Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pszczoła murarka


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Z racji tego, że uprawiam dość sporo papryki i pomidorów na swoim balkonie, pomyślałem, że fajnie by było zatrzymać przylatujące pszczoły na trochę dłużej, rok temu już kilka razy widziałem u siebie murarki, więc zakupiłem dla nich coś w postaci "hotelu" dla owadów. Niestety ze skutkiem marnym, nie wiem co było dokładnym powodem, obstawiłem głównie późną porę (Wywiesiłem go w Lipcu) a gdzieś znalazłem, że wiesza się je już w Kwietniu/Maju.

 

Prócz oczywiście wyżej wymienionych warzyw, chciałbym też otoczyć balkon kwiatami różnego typu (głównie miododajne, żeby było czym zachęcić :) ) Jednak pytanie, czy jest sens kupować domek dla owadów? Jedyna możliwość zawieszenia takiego domku u mnie jest na balkonie (2 piętro) obok okna, wiadomo, czasem się tam kręcę lub też rodzina lubi się poopalać lub wywiesić pranie.

 

Chciałbym już kupić taki trochę większy domek, około 100zł, żeby też biedronki ewentualnie na mszyce były, czy inne szkodniki ale jeśli się w nim nie zagnieździć to szkoda mi będzie pieniędzy bo mam trochę napięty rachunek wydatków.

 

Pozdrawiam i dziękuje za czas poświęcony na przeczytanie tego posta.

Link to comment
Share on other sites

Możesz pozbierać trzcinę jeżeli masz gdzieś w okolicy jeszcze zamarznięte akweny. To IMO najlepszy rodzaj schronienia dla nich. Trzcinę tniesz na ok 30cm rurki i sklejasz szeroką taśmą, albo skręcasz sznurkiem. Najlepiej powiesić to jakoś pod zadaszeniem. Na olx można też kupić trzcinę dla murarek jakby co.

Innym sposobem jest klocek drewna i wiertarka. Robisz wiertłem 8mm otwory na ok 20-30 cm - fest wiertło ;) i się wprowadzą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.