Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
Krzychu

Witam wszystkich pszczelarzy

Recommended Posts

Witam wszystkich pszczelarzy z forum!

Jak przystało na nowego członka forum wypada powiedzieć co nieco o sobie. 

Jestem młodym pszczelarzem z dwuletnim doświadczeniem, pasiekę powoli odziedziczam po dziadku, która jest umiejscowiona w północnej części Polski a mianowicie dawnej, historycznej części Warmii (okolice Braniewa, uznawane za jedne z najczystszych obszarów Polski) Pasiekę tworzy ponad 40 uli warszawskich poszerzanych dwurodzinnych (dziadek sam robił) z czego zasiedlonych mamy z ok połowę miejsc, bo tylko 38 rodzin (rasy mieszane, nigdy nie wymieniane matki, rozmnażanie rójkami) , jest możliwość obsadzenia do 80 rodzin jednak planuję powoli przechodzić na ule wielkopolskie. W tamtym roku utworzyłem 5 odkładów w warszawskich z czego przyjęły się 3 - zobaczymy jak przezimują. Na początek roku 2019 dostanę 3 kpl uli wielkopolskich i zakupię 3 odkłady (na razie nie wybrałem rasy). Na forum będę się dzielił doświadczeniami oraz będę zadawać wiele pytań do Was. Zajmuję się sprzedażą bezpośrednią, prowadzę funpage na Facebooku. Chcę się rozwijać w tym kierunku i mam nadzieję, że pszczelarze nie traktują siebie wzajemnie jako konkurencję a wręcz przeciwnie - jak dobrych partnerów w tym fajnym hobby.

Pozdrawiam serdecznie

Krzychu

Miło powitać Kolegę na forum - uzyskasz tu pomoc, znajdziesz przyjaciół inaczej mówiąc "miejsce" przyjazne dla zakręconych na punkcie pszczół.

Witaj Krzychu .

Matki pszczele zwykle najlepiej się sprawują miejscowe .
Dobre w górach nie koniecznie muszą się sprawdzić na nizinach .
Masz w swoim rejonie znanego producenta matek Andrzeja Matulę w Ornecie .
Osobiście nie mam matek od niego , ale jednym uchem słyszałem , że są dobre ;)

Trzymam kciuki za to , żeby Twoje plany się spełniły .

Pozdrawiam.
Robert

Witaj. Forum jest OK choć czasem zdarzają się "incydenty" - rzadko ale skłamałbym mówiąc, że nie. Faktem też jest, że znacznie rzadziej niż gdzie indziej - więc spotkasz tutaj raczej tych pozytywnych i chętnych dzielić się wiedzą z innymi. Dlatego zadawaj pytania i dziel się z nami swoją wiedzą. A tak na marginesie to ja w tym roku tak jak Ty zazimowałem 38 rodzin :)

Serwus!

Witam wszystkich pszczelarzy z forum!

Jestem młodym pszczelarzem z dwuletnim doświadczeniem, /.../. Chcę się rozwijać w tym kierunku i mam nadzieję, że pszczelarze nie traktują siebie wzajemnie jako konkurencję a wręcz przeciwnie - jak dobrych partnerów w tym fajnym hobby.

Pozdrawiam serdecznie

Krzychu

Cieszy, że chcesz .... a miło że z nami.... iiii pielęgnuj tą  'przygodę' z pszczołami  wraz z tą wiarą w pszczelarzy - mimo .... , jak gdzie indziej czytałem, podkradania twego 'imienia' .

PF

Dziękuję za powitanie, przedstawiam Wam również funpage mojej pasieki aby przybliżyć Wam to co zostało mi przekazane.

www.facebook.com/warminskimiod

Jak już mówiłem, pasiekę tworzą ule Warszawskie poszerzane dwurodzinne 39 sztuk, Warszawskie poszerzane jednorodzinne 7 sztuk. Z czego obsadzonych jest 39 pni. W tamtym roku poświęciłem mnóstwo czasu na renowację uli, bo były już w takim stanie, że bałem się o ich byt w przyszłym roku. Obecnie po osiągnięciu granicy bezpieczeństwa zaprzestałem renowacje. Stwierdziłem, że zacznę inwestować w ule Wielkopolskie. O moich szczegółowych planach napiszę w innych tematach aby tu nie spamić nie na temat. Na stronce macie zdjęcie jak wygląda teraz. Na życzenie mogę podesłać jak wyglądało w przeszłości. W końcu te ule mają po 40-55 lat. 

Na początek roku 2019 dostanę 3 kpl uli wielkopolskich i zakupię 3 odkłady (na razie nie wybrałem rasy).

Krzychu

Witaj - choć już się "poznajemy" w innym temacie ;)

Co do tego kupowania odkładów... To kup lepiej za tę kasę dodatkowe ule - z warszawiaków bez problemu zrobisz odkłady na wielkopolski - ramki podwieszając pod beleczki wielkopolskie. Pozdrawiam

Witaj - choć już się "poznajemy" w innym temacie ;)

Co do tego kupowania odkładów... To kup lepiej za tę kasę dodatkowe ule - z warszawiaków bez problemu zrobisz odkłady na wielkopolski - ramki podwieszając pod beleczki wielkopolskie. Pozdrawiam

Witaj, też myślę robić odkłady ale chcę zobaczyć co by wyszło z tego, co się kupi - w tamtym roku robiłem odkłady i przyjęło się z 5 lub 6 tylko 3. w pozostałych pszczoły po prostu mi zdechły - był osyp. I mam wrażenie, że mocno osłabiłem rodziny, z których brałem ramki. No ale na pewno coś źle zrobiłem bo to były pierwsze odkłady

Witaj, też myślę robić odkłady ale chcę zobaczyć co by wyszło z tego, co się kupi - w tamtym roku robiłem odkłady i przyjęło się z 5 lub 6 tylko 3. w pozostałych pszczoły po prostu mi zdechły - był osyp. I mam wrażenie, że mocno osłabiłem rodziny, z których brałem ramki. No ale na pewno coś źle zrobiłem bo to były pierwsze odkłady

Normalne.

Nie można zrobić dobrze odkładów , jak nawet nie zna się prawidłowego słownictwa pszczelarskiego.

Tak Bohtynie, nie można. Dodam też, że forum w swoim założeniu jest po to aby pomagać i uczyć innych. Nie powinno używać się forum do karcenia czy wykpiwania. Ja pewnie bym podpowiedział koledze, że pszczoły nigdy nie zdychają ale umierają. Starał bym się nie dawać mu do zrozumienia, że jest .... mówiąc w taki sposób. Ale to już Twoja sprawa Bohtynie... Pozdrawiam.

Tak vincent vega. Ale kolegga, który użył tego niewłasciwego słowa to miał pewnie stycczność

z takim słownictwem od małego i żeby mógł zrozumieć to potrzebuje radykalnego wstrząsu.

Tak vincent vega. Ale kolegga, który użył tego niewłasciwego słowa to miał pewnie styccznośćz takim słownictwem od małego i żeby mógł zrozumieć to potrzebuje radykalnego wstrząsu.

Dobrze Bohtyn, skoro chcesz tak mną radykalnie potrząsnąć to zapraszam osobiście do Trójmiasta :) bo mam nadzieję, że nie rzucasz słów na wiatr?

Dla mnie Braniewo to nie trójmiasto. ;)

Potrząsanie moralne nie fizyczne . Zdycha pies pod płotem , nigdy pszczoła. Tak jak człowiek nigdy nie zdycha.

Tak, z okolic Braniewa pochodzę a w Trójmieście przebywam na codzień dlatego tak napisałem. Znam dokładną terminologię umierania i zdychania i wiem, że pszczoły umierają. W polskiej kulturze nie mówi się tak tylko z powodu sakralności/szacunku do tych inteligentnych stworzeń ale również dlatego, że termin zdychać odnosi się od słowa "wdech", oraz od umierania w męczarniach. Termin, że pszczoły umierają jest również słuszny z tego powodu, że ten gatunek wymiera. Umiera =wymiera. Dobrze wiem, że źle to napisałem a to pewnie z powodu ciężkiej pracy w tygodniu i później godziny ale jeśli ktoś przez to chce "radykalnie wstrząsnąć" to zachowuje się gorzej niż obrażona baba, bo stanowczo widać, że to wywołało nie małą obrazę :) 3 . Najwyraźniej u takiego od małego są stosowane "radykalne wstrząsy" :)

Edited by Krzychu

Witaj. Forum jest OK choć czasem zdarzają się "incydenty" - rzadko ale skłamałbym mówiąc, że nie. Faktem też jest, że znacznie rzadziej niż gdzie indziej - więc spotkasz tutaj raczej tych pozytywnych i chętnych dzielić się wiedzą z innymi. Dlatego zadawaj pytania i dziel się z nami swoją wiedzą. 

Już wiesz Krzychu o czym pisałem wcześniej. Sprawa wyjaśniona więc spoko.