Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Sezon IV - 2018 /2019 czyli co piszczy w pasiekach

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

marcino91

marcino91

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów
  • Imię:Marcin
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Dadant 1/2
U mnie od piątku regularnie buszują poza ulami :) Dzisiaj czyszczenie dennic, dezynfekcja Cagroseptem i jeżeli prognozy się sprawdzą to do środy dziewczyny będą latać. Dobre informacje są takie, że wszystkie rodziny żyją i są dość silne, a ule ciężkie od pokarmu :)
A teraz ta gorsza - w jednym ulu było wyjątkowo dużo wilgoci, a skrajna ramka delikatnie zaszła pleśnią (nie mam zatworów), usunąłem ją. Wentylacja wszędzie taka sama otwarte pająki w dennicy (4 szt.) i jeden w powałce. Po dzisiejszym dniu otworzyłem wszystkie 7 sztuk w powałce w tym ulu z wilgocią, żeby polepszyć usuwanie pary, okazało się że wszystkie pająki są bardzo mocno pokitowane. Zobaczymy jak będzie, niemniej rodzinka żwawa ;) co byście zrobili w takiej sytuacji? Podejrzewam, że zalepione pajączki i czerwienie matki dało taki efekt?
  • Tadek11 i vincent vega lubią to

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 386 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP, wielkopolski, dadant 1/2

Pszczoły obleciały się w piątek, od wczoraj tankują wodę jak beczkowozy, na dwóch pasiekach przezimowały wszystkie :)  na trzecią nie miałem czasu jechać, z eksperymentów zimowania mini rodzinek, wyleczyłem się dawno, dlatego minimalizuje niepotrzebne straty, choć w tym roku zima była dla pszczół wyjątkowo łaskawa, to i słabe rodziny miałyby duże szanse na przeżycie.   

• vincent vega lubi to

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • Imię:.
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:Wlkp 18/wlkp - jedna deska + osiatkowana dennica

Ja też nie mam powodu do narzekania, bo jak na tą chwilę 100% przezimowało na wszystkich pasiekach - nie zaglądałem do uli podczas zimowli, bo wiem co robiłem w zeszłym roku i byłem spokojny, jedynie stetoskopem słuchałem, gdzie są kłęby - przewaga zimowli na 2 korpusach. Trochę jeszcze wcześnie na ocenę zimowli, ale raczej nic się nie zmieni do kwietnia/maja - jestem, dobrej myśli :) 2 ramki wlkp też wliczam w statystki i jedynie one mogą coś odwinąć :) Ten rok będzie jeszcze bardziej wymagający - ogrom pracy, budowa ramek, uli, odkłady, pakiety, hodowla matek, selekcja, a ja tutaj sobie leżę z przypuchniętą nogą ... Nogo zdrowiej, bo czasu nie ma na świrowanie!

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1881 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

w tym roku zima była dla pszczół wyjątkowo łaskawa

Nie mów hop dopóki ...
Mamy połowę lutego .
Pamiętasz jak kilka lat wstecz po takiej "wiośnie" na miesiąc wróciła zima .
Lepiliśmy bałwany wielkanocne, a w niektórych pasiekach straty wynosiły wtedy od 50 do 100%
U mnie w tej chwili też 100% żyje , ale nie popadajmy jeszcze w euforię .
Cierpliwości .
Jesteśmy na dobrej drodze , ale na podsumowanie zimy jest jeszcze za wcześnie .

• vincent vega i Beeman lubią to

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów
  • Imię:Sebastian
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Wielkopolski

Witam.

U mnie na Warmii mimo panujących stosunkowo wysokich temperatur to pszczoły sporadycznie wychodziły na wylotek i leniwie się przeleciały. Nie był to nawet częściowy oblot, więc u mnie pszczoły jeszcze zimują. Na dzień dzisiejszy podałem im tylko wodę na powałkę w słoiku oraz jak pisałem wymieniłem dennice.

Pozdrawiam

sebxyz

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 386 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP, wielkopolski, dadant 1/2

Fakt że z pogodą to jeszcze nic nie wiadomo, gdzieś słyszałem że teraz to my musimy zachowywać się jak byśmy wylądowali na obcej planecie :huh:

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2888 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Pszczoły przezimowały w 100 % . Kuna załatwiła 4 korpusy , 6 daszków i 1 - 1/2 . Naprawa wyjdzie ze 100 , fabryczne obcieło by z 500 .

1550482665_pgrzmn_600.jpg

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

vincent vega

vincent vega

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • Imię:Vincent
  • LokalizacjaMazowsze
  • Typ ula:Wielkopolski

U mnie pszczoły dzisiaj się obleciały. Dennice wyczyszczone, podłożyłem też poduszki na powałki. Kilkanaście żądeł dostałem - samo zdrowie ponoć. Jedna rodzinka nie dożyła prawdopodobnie zimy - w podkarmiaczce powałkowej około 1,5 litra inwertu nie pobranego i trochę pszczół. Ul zabrany już z pasieki ale jeszcze nie rozbierałem. Jak będę miał czas to jutro zobaczę jak to wygląda.

Krzychu

Krzychu

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 80 postów
  • Imię:Krzysztof
  • LokalizacjaBraniewo / Trójmiasto
  • Typ ula:WP / WLKP
U mnie nie latały tak jakoś za bardzo, pojedyncze sztuki jedynie. Nie wiem ile przetrwało do tej pory ale tak jak mówi Robert - nie mówcie hop. Z czego się zorientowałem to taka pogoda utrzyma się do połowy marca a mają na noce wrócić mrozy tak do - 5 stopni Ps u mnie było w sobotę plus 7 st. C

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1881 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Podczas mojego wyjazdu do Pszczelej Woli większość pszczół się obleciała i spory procent rodzin wyczyścił dennice .
Ubolewam , bo czysty , świeży niepopleśniały osyp był mi potrzebny . A głównie taki usunęły .
Dziś ile zdążyłem , tyle dennic oczyściłem w najcieplejszej porze dnia .
Na jednej  znalazłem oznakowaną matkę buckfast .
To był ubiegłoroczny odkład z matką nr 8 z 2017r. od Władka ( Luzak123 )
Pszczoły żyją , jest ich dość sporo .
Osyp w normie , więc chyba niedawno padła .
Jutro jak pogoda pozwoli (a podobno nie pozwoli !? ) idę do kolejnych uli  .
Wytypuję kandydatki do połączenia .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka"