Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Leki na warrozę


Recommended Posts

A widzieliście filmik gdzie została podana glina mielona i ochra? A te komentarze pod filmikiem. Próbował ktoś może ten sposób??? Jak odnajdę filmik na komputerze to zapodam link.

No to bedzie ladny kolor miodu, no i gesty.  Jak ludzie nie daja sie namowic na cukier puder to pujda na gline?  Ten film jest z tamtego roku o ile sie nie myle. Jak chcesz go odnalesc to idz po wechu i szukaj kosci wolowej.  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

No to bedzie ladny kolor miodu, no i gesty. Jak ludzie nie daja sie namowic na cukier puder to pujda na gline? Ten film jest z tamtego roku o ile sie nie myle. Jak chcesz go odnalesc to idz po wechu i szukaj kosci wolowej. Powodzenia

Kość wołowa powoli staje się nowym odłamem wiary pszczelarskiej. A co do gliny to w zamkniętych siatką od pajączka nakretkach twist-off gość podawał na dennice i wtedy nie roznosiła się po ulu.

Link to comment
Share on other sites

Kolego ten gosc juz od dawna trabil ze ma niezawodny lek na waroze.  Pozniej plakal ze na wiosne malo co z pasieki zostalo i obwinial caly swiat . Ja tez taki srodek znam i jest 100% efektywny.  Waroza po nim sypie sie jak cholera, szkoda tylko ze z pszczolami.  Szkoda czasu na ogladanie.  Milego dnia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Termokamera XXIw - jak ją przedstawił pan konstruktor w czapce.

9-10 minut rodziny słabe/średnie

15 min rodziny silne.

Temperatura 48 stopni.

Bębnem kręci, żeby pszczoły nie zbijały się w kłęby.

 

 

i po warrozie - zapomniałem dodać ;)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam. No i koniecznie wyslac jeszcze pszczoly na taka kuracje do Moskwy albo Leningradu.    Ludzie juz wymyslili latwiejszy sposob.  Pol szklanki cukru pudru miedzy uliczki i po zabiegu .  1min. vs 1 godzina, no ale praca przy pszczolach to przyjemnosc wiec niech sie pokrecoa na karuzeli.   Ten film to chyba jakis zart.  Widze ze gustujesz sie w takich specyficznych filmach, to polecam naszego ziomka z Pasieki Sosna.  Powodzenia

Edited by Beeman
Link to comment
Share on other sites

Ten film to chyba jakis zart. Widze ze gustujesz sie w takich specyficznych filmach

Najbardziej lubię twoje mądre wpisy i tutaj i u Miodka - to jest ogromna wartość dodana za każdym razem. A najbardziej ten rewolucyjny o pułapce na myszy :)

Edited by cegielka
Link to comment
Share on other sites

A co w tej metodzie jest takiego złego? Uwielbiam jak ktos mówi że ruska metoda jest glupia,zacofana...My jesteśmy humanitarni i nowocześni. Pszczoły już zaczynają świecić od chemii ,ale ok,przecież gołym okiem tego nie widać,więc czujemy sie usprawiedliwieni. Metoda opracowana bardzo ciekawie u poludniowych sąsiadów z podgrzewaniem całych korpusów w sezonie. Sama też próbowałam tej metody z dobrym skutkiem,jest jednak zbyt pracochłonna

Link to comment
Share on other sites

A co w tej metodzie jest takiego złego? Uwielbiam jak ktos mówi że ruska metoda jest glupia,zacofana...My jesteśmy humanitarni i nowocześni. Pszczoły już zaczynają świecić od chemii ,ale ok,przecież gołym okiem tego nie widać,więc czujemy sie usprawiedliwieni. Metoda opracowana bardzo ciekawie u poludniowych sąsiadów z podgrzewaniem całych korpusów w sezonie. Sama też próbowałam tej metody z dobrym skutkiem,jest jednak zbyt pracochłonna

Witam. Droga Joasu i Piotrze. Po co ludzie wymyslaja jakies drogie urzadzenia np. do robienia lodu? Wszak jest go wiele na biegunach, wystarczy wyslac statek i go przywiez.   Ja nie pisalem ze ta metoda jest glupia tylko caly proces eliminuje jej praktycznego zastosowa. Pierw trzeba odszukac matke, ztrzepac pszczoly do jakiegos pojemnika, przetransportowac do domu bo wiekszosc pasiek nie ma pradu.Co bedzie dbac o rodzine w tym czasie? itd.... Trzeba liczyc przynajmniej 1.5 godziny na rodzine. I tak wiekszosc warozy zostanie pod zasklepem.  Tak jak juz wczesniej napisalem wystarczy posypac cukrem pudrem miedzy uliczki i efekt bedzie taki sam. Cukier puder to chyba nie chemia?  A moze lepiej zlapac kazda pszczole uspac CO2 i przebadac, oczyscic z warozy?   Metoda termiczna to nic nowego, mozna kupic takie ule u Czechow. Czy dziala byc moze, dlaczego nie popularna moze chocby to ze nie wielu sobie na takie ule pozwolic. Ekonomia to podstawa biznesu i jak ktos o tym zapomni to poplynie.  Powodzenia

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Drogi Bogumile - tylko to jest prototyp, jakaś myśl, która może kiedyś się rozwinie w coś bardziej dostępnego; a ty od razu wyjeżdżasz, że to jakiś żart, że na poziomie Pasieki Sosna czy Stańczuka (czy jak mu tam);

 

i tam nie przyjechali na prezentacje aktorzy z kabaretu, tylko doświadczeni pszczelarze, albo naukowcy, jak choćby kierownik Laboratorium Pszczelnictwa Akademii Nauk Białorusi, którego na innym filmie rozpoznał Robi_Robson;

 

 

pozdrawiam 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

To właśnie jest w Rosji , że u nich wszystko jest z "zadęciem" :D 

Przypomniała mi się podobna prawdziwa historia z dawniejszych czasów , ale już po "wyzwoleniu "

Przyjechała na Dworzec Centralny delegacja  z za Wschodniej granicy i jeden z delegatów prosi obsługę Dworca o przyprowadzenie wszystkich bagażowych z Dworca ( kiedyś tacy byli podobno)

Przyszli Wszyscy bagażowi z dworca   i on do nich z patosem w głosie i powagą :

- Здравствуйте, дорогие друзья, я тоже работаю багажом  ( czyli ja też jestem bagażowym )

 

U nich wiele jest tego zadęcia i trudno wyłapać gdzie to "zadęcie" się kończy a zaczyna coś indywidualnego i mającego sens. Ale to tylko moje spostrzeżenie , a miałem do czynienia z wielu Rosjanami osobiście i często własną ignorancję nadrabiali taką postawą . :D Co wcale nie umniejsza faktu że są też i mądrzy pszczelarze którzy potrafią w ich klimacie prowadzić pasieki , jednak ja bym tak żywcem nie adaptował ich filozofii pszczelarskiej z ich filmików na YT na nasz grunt , bo Ci światlejsi pszczelarze  to jednak matki kupują w Germanii i wszelkie nowinki pszczelarskie  ściągają z Germanii :D I samochody też kupują w Germanii :D 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 

Drogi Bogumile - tylko to jest prototyp, jakaś myśl, która może kiedyś się rozwinie w coś bardziej dostępnego; a ty od razu wyjeżdżasz, że to jakiś żart, że na poziomie Pasieki Sosna czy Stańczuka (czy jak mu tam);
 
i tam nie przyjechali na prezentacje aktorzy z kabaretu, tylko doświadczeni pszczelarze, albo naukowcy, jak choćby kierownik Laboratorium Pszczelnictwa Akademii Nauk Białorusi, którego na innym filmie rozpoznał Robi_Robson;
 
 
pozdrawiam 

 

Kolego ciezko z Toba dyskutowac.  Ja przedstawilem moja krótka argumentacje dlaczego ta maszyna dla normalnego pszczelarza nie sprawdzi sie.  Ty z kolei nie przedstawiasz nic konkretnego ( poza jednym ze tam jest jakis dzialacz) co by uzasadnialo slusznosc tej metody.   Przypomnialo mi sie cos.  O ile sie nie myle to chyba japonczyki zbudowali maszyne przeciw komarom.  System chyba kamer namierza komara i kieruje wiazke laseru...byl komar i juz go nie ma.  Da sie, pewnie ze sie da.  Zapomnialem tylko dolozyc ze każdy komar to jakies 1000 dolarow. No ale kto bogatemu zabroni, no i czego sie nie robi dla nauki.  No i pewnie to tylko prototyp ale jak chinczycy to skopjuja to na AliExpresie bedzie za $1.99 (dostawa za darmo)   Powodzenia  

Link to comment
Share on other sites

Mądrego to i dobrze posłuchać. No, ale 3 zimy i 9 uli to doświadczenie, które mówi samo za siebie. Gdzie tam jakimś "ruskim" naukowcom do ciebie - a jeszcze jak byś im tę swoją pułapkę na myszy pokazał, to już padliby wszyscy na kolana.

Link to comment
Share on other sites

Brawo robisz postepy.   " No, ale 3 zimy i 9 uli to doświadczenie, które mówi samo za siebie." Tylko dla mnie to kiepski argument na to ze ten patent bedzie dzialal. No bo co ma wspólnego moje doswiadczenie  z ich patentem?  

Link to comment
Share on other sites

Tylko dla mnie to kiepski argument na to ze ten patent bedzie dzialal.

Ten patent działa - nawet to przyznałeś kilka postów wyżej. Patent ma inną ma wadę - którą też zauważyłeś. Naprawde mnie zaskoczyłeś. Szacun.

 

Pójdźmy dalej: lubisz sobie wyobrażać różne rzeczy - to zwykle zawsze twoje koronne argumenty. To sobie teraz wyobraź jak kiedyś wyglądały pierwsze komputery.

 

Takich Beemanów też pewnie było wtedy wielu i mieli podobną argumentację jak ty dzisiaj.

Powodzenia!

Edited by cegielka
Link to comment
Share on other sites

Ten patent działa - nawet to przyznałeś kilka postów wyżej. Patent ma inną ma wadę - którą też zauważyłeś. Naprawde mnie zaskoczyłeś. Szacun.

 

Pójdźmy dalej: lubisz sobie wyobrażać różne rzeczy - to zwykle zawsze twoje koronne argumenty. To sobie teraz wyobraź jak kiedyś wyglądały pierwsze komputery.

 

Takich Beemanów też pewnie było wtedy wielu i mieli podobną argumentację jak ty dzisiaj.

Powodzenia!

Witam.  Nie wiem dlaczego nawet odpowiadam na ten belkot.  Nadal nie czytasz ze zrozumieniem co sie pisze do Ciebie.  Zamiast skupic sie na meritum tematu to skupiasz sie na personalnych atakach.   Get well. 

Link to comment
Share on other sites

Witam. Nie wiem dlaczego nawet odpowiadam na ten belkot.

 

Już drugi raz zadajesz sobie to pytanie? A ja użyję wyobraźni, jak profesor Beeman, wybiegnę myślami w przyszłość i zadam je po raz trzeci: "Czemu Jasiu znowu to robisz??"

 

Ps.

I również przesyłam uściski i życzę wszystkiego najlepszego. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy ;)

Edited by cegielka
Link to comment
Share on other sites

Koledzy :)

Dajcie sobie na luz i zakończcie już tą dyskusję bojka.gif Forum jest od wymiany poglądów dotyczących pszczelarstwa  i od wymiany doświadczeń i nie wkraczajmy raczej w sferę , wzajemnego personalnego oceniania się nawzajem  :) Przecież każdy może zostać ze swoim "zdaniem odrębnym" w jakiejś sprawie i niech to czytelnicy w swojej głowie wybiorą czyja argumentacja im bardziej pasuje. I wcale nie musimy dojść  tutaj na forum do konsensusu i ustalenia jednego i tylko słusznego stanowiska.

Pozdrawiam

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Zabiegi zgłaszane przez komercyjnych i na małą skalę pszczelarzy stosowanych do zwalczania roztoczy varroa wiosną i jesienią 2017 r.Ontario, Kanada  Respondenci ankiety mogli odpowiedzieć więcej niż jedną odpowiedzią.



Varroa Treatment

Spring 2017



Fall 2017



# of Commercial Beekeepers



# of Small-Scale Beekeepers



# of Commercial Beekeepers



# of Small-Scale Beekeepers



Apistan® (fluvalinate)



5



5



15



5



CheckMite+™ (coumaphos)



0



1



0



0



Apivar® (amitraz)



33



11



57



17



Thymovar (thymol)



3



4



5



2



65% formic acid (40 ml multiple application)



29



9



29



12



65% formic acid (250 ml single application)



7



6



11



5



Mite Away Quick Strips (formic acid)



17



27



24



37



Oxalic acid



14



3



47



23



Other



11



7



3



6



None



25



47



4



29


Link to comment
Share on other sites

Witam,na okolo ale do celu. https://i.imgur.com/WRfsDEk.jpg   Tabelka zamieszcza dane jakimi srodkami zwalczamy waroze w Ontario. Can.

Formic acid to kwas mrowkowy , oxalic acid to k.szczawiowy
WRfsDEk.jpg
Wstawiłem tabelkę bezpośrednio. Będzie wygodniej oglądać . Robi Robson

Edited by Robi_Robson
Link to comment
Share on other sites

Bogumił , żeby pokazać dokument z tabelką , trzeba zapisać go w innym formacie na przykład PDF i dodać jako załącznik :D

Ale może skomentuj swoimi słowami tą ankietę :)

Dziekuje za podpowiedz. :)    Niestety pdf za duze file.  Zrobilem zdjecie :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.