Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Tania i efektywna łapka na myszy.


Beeman

Recommended Posts

Witam . Zamieszczam zdiecie łapki na myszy. We wiaderku jest 2cm. plynu do chlodnicy samochodowej (opcja na zime) lub woda na lato.  Na butelce po Coli jest maslo orzechowe (Nutella).   Ta łapke na myszy stosuje juz pare lat.  Jest niezawodna i prawie za darmo.    yQibeZn.jpg  Powodzenia

Edited by Paweł
Link to comment
Share on other sites

 

Panowie nie bądźcie sk*********i. To jest znęcanie się nad zwierzętami.

Musisz zabić szkodnika, to zrób to szybko i możliwie humanitarnie.

Czy ja wiem .. Wiesz jak działa trutka na myszy ? A śmierć jednaka .

Nie zdaje to egzaminu na dworze a moje ule tam są . Napada deszczu , lis przewróci lub inne zwierzę . Zresztą jak napisał Szymon trochę mi nie w smak jak zajdę a tam zaczyna piszczeć o ratunek topiąca się mysz . Wypuściłem . Zaczęła piszczeć jak usłyszała kroki. Zabijam gołymi rękoma jak znajdę ale szybko . Jakoś nie potrafię tego używać .

Link to comment
Share on other sites

Kiedy chcemy złapać szczura to pod łóżko dajem nura

no i go  za ogon  łapiem

chociaż może się zasapiem

maścią go smarujem potem

i żegnamy się z kłopotem

 

To jest wersja humanitarna :D chociaż dotyczy szczura , ale to niewielka  różnica :D

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Panowie nie robcie "jaj z pogrzebu".  Tak sie zastanawialem czy nie dac nastepnego zdjecia jak lapka wyglada po miesiacu w pasiece.  No ale nie dalem, bo ostatnio czytalem w gazecie jakie chlop bedzie mial problemy bo obcinal lby karpiom na targu.   A moze film jak wydra wpiepsza żółwia żywcem przez dwa dni.  Albo bardzo humanitarny film jak amerykanska rodzina umiera w cierpieniach bo kochane myszki zamieszkaly w ich domku.  No ale musze leciec bo zona mnie wysyla po rybe na wigilje. No ale moze kupie Tofu?  Powodzenia 

Link to comment
Share on other sites

Panowie nie bądźcie sk*********i. To jest znęcanie się nad zwierzętami.

Musisz zabić szkodnika, to zrób to szybko i możliwie humanitarnie.

Witam   Czy masz na mysli cos takiego?  

 Prosze przwin @2.50s    Powodzenia Edited by Beeman
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Bogumił jeśli mieszkasz w Toronto to mogą Ci skoczyć . Zamieść . Ja próbowałem parę lat temu i na podwórku  nie zdała egzaminu . https://allegro.pl/lapka-na-myszy-szczury-bardzo-mocna-myszolapka-i7685445009.html

To chyba koszt dolara Kanadyjskiego . Trutka za 100 pln załatwia sprawę w 4 -5 miejscach .

Link to comment
Share on other sites

Bogumił jeśli mieszkasz w Toronto to mogą Ci skoczyć . Zamieść . Ja próbowałem parę lat temu i na podwórku  nie zdała egzaminu . https://allegro.pl/lapka-na-myszy-szczury-bardzo-mocna-myszolapka-i7685445009.html

To chyba koszt dolara Kanadyjskiego . Trutka za 100 pln załatwia sprawę w 4 -5 miejscach .

Witam.  Jak widac na zdjeciu po prawej stronie jest daszek. Na daszku jest cegla, po to aby wieksze zwirzaki nie zjadaly masla.  Tak te lapki za 5zl sa tanie, ale to sa "jednorazowki".  Poza tym w domu nie polecam.  Nikt nie bedzie sprawdzal ich codziennie. Ludzie przypominaja sobie o nich jak juz cos "pachnie".  Na zewnatrz trzeba je umiescic w pojemniku bo wieksze zwierzaki zainteresuja sie nimi.  Trutek nie uzywam bo taka mysz zdycha pare dni. Takiego skażonego gryzonia cos zje i tez zdechnie lub mu zaszkodzi, co nie bylo w mojej intencji.  Po 20-stu  latach walki z ta zaraza to jest dla mnie najlepsza alternatywa.  Zero kosztow, minimalna obsluga (raz na miesiac) i wysoka sprawnosc i niezawodnosc.  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Argumenty Bogumiła za taką pułapką są jak najbardziej logiczne :) i warte wypróbowania  :) . No cóż obrońcy humanitaryzmu w przypadku szczurów i mysz jak chcą to we własnym domku niech stosują :D i  na szczury nawet i tą przysłowiową maść na szczury :D  ale zagrożenia różnymi chorobami przenoszonymi przez gryzonie są dosyć duże i walka z populacją tych szkodników jest nawet wymogiem weterynaryjnym , jeżeli ubiegamy się na pozwolenie na handel i produkcje żywności :) Żyjemy na takim Świecie że niestety nie możemy "pochylać się"  nad każdym komarem , muszką , myszką , czy bakterią salmonelli ,  ???? jeżeli chcemy sami nie zachorować przez skutki ich obcowania z człowiekiem ?  :D

 

Zagrożenia dla zdrowia i majątku: Myszy przenoszą niebezpieczne choroby jak leptospiroze, sąlmonelloze, tasiemca i wściekliznę. Najczęstsza przyczyna infekcji u ludzi jest spożycie żywności skażonej mysimi odchodami. Oprócz roznoszenia chorób, mysz domowa niszczy plony i zapasy żywności jak również konstrukcje budynków. Zanieczyszczając produkty żywnościowe swoimi odchodami, moczem i włosami, gryzonie niweczą znacznie więcej pożywienia niż są w stanie zjeść. Oprócz tego, gryząc wszystko w swoim otoczeniu, myszy potrafią poważnie uszkodzić drewniane konstrukcje budynków, ściany, kable elektryczne i telefoniczne, instalacje jak również inne elementy wyposażenia domu. W ten sposób gryzonie przysparzają znacznych strat majątkowych zarówno osobom prywatnym jak i instytucjom publicznym.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czy ja wiem .. Wiesz jak działa trutka na myszy ? A śmierć jednaka .

Nie zdaje to egzaminu na dworze a moje ule tam są . Napada deszczu , lis przewróci lub inne zwierzę . Zresztą jak napisał Szymon trochę mi nie w smak jak zajdę a tam zaczyna piszczeć o ratunek topiąca się mysz . Wypuściłem . Zaczęła piszczeć jak usłyszała kroki. Zabijam gołymi rękoma jak znajdę ale szybko . Jakoś nie potrafię tego używać .

Witam. "Nie zdaje to egzaminu na dworze a moje ule tam są . Napada deszczu , lis przewróci lub inne zwierzę .  Dlatego lapka jest w drewnianej skrzynce z daszkiem i na to idzie cegla

"trochę mi nie w smak jak zajdę a tam zaczyna piszczeć o ratunek "  Mi tez, jednak sama natura jest brutalna. Trzeba wybrac pszczoly albo myszy?.  Ja jednak tych skrupułów sie pozbylem, po tym jak moja zona przez wiele miesiecy byla chora.  Zaden doktor nie pomogł. Ja sam wpadlem ze przeczyna lezy na strychu. Po usunieciu mysz choroba odeszla.   No ale póki co cieszmy sie pszczelarstwem bo jak tak dalej pójdzie to zieloni zabronia wybierania miodu z ula bo to jest przyczyna smierci glodowej na wiosne.  hehe  

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.