Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Czy można jeszcze odymiać i pytanie o Apiwarol ?


Recommended Posts

52 minuty temu, Tadek11 napisał:

No i pewnie za bardzo nie przeszkadzasz pszczołom i dajesz im swobodę w wielu sprawach i dlatego jest to dla Ciebie takie łatwe. Poza tym niektórzy Nasi Koledzy z forum pisali że najgorszą cecha pszczelarza jest nadgorliwość i nad opiekuńczość która  przynoś więcej szkody rodzinom pszczelim  niż oczekiwanych korzyści z czym trudno jest się nie zgodzić. ?

Złota łopata! ;)

Za odkopanie wątku z roku 2018.

Swoją drogą, bliska mi ta filozofia kolegi "Pasieczka". Ciekawe dokąd go przez te 4 lata zaprowadziła...

  • Lubię 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, michal79 napisał:

Swoją drogą, bliska mi ta filozofia kolegi "Pasieczka". Ciekawe dokąd go przez te 4 lata zaprowadziła...

No to ciągnij dalej dokąd Ciebie zaprowadziła ta droga ? ?

Tylko trzeba by tę filozofię najpierw zdefiniować słowami autorów  a nie obserwatorów czy  czytelników , patrzących z boku gdyż mogą być one zabarwione własną wyobraźnią , nie wiedząc co autor ma na myśli. ?

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o ten tekst.

Głównie o matkach. 

Apiwarole zdarza mi się stosować, z porządną maską.

 

Cytat

Czytam , czytam i naczytac sie nie moge.........Czasem tylko dziekuje opatrznosci, ze nie jestem ,, uczony w pismie " .

Moja niewiedza pozwala mi na spokojne pszczelarzenie.

Oczywiscie nie jest to jedno wielkie pasmo sukcesow , ale od paru ladnych lat nie mialem wiekszych problemow.

Od kiedy czytam posty na roznych forach , zadaje sobie pytanie , dlaczego ludkowie ciagle kupuja matki, odklady i.t.d.

Sami wiecie , ze wychodowac matke i zrobic odklad jest bajecznie proste , wiec ???

Mam kilku znajomych pszczelarzy co roku kupujacych pszczoly potem ....apivarol, amol , .....bmol, cmol i ...od nowa.

Ja poczatki mialem takie same tyle tylko , ze bez ,,bemoli"...

Juz pisale mniej wiecej jak to bylo, wiec nie bede sie powtarzal.

Co jeszcze ciekawsze , przeczytalem, ze matke powinno sie wymieniac jesli juz ma dwa lata.......ja nie stawiam im granicy wieku....bardzo czesto pszczoly je wymieniaja same

 

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.