Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ciasto


Recommended Posts

Jak masz obawy to tak połóż ciasto, żeby przykrywało całą uliczkę. Nacięcie/otwór w folii - w której masz ciasto - zrób w miejscu nad uliczką. Pszczoły będą pobierać ciasto - że tak powiem - wchodząc do worka ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się chyba bał z tymi wałkami kombinować - szczególnie jeśli miałbym to jeszcze przyciskać beleczkami. Może jest ktoś kto to praktykował, ale - wg mnie - taki wałek prawie na pewno zacznie zjeżdżać/spływać na dół.

Link to comment
Share on other sites

A tak w ogóle to niezbędne jest podanie ciasta w okresie zimowo-wiosennym? 

 

U nas przy podkarmianiu zimowym wyszło ok 19 kg inwertu/rodzinę + to co same jeszcze sobie przyniosły, a z obserwacji wiemy, że coś zbierały.

Tylko ile z tego zostało skoro w Listopadzie było tak ciepło, że latały jak w maju. Jeśli dużo nie zużyły to powinno im wystarczyć.

Nigdy ciasta nie podawaliśmy. Jednocześnie nie jestem przeciwnikiem podania ciasta

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Kolego wez 2 beleczki odetnij jakies 4cm i podziel to na pol. W ten sposob zrobisz tylko szczeliny pod woreczkiem. Wtedy bedziesz mial pewnosc ze pszczoly sie nie wymieszaja. Chyba nie zbankrutujesz jak poswiecisz na to 2-4 beleczki. Powodzenia 

Link to comment
Share on other sites

Krzychu wyjmij delikatnie kilka beleczek i sprawdź gdzie wiszą pszczoły jeżeli nisko to ciasto im niepotrzebne, a jeżeli pod beleczkami to daj koniecznie, choć ja myślę że w twoim przypadku raczej im nie będzie potrzebne, za karmiłeś je wystarczająco. Ul warszawski ma tą zaletę że pszczoły w nim zimują rewelacyjnie i zużywają mniej pokarmu, wiem to z własnych doświadczeń.  .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Skorzystam z tego tematu, bo jest bardzo pochodny :D

 

Co myślicie o takim cukrze? Chodzi o dokarmianie na zimę

 

http://agrotrader.pl/oferta/ukraina-produkujemy-na-zamowienie-artykuly-spozywcze-rafinada-cukier-ID234741.html

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Od kilku lat regularnie kupowałem u Tomka Miodka ciasto dla pszczół Diamanta. Mniej więcej o tej porze miał fajne promocje i można było zaopatrzyć się na cały rok - ciastem karmię część odkładów. Widzę, że Tomek nie prowadzi już sprzedaży tego ciasta. Wiecie może gdzie można w dobrej cenie kupić kilka kartonów / paletę?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Michał said:

Czyli jednak. Sprawdzał ktoś już ciasto z prebiotykiem? Zawsze brałem zwykłe, więc warto dopłacić te kilka groszy?

Warto dopłacić ale miej tą świadomośc że jest bardziej wodniste i leje się deko warto dać na tacke lub w worku ale naciąć od góry. Takie ja mam doświadczenia z tym ciastem ale miałem tylko 90 kg 

Link to comment
Share on other sites

mają niby prebiotyk co ma niby wpływ na kondycje pszczoły. Oczywiście jak ktoś stosuje inną suplementację to szkoda się w to pchać i tyle. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 14.01.2020 o 09:37, Michał napisał:

Od kilku lat regularnie kupowałem u Tomka Miodka ciasto dla pszczół Diamanta. Mniej więcej o tej porze miał fajne promocje i można było zaopatrzyć się na cały rok - ciastem karmię część odkładów. Widzę, że Tomek nie prowadzi już sprzedaży tego ciasta. Wiecie może gdzie można w dobrej cenie kupić kilka kartonów / paletę?

Jak masz blisko to zaglądnij do Holgera  https://pokarmpszczeli.pl/

Tam jest drogo,ale miałbyś może bez opłaty za dostawę kiedy chcesz i ile chcesz.PK

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 godzinę temu, piotrpodhale napisał:

Jak masz blisko to zaglądnij do Holgera  https://pokarmpszczeli.pl/

Tam jest drogo,ale miałbyś może bez opłaty za dostawę kiedy chcesz i ile chcesz.PK

 

Do Lubonia mam 20min. Tylko Holger kojarzy mi się z pokarmem z pszenicy a jak jest z ciastem?

Inwertem od nich karmiłem w mojej 2 i 3ciej zimowli i nie wspominam dobrze topienia skrystalizowanego pokarmu po zimie.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Michał napisał:

 

Do Lubonia mam 20min. Tylko Holger kojarzy mi się z pokarmem z pszenicy a jak jest z ciastem?

Inwertem od nich karmiłem w mojej 2 i 3ciej zimowli i nie wspominam dobrze topienia skrystalizowanego pokarmu po zimie.

Mam 100 kg ciasta z Holgera zamówione przy okazji z syropem do kolegi i nie zawaham się go użyć.PK

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

A po co pszczołom teraz ciasto ? Nie mają pokarmu w ramkach ? Czy to do stymulacji wczesnego czerwienia i rozwoju ? Pytam bo nigdy tego nie praktykowałem . U mnie ciasto to tylko do ulików weselnych i odkładów ?

manio spod Zambrowa :)

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.