Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Korpusy wielkopolskie 18


Emik3

Recommended Posts

Chciałem zapytać osób które zamawiały te ule, gdzie się zaopatrujecie? Zamawiałem kiedyś na bzyki, później na miodku w chwili obecnej chciałem coś powoli zamówić, żeby zaimpregnować przed sezonem a w zasadzie wszędzie gdzie kiedyś były dostępne to teraz brak. Interesują mnie korpusy jednościenne +- 2,5 cm bezfelcowe.

Link to comment
Share on other sites

Podbij do dobrego stolarza, który zajmuje się np. altanami, albo meblami ogrodowymi. Tacy zazwyczaj zimą się nudzą. Ramki, korpusy etc chętnie robią za niewielkie pieniądze, często już wszystko pozbijane i gotowe do użycia w cenie.

Link to comment
Share on other sites

Podbij do dobrego stolarza,

Dobry stolarz na pewno zimą się nie nudzi .

A już na pewno nie robi nic za niewielkie pieniądze .

 

A przy okazji ...

Tam gdzie się zaopatruję w drewno suszone drastycznie wzrosła cena , a jakość niestety się obniżyła !

Czy to tylko tam , czy u Was j również ?

Link to comment
Share on other sites

Tam gdzie się zaopatruję w drewno suszone drastycznie wzrosła cena , a jakość niestety się obniżyła !

Czy to tylko tam , czy u Was j również ?

 

Ceny drewna rosną i u mnie. Co do jakości zawsze była kiepska.

Ogólnie jakość sprzedawanej tarcicy w Polsce to jakaś kpina.

Trzeba przerzucić hałdę dech, żeby wybrać kubik dobrej jakości.

Większość powinna iść na papier a nie na cele stolarskie.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Drewno na ule ? To w przypadku stolarza pestka . Bo stolarz ma przetarte drogi zaopatrzenia. Co innego amator ? :D

A że ceny rosną ? No cóż miało być lepiej  i sprawiedliwiej ? Pół puszczy Białowieskiej wycieli a drewna nie ma ????? i teraz pytanie gdzie ono jest ???? :D

Ale wierzę że Koledzy sobie poradzą :D na ule nie musi być I klasa drewna  :D a poza tym jest alternatywa 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ano coraz drożej jest... Ratajczak ul jednościenny o 30zł więcej sobie w tym roku ceni. Tak to jest jak wszyscy chcą zarabiać powyżej średniej krajowej, czego nam wszystkim życzę :D

Masz rację Robi, nie nudzi się, bo mu pszczelarze robotę zapewniają ;)

Link to comment
Share on other sites

Kupowałem przed zimą ~4m3 świerka, większość pryzma. Ceny za 1m3, w zależności od miejsca, poszły górę o 100-200zł za 1m3.

 

P.S. Tartaki często kupują martwe drzewa z lasu i później je sprzedają jako deski. Warto zwracać na to uwagę przy zakupie, bo takie martwe i chore drzewa mają zwykle mało żywicy. Cena jest dużo niższa, przerabiają to deskę szalunkową, bywa nawet z robakiem. Trzeba też o tym pamiętać przy zakupie konstrukcji na dach domu :)

Edited by Xpand
Link to comment
Share on other sites

Czyli jednak drożeje nie tylko u nas .

Ale u nas drożeje bardziej niż piszecie . . .
W Wielbarku  i w Lubawie fabryki firmy Ikea ( Swedwood ) dotąd na pniu wykupowały całe pozyskane z Warmii i Mazur drewno .
Już był problem z dobrym materiałem .
Teraz rusza z produkcją gigantyczna fabryka płyt wiórowych ( Egger ) w Biskupcu .
Dokładnie w połowie drogi pomiędzy moją stolarnią, a tartakiem w którym się zaopatrywałem .
Drewno zdrożało nawet o kilkaset zł. na m3 .
I wszystko sękate , "rdzeniowe" (podobne do waty) , lub popękane (po wiatrołomach )
Strach obrabiać !
Już kilka razy przeoczone (wzrok mi pada) pęknięcia spowodowały roztrzaskanie materiału w rękach podczas obróbki .

Stolarze , którzy biorą regularnie i dużo mogą liczyć na lepszy materiał.
A pszczelarz , który bierze 2-3 busy w roku musi brać co sprzedają , lub nie kupi wcale :(
 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj przywiozłem drugiego busa towaru .
Magazyny w tartaku mają puste .
Podjeżdża tir za tirem i ładują tylko duże wcześniejsze zamówienia .
Towar , który mają jest coraz gorszy i coraz droższy .
Kiedyś sprzedawali paletę uczciwie upakowaną (ok 0,8-0,9m3 ) ścinkami od 30 do 80cm. za ok. 200-250zł.
Jak się trafiła sinizna , to nawet za 150zł.
Sęków były na palecie 2-3 szt. Sam 1 sort (a dłuższe i tak mi nie były potrzebne )
Teraz za taka paletę biorą 450zł. i połowę się wywala , bo same sęki , miękkie rdzenie , popękane - chyba po wiatrołomach , lub potrzaskane podczas suszenia .
Wydałem w tą zimę za 2 busy lekko załadowane drewnem prawie 2000zł.
Dla siebie , to jeszcze się opłaci .

Ale na handel , to jak podliczyć , prąd , odpad , transport , robociznę to wychodzi się z zarobkiem "na piwo" .

Link to comment
Share on other sites

Robi u mnie mokra deska jest po 800 - 900 zł za m3 i taką kupuje, a jak u Ciebie? Oczywiście "szalówkę" można kupić po 550zł za m3. Króciaków nigdy nie kupowałem.

Edited by Xpand
Link to comment
Share on other sites

Robi u mnie mokra deska jest po 800 - 900 zł za m3 i taką kupuje

W Pieckach przy braniu całego sztapla ( około 1.6 - 2.0 m3 ) calówki w klasie A B masz cenę 940 zł netto.

To podobnie .

W zależności od klasy  cena ok 800-900netto .

Bezsęczne i wysuszone 1200zł./m3 brutto .

 

Szkoda , że ukróciło się z króciakami .

Na ramki nawet wygodniejsze były i cenowo przyjazne .

Teraz , to tylko o tyle tańsze ile się wyrzuci na opał .

 

Mokrych nie kupuję .

Nie mam warunków do suszenia .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja kupiłem deske podłogową na próbę zakupiłem za 200 zeta

z tego mi wyszło 9 korpusów i 3 dennice wysokie z poławiaczami

jak bym lepiej wyliczył cięcie deski pięcio metrowej(w osobówce wiozłem) nie było by ścinków i wyszły by 2 korpusy więcej

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja kupiłem deske podłogową na próbę zakupiłem za 200 zeta

z tego mi wyszło 9 korpusów i 3 dennice wysokie z poławiaczami

jak bym lepiej wyliczył cięcie deski pięcio metrowej(w osobówce wiozłem) nie było by ścinków i wyszły by 2 korpusy więcej

Deska , czy panele ?

Bo nie chce mi się wierzyć , że za taka cenę tyle korpusów wyszło .

Deski , które widywałem były droższe .

np

https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/deski-podlogowe,a189.html

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.