Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Uchwała Programowa Polskiego Związku Pszczelarskiego


Recommended Posts

Nie ma chętnych do skomentowania tej Uchwały ? :D Więc ja dorzucę kilka uwag  :D

 

Pierwsza uwaga ,  zaskoczyło mnie że wnioski delegatów w większości zaczynają się od słów " Podjęcie działań" czyli że jest powszechna świadomość wśród delegatów że stare władze PZP nic nie robiły w sprawie tych postulatów pszczelarzy ???   w większości słusznych , bo jak by coś robiły , to by użyto słów " reforma" , " zmiana przepisów" "korekta" "nowelizacja" itp. A jak nie działały :) to trzeba użyć słów "Podjęcie działań " chyba logiczne  :D

 

Druga uwaga to punkt nr. 8 wniosków czyli powołanie międzyresortowego zespołu d/s pszczelarstwa ????

Jeżeli delegaci widzą że taki międzyresortowy zespół pozwoli przygotować czy opracuje nawet projekt Uchwały Prawo Pszczelarskie ??? shok+.gif

To ja widzę to w czarnych kolorach :) Im więcej członków takiego zespołu tym trudniej będzie dojść do konsensusu i uchwalenia czegoś konkretnego dla pszczelarzy ??

Taki szeroki zespół to może co najwyżej przygotować preambułę do takiej ustawy.  Pomijam już fakt czy taka Ustawa "Prawo Pszczelarskie" jest w ogóle potrzebna ? skoro jest to tak bogata w uregulowania prawne materia  https://pl.wikibooks.org/wiki/Pszczelarstwo/Prawo

I jak to powiązać z Ustawą Prawo Pszczelarskie ????

 

Pozdrawiam i życzę nowym władzom PZP żeby "podjęły te działania " :D

Link to comment
Share on other sites

Już zaczynam się bać. Z marchwi zrobili już owoc to z naszych pszczół zrobią pewnie jakąś trzodę albo inny twór.

Wolałbym żeby zmienili obiekt zainteresowania.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.