierzchnia nie byla by tak dobra jak z wylanego betonu?.  Michal pisze o pracochlonnosci i efektywnosci wesypanego cukru na gazete.  Kiedys tak zrobilem, w ulu nie bylo na tyle wilgoci aby cukier zbrylal.  I co ? Pszczoly wynosily to jako smieci. Na wylotku kazda pszczola niosla krysztalek cukru.  Czasochlonnosc?  Do mojego miksera wchodzi 2kg cukru.(+120ml wody i plaska lyzeczka wit.C)   Mieszam 2min. To wychodzi na jednego Nuka. Jak mam gotowa rame to w 5 minut sie wyrobie.  Na pelny korpus musze mieszac dwa razy (2x2kg)  to jakies 10min.    Piotr cegielka zamiescil film z kawalkiem CB na srodku korpusa.  Jakos nie widze jak by to mialo dzialac przy np. -10C.  I znow wracam do kompleksowego dzialania. Tutaj taki kawalek nie zapewni "mikro klimatu". U mnie nad SB jest powalka z otwartym pajaczkiem na to podszka z wiórami.  Duza ilosc wilgoci przechodzi przez SB i skrapla sie w podszkach od strony daszka. Od strony powalki poduchy sa suche.  Przy takim ukladzie jak na zdjeciu powyzej (cegielka) przy otwartej dennicy to w tym ulu chyba pi*d.... jak w kieleckim na dworcu.   

Piotr(cegielka) pyta: " Oczywiście pomijam różnicę, że porcję CB na ramie ważącą 4 kg podam raz i mam spokój, a 4 porcje CB w kawałkach po 1kg będę musiał podać w tym czasie cztery razy - ale czy coś poza tym?)  

 Tak jest roznica.  Czyt. o kompleksowym dzialaniu CB.   Pamietajmy tez ze w zimie pszczoly potrzebuja spokoju. Juz chyba pisalem ze nawet male stukniecie w ula powoduje wzrost temp. pod powalka (czyli zdala od klebu) o 1C (tak jest u mnie).  Jak niektórzy twierdza moze potrwac i pare dni nim pszczoly sie uspokoja. Dlatego po co dodatkowo trzy razy niepokoic pszczoly.  Czy te 3 kilogramy cukru zrujnuje pszczelarza?  To co zostanie wykorzystam na syrpo w odkladach. 

CB susze w domu. W piwnicy jest 22.5C i widze ze juz na drugi dzien powinna byc gotowa.  Moj piekarnik jest gazowy!  W piekarniku elektrycznym powietrze jest suche, ale w gazowym jest wilgotne o czym trzeba pamietac.  Byc moze dlatego mimo 50C CB byla mokra (Piotr).  Poza tym powietrze o temp 50C zawiera duzo wilgoci (30C mniej)   Piotr jak wlozyles CB o temp 20C  do piekarnika 50C. to napewno zadzialal efekt rosy.  Czyli cis takiego  zobaczysz na okularach jak przyjdziesz do cieplego domu z zimnego pola. (hehe.. w Galicji chodzi sie na pole)  Piekarnik tylko powolni proces wyrobu CB

Moje ramy zrobilem ze standartowej deski czyli 1.5"x1.5" (3.8x3.8mm).  Czasem rama jest zwichrowana dlatego zaraz po nalozeniu cukru przykrecam dwoma sciskami do blatu.  CB Jak wyschnie jest plaska, co jest wazne przy korpusach bez felcowych. Zwlaszcza ze nie bedzie mial kto zakitowac ewentualnych szczelin.   Te dwa filmy ogladalem dawno temu i nie pamientam co w nich bylo.  Jak ogladne to moze cos napisze.   (musze leciec, kolacja)  Powodzenia

 

 
 
 
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Witam. Filmy ogladnolem.  Film #1.  Cegielka on nie robi Sugar Board on robi Sugar Cake.  Dlaczego?  Bo z braku nierozumienia tematu u niego SB sie nie sprawdzila.  We wstawce do filmu pokazal SB.@1.50  Co zle zrobil?  Pierscien jaki zastosowal miedzy SB a korpusem to min 10cm.  Czesc pszczoly uwiazala sie pod siatka. Jak przyjdzie mroz to zostanie z nich "sopelek".  Druga sprawa to w tym pierscieniu ma wentylacje.  Przy mrozie pszczoly nigdy do tego nie dojda. Czasem przerwa 2-3cm miedzy korpusami (ramkami)  jest odlegloscia nie do pokonania dla klebu, a tutaj 10cm hoho...    Uzyto tez zbyt drobnej siatki. CB to nie syrop!  Oczka siatki musza byc conajmniej na pszczole.  Ja nie ide na latwizne ale tez nie chce zbednych klamotow w pasiece (te pierscienie) dlatego siatka jest montowana od srodka 5mm od dolnej krawedzi.  Po nalozeniu na korpus odleglosc miedzy ramkami a siatka to ok.9mm.  To jest wazne, 9mm to swieta odleglosc w ulu.  Poza tym siatka na krawedzi w ulu bez felcowym to szczeliny gdzie wiatr bedzie hulal. O tej porze roku nikt tego nie zapropolisuje.  On to suszy w piekarniku (elektrycznym) 1-2 dni.  Mimo ze u mnie do pekarnika wejda dwie SB to jak bym go zabral na tydzien to chyba bym wylecial razem z tymi cukierkami na mroz, hehe..  

Film #2  To tez film o Sugar Cake (ciasto cukrowe) a nie o Sugar Board.   Co prawda uzyl tych samych skladnikow i wszystko bylo cacy do 1m18s.  Od tego momentu to juz bylo bloto. Byc moze do tego co robi jest ok.  Pozniej mowi ze trzeba to dobrze ubic.  Nie, SB ma byc jak pumeks.  Lekka i przewiewna.   Powodzenia

Edited by Beeman
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A można położyć CB na powałkę z otwartym jednym pajączkiem i przykryć poduchą z oddychającego materiału???

Witam. Nikt Ci nie zabroni. Poczytaj co juz na ten temat napisalem i pomysl czy to spelni role do czego byla zaplanowana CB.  Obawiam sie tylko ze to bedzie tylko "kolektor wody"  Bo po co, mieszac 4kg. cukru jak wystarczy polozyc na pajaczka 0.5kg placek ciasta albo cegle cukrowa tak jak na filmie przytoczonym przez cegielka 27 listopada. Powodzenia 

Link to comment
Share on other sites

@piotrpodhale - też mam takie przemyślenia; w Kanadzie u Beemana czy na innej Kamczatce to widzę sens takiego "cukrowego daszka" jako dodatkowego zabezpieczenia, ale u nas? Ktoś coś przuważył, skopiował do Polski - a teraz limingi niech kupują ode mnie ramy... Także jak ktoś od Toma nie kupił ram do CB to wiosną będzie pszczoły wymiatał ;)

 

ps. Beeman - dzięki za szczegółowy opis tematu.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Nikt Ci nie zabroni. Poczytaj co juz na ten temat napisalem i pomysl czy to spelni role do czego byla zaplanowana CB. Obawiam sie tylko ze to bedzie tylko "kolektor wody" Bo po co, mieszac 4kg. cukru jak wystarczy polozyc na pajaczka 0.5kg placek ciasta albo cegle cukrowa tak jak na filmie przytoczonym przez cegielka 27 listopada. Powodzenia

No właśnie o takiej dużej kostce cukrowej myślałem.

Link to comment
Share on other sites

Zaczynam rozumieć Bohtyna , czy koledzy przypadkiem nie przesadzają? Moim zdaniem jak się juz przydarzy sytuacja braku pokarmu na wiosnę to idę za radą dr Olszewskiego i kładę ramkę na płasko , a póki co do początku marca nie zaglądam do uli.

Link to comment
Share on other sites

@piotrpodhale - też mam takie przemyślenia; w Kanadzie u Beemana czy na innej Kamczatce to widzę sens takiego "cukrowego daszka" jako dodatkowego zabezpieczenia, ale u nas? Ktoś coś przuważył, skopiował do Polski - a teraz limingi niech kupują ode mnie ramy... Także jak ktoś od Toma nie kupił ram do CB to wiosną będzie pszczoły wymiatał ;)

 

ps. Beeman - dzięki za szczegółowy opis tematu.

Również mi się wydaje że głównie chodzi o sprzedaż tych ram do CB,bo przecież ciasto droższe ale lepsze i mniej z nim zachodu.PK

Link to comment
Share on other sites

no właśnie awaryjne dokarmianie czy zapobieganie awarii 

bo 

cukier spracuje pszczółki ale zaglądać nie trzeba 

ramka na płasko jak awaria trzeba grzebać jak zimno

co lepsze?

Przy podaniu ciasta wcale nie potrzeba grzebać w ulu,tak jak wcześniej pisałem w razie wątpliwości dajemy na rodzinę słoik z ciastem.Znam fachowców co po kilka tygodni utrzymali pszczoły na cieście i pszczoły jakoś żyły i dotrzymały wiosny.

 

Moim zdaniem jak się juz przydarzy sytuacja braku pokarmu na wiosnę to idę za radą dr Olszewskiego i kładę ramkę na płasko

a jak nima ramki z papu to co?

Link to comment
Share on other sites

no tak ale ciasto podajemy awaryjnie i niepokoimy pszczoły i spracowujemy czyli cb wydaje się lepsze 

dobra napisze co myślę

cb stosują w zimnym klimacie i dają cegłę lukrową na zapas bo i tak nie będą do uli zaglądać  dlatego co tam dobre u nas nie musi 

a ramki 4 listewki i siateczka każdy sam to zrobi 

Link to comment
Share on other sites

słoik z ciastem to korpus do słoika a co z termiką?

Słoik z ciastem w razie obaw o stan zapasów daję na pająka w powałce.Chyba  lepiej otworzyć tego pająka niż martwić się co będzie z pszczołami.Na 40 -50 rodzin które zimuję tylko paru podaję ciasto a czasami wcale.Niektóre ciasta są z  inwertem czyli jakby to co dajemy na zimę,zresztą każdy działa jak chce i umie przy pszczołach.Ja rodzin z głodu nie tracę i CB nie potrzebuję.PK  

Link to comment
Share on other sites

no tak ale ciasto podajemy awaryjnie i niepokoimy pszczoły i spracowujemy czyli cb wydaje się lepsze 

dobra napisze co myślę

cb stosują w zimnym klimacie i dają cegłę lukrową na zapas bo i tak nie będą do uli zaglądać  dlatego co tam dobre u nas nie musi 

a ramki 4 listewki i siateczka każdy sam to zrobi 

Witam. Zgadzam sie z Toba . Chociaz nie tyle chodzi o niskie temp. co bardziej o długość zimy. Zastosowanie CB to tez wygoda.  Nie jestem zmuszany pszczelarzyc okragly rok.  Ludzie biegaja kolo uli w Styczniu, Lutym itd...  Ja "zapominam" o pszczolach na 5 miesiecy.  Z malymi wyjatkami np. wsuniecie w marcu styropianu do dennicy. 

Edited by Beeman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.