Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Leki na warrozę

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów
  • Imię:Szymon
  • LokalizacjaToruń
  • Typ ula:3/4Langstroth

Kwas mlekowy też stosowałem w tym roku do odkładów i przy stanie bezczerwiowym przy wymianie matek warroza sie sypała po kilkadziesiąt szt, w czerwcu, ten kwas ma tylko jedna wade jest bardzo niestabilny 2-3 tyg. można używać po wymieszaniu, trzeba się bawić w małe dawki i trzymac w chłodnym ciemnym miejscu !! inaczej nasza zabawa może pójść na marne a potem płacza że im nie działa a wszystkim tak

Skąd taki wniosek ?

Możesz to jakoś uzasadnić ?

• Bohtyn lubi to

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Tak wyczytałem w literaturze (nie przytoczę ci źródła bo nie chce mi sie grzebać ) oraz od dwóch pszczelarzy co stosują kwas mlekowy, po rozcieńczeniu do wymaganego stężenia stosują go max 3 tyg. jak coś zostanie to w zlew a robią nowy, sam nie chce tego sprawdzać bo nie mam na to czasu ani ochoty a poza tym szkoda było by mi pszczół jakby faktycznie miał nie działać po czasie jak należy, Szymon jeżeli masz inne informacje o KM z chęcią poczytam :) .

Ps. rozwin swoją wypowiedz o tym tymolu w żelu własnej produkcji :)

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2513 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Jeszcze coś o leczeniu warozy :)

https://www.youtube....h?v=R2v9woKixwo

Wydaje się że sposób prosty i tani i może  za tani żeby ktoś produkował to na skalę przemysłową ??? i zarejestrował takie paski jako leku dopuszczonego do stosowania w pszczelarstwie ??? :D  To pewnie jest tak jak z sodą kaustyczną jako preparatem biobójczym  :D gdzie nikt nie chce w to wchodzić żeby zarejestrować jej jako "leku" a ściślej preparatu do dezynfekcji :D

A koro nie ma chętnych do zapłacenia za badania , to czy nie powinna zrobić to weterynaria z urzędu ???? :D

Przecież płacimy na nią   podatki  :D

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń

Tadziu zrobienie takiego paska czy ręcznika z kwasem szczawiowym kosztuje Cię 5gr i kwadrans roboty a Ty byś chciał żeby ktoś Ci to wyprodukował za 20zł ?

Zastanów się chwilę. Jest opracowana metoda, zbadana, w US nawet czeka do rejestracji jako oficjalny lek, nic nie kosztuje.  Rób, a nie patrzysz na innych i ubolewasz nad weterynarią.

Użytkownik Krzyżak edytował ten post 26 wrzesień 2018 - 07:43

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2513 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Tadziu zrobienie takiego paska czy ręcznika z kwasem szczawiowym kosztuje Cię 5gr i kwadrans roboty a Ty byś chciał żeby ktoś Ci to wyprodukował za 20zł ?

Zastanów się chwilę. Jest opracowana metoda, zbadana, w US nawet czeka do rejestracji jako oficjalny lek, nic nie kosztuje.  Rób, a nie patrzysz na innych i ubolewasz nad weterynarią.

Szymon źle to zrozumiałeś  :D Przedstawiłem to jako ironie losu :D i przykład dałem z sodą kaustyczną ??? że z tym jest tak samo :D  Zrozumiałeś teraz ????? :D Fakt  że jak coś jest tanie to się nie opłaca z tym nic robić ? robić badań dopuszczających leku które nie są takie tanie ,  bo na tym zysk będzie niewielki , i efekt jak się z tego kwasu szczawiowego zrobi  Beevital to już cena nam skoczy , a i tak teraz staniał , bo jaki był drogi na początku ? Ja myślałem o masowym odbiorcy , pszczelarzy jest tysiące w Polsce , i po co ma każdy chałupniczo robić sobie w domu paski??? kwas szczawiowy jak by nie było jest niebezpieczny i trzeba ZACHOWYWAĆ OSTROŻNOŚĆ . A czy nasz rząd nie może dofinansować takiej produkcji jeżeli jest mało opłacalna ????/ Państwo Polskie z zapylania przez pszczoły ponosi duże zyski , i nie można do utrzymania pogłowia dołożyć parę zł na badania rejestracji leku ???? :) i zachęcić firmy do produkcji ????

Pozdrawiam wave.gif

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń

Państwo nie powinno dokładać do żadnego prywatnego biznesu. Takie mam zdanie :)

Kamhkillo

Kamhkillo

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 92 postów
  • Imię:Kamil
  • LokalizacjaWojcieszków
  • Typ ula:Wielkopolski
A tak z doświadczenia to jeśli w Polsce ktoś nie będzie miał zysku odpowiedniego i tu mam na myśli wszelkie czynności nie związane z produkcją takiego leku to nie będzie w obiegu a dodatkowo producent Apiwarolu za dużo zarabia i nie może sobie pozwolić na konkurencję.

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacjaok Łukowa
  • Typ ula:wlkp

Kamil - pierwszy apiwarol skonstuowali na bazie Taktica,  Także wszelkie najazdy na tenże środek  to antyreklama. Lepiej wydać kasę na antyreklamę w PIW , niż na badania- moim zdaniem.

Kamhkillo

Kamhkillo

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 92 postów
  • Imię:Kamil
  • LokalizacjaWojcieszków
  • Typ ula:Wielkopolski
Ja nie neguję ani nie miałem zamiaru wprowadzać antyreklamy Apiwarolu, sam w tym sezonie używałem z braku doświadczenia w użyciu kwasów, może w następnym sezonie będę próbował tychże kwasów. Miałem tylko na myśli że u Nas w Polsce jest dziwny system wprowadzania zmian i nowości w życie, tak jak mówi słynne pezyslowie: " jak coś jest dobre to po co zmieniać".

Michał

Michał

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów
  • Imię:Michał
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Typ ula:wlkp 18cm

Tak wyczytałem w literaturze (nie przytoczę ci źródła bo nie chce mi sie grzebać ) oraz od dwóch pszczelarzy co stosują kwas mlekowy, po rozcieńczeniu do wymaganego stężenia stosują go max 3 tyg. jak coś zostanie to w zlew a robią nowy, sam nie chce tego sprawdzać bo nie mam na to czasu ani ochoty a poza tym szkoda było by mi pszczół jakby faktycznie miał nie działać po czasie jak należy, Szymon jeżeli masz inne informacje o KM z chęcią poczytam :) .

Ps. rozwin swoją wypowiedz o tym tymolu w żelu własnej produkcji :)

Eee Słowian, nie wiem gdzie to przeczytałeś, ale Ci nakłamali ;) Kwas mlekowy warto jednak rozcieńczać destylką, bo normalna kranówka po prostu po pewnym czasie zacznie gnić.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń

Michał nie do końca Słowian się myli. Po tym jak to napisał zaciągnąłem języka u mojego domowego chemika /żona mgr inż chemii/ i potwierdziła, ze słabe kwasy /czytaj o niskich stężeniach/  są  "mało trwałe" w porównaniu do tych stężonych. Poza tym sposób i miejsce przechowywanie też ma podobno nie bagatelne znaczenie.  Akurat 15%KM to nie takie małe stężenie ale już 3,2% KS to niziutkie więc nie ma co przechowywać za długo.

• Michał lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły