Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

co zrobić

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2775 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Po pierwsze tu nie ma panów .Po drugie jak ktoś ma prawo się zapytać mnie ile miodu zebrałem to i takie samo prawo moje.

Nie ? Ja napisałem Ci prawdę , mogłem napisać 100 l ? Dodam że pracuje zawodowo do niedawna na 1 1/2 etatu a po 78 pogubiłem się w liczeniu rodzin. Chyba mało rozgarnięty jestem.

To nie jest spojrzenie na pszczoły a na metody gospodarki a raczej typu ula.

Typ ula to ramka , warszawiaki miałem i ze styroduru tak więc bez problemu na plecy i hopsa.

Moje plecy stare i siada mi kręgosłup raz a dwa wieść pszczoły na pożytek trzeba mieć czas i musi być sens .Czyli kasa odpowiednio większa żeby pokryła koszty i pracę .

Fora mają to do siebie że można klikać co się chce .Gorzej wychodzi w realu.

Czytając Twój krytyczny post wobec mojej gospodarki i jej efektów piszesz że uzyskałeś więcej na początku sezonu , później lipa gryka i nawet spadź się trafiła czyli tak około 70 litrów  ?

Ja jak napisałem miałem wszystkie typy i wiem o czym piszę , Ty kolego nie miałeś więc opierasz swoje poglądy na rzeczach zasłyszanych.

P.S. Odpowiedz na pytanie co zadałem jak rozpoznać że matka bo moich zabiegach z trutówkami po podaniu syropów żyje ? Bez grzebania w ulu . Bo ja to potrafię . Bohtyn też .

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 postów
  • LokalizacjaGórki Świętokrzyskie
  • Typ ula:warszawskie zwykłe

wyczytałem również zużycie cukru :) ale tak na serio to średni wynik jak na spadziowca, proszę popytać ile biorą jak jest miód.

Ja piszę szczerze prawdę.
Nie doczytałeś,i nie policzyłeś ile po zimie miałem rodzin, stąd takie zużycie cukru.

gkruk

gkruk

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • Imię:Gabriel
  • LokalizacjaBabice/Radomsko
  • Typ ula:WP Wlkp
Ul Warszawski był w mojej rodzinie wcześniej jak kolega się urodził więc może coś wiem,a skoro proponujesz wywozić jeszcze i styrodurowe to ja dodam że najlepiej ustawiaj je tyłem lub przodem do wiatru, efekt po burzy prawie gwarantowany :) Moje zdanie nikt nie musi się zgadzać , za każdym typem ula musi stać zawsze pszczelarz, który wie o co mu chodzi,ale lepiej płakać w mercedesie jak maluchu,dlatego wybieram każdy inny ul jak warszawski.Co do reszty to przepraszam ale mnie nie interesują pana zagrywki,niby dyskusje znam to ... czytałem na Polance i tu też już trochę czasu....

daro

daro

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2775 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Cieszy mnie że Kolego mnie czytasz .Szkoda że nie rozmawiasz a wykładasz swoje racje.Wolę się cieszyć w maluchu , zresztą - chłopaki nie płaczą.

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

Witam .  Koledzy troche pofolgojcie.  Kazdy chwali swoje i dobrze. Dobry ul to jeszcze nie klucz do sukcesu.   Oczywiscie pomaga ale trzeba jego walory umiec wykorzystać.  Mysle ze czesto zwlaszcza na poczatku dany typ ula moze pomoc pszczelarzowi.  Na wiosne mialem 8 rodzin .  3 rodziny sie wyroily i byly problemy z unasiennianiem nowych matek.  Te trzy rodziny daly jakies 100kg miodu.  Pozostale 5 rodzin daly jakies 600kg miodu (+ jeszcze jedno miodobranie z Nawloci.)    Czyli ten sam typ ula a wyniki inne.  Powodzenia  

Pasieczka

Pasieczka

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • Imię:Janusz
  • LokalizacjaUSA
  • Typ ula:Warszawski / Langstroth
Czesc i.....chwala
Ja mam warszawskie i Langstroth , ale najlepiej mi robia ,, warszawskie zkojarzone z Langstroth . moge objasnic jesli ktos chce.
Pozdrowiwnia dla wszystkich.

Pasieczka

Pasieczka

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • Imię:Janusz
  • LokalizacjaUSA
  • Typ ula:Warszawski / Langstroth
Zainteresowani moga pisac na : januszc999@gmail.com , albo na tym forum.

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

Zainteresowani moga pisac na : januszc999@gmail.com , albo na tym forum.

Witam.  W jakim rejonie masz pasieke?  Powodzenia

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2775 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

ale najlepiej mi robia ,, warszawskie zkojarzone z Langstroth

No to wal .

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2775 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Tzn . objaśniaj . Nie dlaczego dobrze Ci robią ale co to jest.

• Robi_Robson lubi to

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1722 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

Witam co zrobić jak pszczoły nie chcą pobierać pokarmu?

Myślałem że mają dość więc wczoraj przejrzałem rodziny a tam boczne ramki (od ściany)są całe zasklepione a te ramki w środku z 3-4 w nich 1/3 od góry jest zasklepiona a reszta jest w czerwiu(parę ramek było takich że pszczoły się wygryzły i w to miejsce zamiast pszczoły wziąść  ten mój pokarm i zalać to pozwoliły matce by na nowo wszystko zaczerwiła)

Pierw myślałem że może przez  podkarmiaczkę jest źle (miałem powałową a teraz zmieniłem na słoiki )

Daję invert apivod próbowałem dawać zwykły cukier i też nie chcą brać albo te 3 l przez tydzień brały

Wina tego że jest chłodniej to raczej też nie jest bo jak były tydzień temu te upały to też nie chciały brać 

Więc co zrobić odpuścić ?ale czy ten zapas wystarczy im na zimę?(dałem im po 6 kg cukru i 6 kg invertu a kolejnych dawek nie chcą brać)

Zimuję na wielkopolskim 8 ramek

Czy te 18 cm zasklepionego w środku gniazda musi być?

10-15 cm pokarmu na środkowych ramkach nad kłębem gwarantuje pomyślną zimowlę,boczne oczywiście zalane na full.PK

Cham będzie chamem na wieki wieków amen....

robinhuud z Polanki

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • 1089 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Ja mam wielkopolskie i dadant 1/2. Przewaga dadanta 1/2 nad wielkopolskimi patrząc tylko i wyłącznie pod kątem miodu, jest taka, że po ostatnim pożytku mam w d1/2 minimum 8 ramek miodu w górnym korpusie rodni, podczas gdy z wielkopolskiego mogę wyjąć maksymalnie 2 -3 ramki... Pomijam inne aspekty jak wielkość gniazda, rozwój, ramka itd. itp.O średniej wydajności nie piszę, bo nie chce mi się tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem. Wielu widzi miód, a nie widzi włożonej pracy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka" | Wolne pszczoły