Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Walka ze szczurami.


Tajden

Recommended Posts

Witam... kto z Koleżeństwa Pszczelarskiego, miął do czynienia ze szczurami, które trzeba było wyeksmitować poza swoje gospodarstwo?

Przyjmę z wdzięcznością wszelkie metody, i współczesne i ludowe... :D

Pozdrawiam...Jerzy

Link to comment
Share on other sites

Szczury nie mogą mieć warunków do życia żadnych śmieci,desek,resztek jedzenia dla psów itd...

Są mądre jeśli nie będą miały warunków to pójdą w pierony.

Gorzej jeśli nie mamy na to wpływu i na przykład super warunki są w sąsiedniej kamienicy wtedy pojawiać się będą i u nas.

Pozostają nam wtedy  tradycyjne metody walki,ja żadnych czarów na wypędzenie szczurów nie znam :D PK

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Terier niemiecki - polecam. Wyłapie wszystkie. Lepszy od kota.

Zgadzam się, miałem jaga wiele lat temu i gryzoniowi jakiemukolwiek nie przepuścił. Teraz mam mieszańca posokowca bawarskiego z jagiem to nawet kret się nie uchroni :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Tajden

 

Na szczury polecam karmnik deratyzacyjny + kostki z trucizną, bo nie wyniosą. Poszukaj modelu z dwoma drutami na trutkę, bo wejdą 4 kostki wtedy. U mnie na gospodarstwie jest 5 karmników w rożnych miejscach. Trutkę kontrolujemy co 1-2 miechy, bo u nas już nic nie ma, a bardzo ważne jest, żeby zwiadowca jak przyjdzie się przytruł, to większej ilości nie sprowadzi. Szczury są bardzo inteligentne i trzeba brać to pod uwagę w walce z nimi. Mój psiak (Owczarek Podhalański) też ubijał szczury, potrafił rozkopać pocięte deski na opał i na moich oczach wyciągnąć ogromniastego szczura i tylko pyk i nie było szczura. Ma ponad 50kg, a jednak z gracją potrafi takiego szkodnika wyłapać, czy nawet wykopac z ziemi :) Co ciekawe, kretów, kur i jeży nie zabija (dużo jeży w sezonie wynoszę:))

 

Te karmniki to jest coś takiego, do tego 5kg kostki i jesteś ustawiony na jakis czas.  Walka może trochę potrwać, więc bądz cierpliwy :)

 

P.S. Bardzo dobre trutki są też w paście.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, miałem jaga wiele lat temu i gryzoniowi jakiemukolwiek nie przepuścił. Teraz mam mieszańca posokowca bawarskiego z jagiem to nawet kret się nie uchroni :D

Na moje szczury mogę napuścić psa, ale pod warunkiem, że pies nie jest większy od szczura ... :D

Link to comment
Share on other sites

Szczury nie mogą mieć warunków do życia żadnych śmieci,desek,resztek jedzenia dla psów itd...

Są mądre jeśli nie będą miały warunków to pójdą w pierony.

Gorzej jeśli nie mamy na to wpływu i na przykład super warunki są w sąsiedniej kamienicy wtedy pojawiać się będą i u nas.

Pozostają nam wtedy  tradycyjne metody walki,ja żadnych czarów na wypędzenie szczurów nie znam :D PK

Mam bardzo trudną walkę ze szczurami. Kiedyś "moje" szczury załatwiał kot, który czyhał na nie pod domkiem. I przynosił mi je - nieżywe, rzecz jasna.

Al;e ten kot przepadł. Był znajdą...

Nie mam dostępu do szczurów, ponieważ one zamieszkały (2 szczury), miedzy ociepliną wełnianą a dachem domku. Domek jest przybudówką do mojego domu. Jest mieszkaniem dwupoziomowym, które wynajmuję małżeństwu. Jedyny dostęp, to wycięty otwór w suficie i założenie kratki wentylacyjnej. Otwór jest wycięty tylko po to, aby szczurom dać zatrute jedzonko. Nie wiem, czy zmieści się karmnik deratyzacyjny. Muszę sprawdzić.

Kilka lat temu, było u mnie dwóch deratyzatorów. Jeden postawił dużą łapkę, wziął 150,-....

Drugi, dał mi 10 saszetek z zatrutym mielonym mięsem, i wziął 120,-

Jeszcze kilku deratyzatorów, i zejdę może nawet do 20,- za wizytę...  

I będę się cieszył, że...tanio.

Szczury nadal grasują, ale ja wiele nie stracę...   :D 

Dzisiaj przychodzi do mnie, mój lokator, któremu to szczury biegają "po głowie", i będziemy rozpatrywać dalszą walkę.

Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz ludowych metod to może ?

https://www.youtube.com/watch?v=1gs1b5lB9Nw

 

A profesjonalnie to próbowałeś trutkę ???

Mam bardzo trudną walkę ze szczurami. Kiedyś "moje" szczury załatwiał kot, który czyhał na nie pod domkiem. I przynosił mi je - nieżywe, rzecz jasna.

Al;e ten kot przepadł. Był znajdą...

Nie mam dostępu do szczurów, ponieważ one zamieszkały (2 szczury), między ociepliną wełnianą a dachem domku. Domek jest przybudówką do mojego domu. Jest mieszkaniem dwupoziomowym, które wynajmuję małżeństwu. Jedyny dostęp, to wycięty otwór w suficie i założenie kratki wentylacyjnej. Otwór jest wycięty tylko po to, aby szczurom dać zatrute jedzonko. Nie wiem, czy zmieści się karmnik deratyzacyjny. Muszę sprawdzić.

Kilka lat temu, było u mnie dwóch deratyzatorów. Jeden postawił dużą łapkę, wziął 150,-....

Drugi, dał mi 10 saszetek z zatrutym mielonym mięsem, i wziął 120,-

Jeszcze kilku deratyzatorów, i zejdę może nawet do 20,- za wizytę... :D

I będę się cieszył, że...tanio.

Szczury nadal grasują, ale ja wiele nie stracę... :lol:

Dzisiaj przychodzi do mnie, mój lokator, któremu to szczury biegają "po głowie", i będziemy rozpatrywać dalszą walkę.

Pozdrawiam...

Edited by Tajden
Link to comment
Share on other sites

Gdybyś miał możliwość choćby pożyczyć perliczkę na tydzień to na bank pozbędziesz się szczurów. Nie znoszą ich jazgotu.

Nie działa !

101_3941.JPG

Mam w tej chwili 28 perlic i ... szczury .

 

Ten rok jest pod tym względem masakryczny .

Zazwyczaj gryzonie wchodzą do gospodarstw dopiero po żniwach .

W tym roku są ciągle .

Ledwo pozbyłem się szczurów (stacje deratyzacyjne) , to pojawiły się kolejne .

Zlikwidowały mi w tym roku kilka młodych kaczek , kurczaków (najładniejszych) .

Pokaleczyły też kilkanaście przepiórek .

Wczoraj znów im kupiłem "cukierki" ;) .

 

Link to comment
Share on other sites

Na szczury trutki muszą być z opóźnionym działaniem, bo to cwane bestie, jeżeli jeden się zatruje czymś to pozostałe już nie chcą tego jeść a tak nie wiedzą co koledze zaszkodziło.

Edited by Nacek
Link to comment
Share on other sites

Gdybyś miał możliwość choćby pożyczyć perliczkę na tydzień to na bank pozbędziesz się szczurów. Nie znoszą ich jazgotu.

Nieuważnie czytałeś o moim problemie ze szczurami. perliczka nie miałaby gdzie latać. Ja mogę tylko włożyć rękę, do połowy łokcia... :)

Link to comment
Share on other sites

Trutki słabo działają lepsze pułapki . Takiej zasady jak na myszy tylko dużo większe . Czepiać sznurkami bo  pociągną jak tylko skaleczy a nie zabije.

Zgadzam się pułapki lepsze Ja ma taką i szczury się w to łapią

 

big_Pulapka-na-kuny-ZLK2.jpg?lm=15427058

Link to comment
Share on other sites

Nieuważnie czytałeś o moim problemie ze szczurami. perliczka nie miałaby gdzie latać. Ja mogę tylko włożyć rękę, do połowy łokcia... :)

Wystarczy je mieć koło domu,kto je kazał gdzieś wkładać,? Poza tym chdzi o dźwięki jakie wydają,a slychać je,bo mają donośny glos

Ty czytasz nieuważnie bo w nicku jest moje imie,kobiece imie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.