Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Od dłuższego czasu przyglądałem się autoklawom, dostałem propozycję b. profesjonalną za 29 000 (90 litrów), temat mi przeszedł. Ostatnio znalazłem za prawie 3300 https://www.olx.pl/oferta/wytapiarka-wosku-pszczelego-autoklaw-sterylizator-z-plaszczem-wodnym-CID757-IDxXtjw.html#e2120ce190;promoted na 50 litrów. Może macie jakieś swoje przemyślenia w tym temacie? (póki zimno i do pszczół nie trzeba biec :) )

Link to comment
Share on other sites

Ja mam takie przemyślenie :D

Jak chcę się napić mleka albo zjeść ser , to nie kupuję krowy i dojarki elektrycznej i naczyń do warzenia sera , tylko kupuje albo w sklepie , albo dla bardziej wybrednych szukam takiego źródła zaopatrzenia w te produkty które gwarantują prawdziwą bez chemii żywność , najlepiej bezpośrednio od producenta który hoduje krowy i wytwarza własnoręcznie sery , czasami można znaleźć takie oferty na okolicznych targowiskach , przynajmniej u mnie gdzie mieszkam. To wydaje się być logiczne :D  Człowiek nie jest w stanie wszystko dla siebie wyprodukować sam , jak piec chleb , doić krowę , hodować tuczniki i dla siebie wędzić szynki naprawić sobie samochód jak się popsuje  :D  Jest jakaś specjalizacja i po to żyjemy w społeczności żeby samemu zarobić i dać zarobić innym

Ceny za przerób wosku powierzonego na węzę  dochodzą już 8,- zł /kg  więc czy warto ?????

Link to comment
Share on other sites

:) Tadeuszu, właśnie na taką odpowiedź liczyłem od Ciebie :) , dziękuję, ale może jednak ktoś ma autoklaw, nie sterylizator i podzieli się opinią. Swoją drogą stojaki pod ule, dennice, korpusy, powałki, daszki, i sporą część ramek robiłem sam z oszczędności, możliwości i dla fanu. Teraz już ramki kupuję, to może i do sterylizacji wosku dojrzeję, a może nie ;) . Ach i kupiłem wręgi, czekam na styrodur 1m3 i korpusy porobię, ten typ tak chyba ma. :D

Link to comment
Share on other sites

Tu ma nick Krzyżak  i to chyba jego robota . Jak napisałem płacę 5  ,cena do 100 kg 6,5 PLN. Zabawa i koszty niewspółmierne do zysków . Autoklaw to taka mini bomba i podlega dozorowi technicznemu. Sterylizacja to nie koniecznie autoklaw , na forum była zażarta dyskusja na ten temat . Nie masz chorych pszczół zbytnio to nie potrzebne . Kosztowo samodzielny wyrób węzy - porażka . Nie jest to też łatwe jak na YT . Trzeba się poduczyć

P.S. Sknera ze mnie i robiłbym sam . Będę robił jak odejdę na emeryturę . Z nudów .Ule robie sam bo taniej i łatwiejsze , tańsze w naprawie .Stolarkę kupuję.

Link to comment
Share on other sites

Eee tam.

Jak się komuś chce to wszystko można;)

Jak się zrobi samemu to się wie na 100% co się ma.

Co prawda nie stać mnie na autoklaw za kilka tyś ale mam z szybkowaru z zamontowanym manometrem i termometrem,sterylizuje jak w książce pisze.

Fakt trzeba uważać bo to nie jest urządzenie projektowane na takie ciśnienia ale daje radę.

Węzę robię na prasce,jeszcze nigdy mi tak pszczoły szybko węzy nie odciągały jak ze swojej roboty.

Link to comment
Share on other sites

Witam.  https://www.aliexpress.com/item/Mini-Stainless-Steel-Portable-High-Pressure-Steam-Sterilization-Electric-Medical-Dental-Autoclave-Sterilizer-For-Laboratory/

Jak bym wczesniej nie zakupil autoklawu amerykanskiej firmy to pewnie pokusil bym sie na taki z chin.  Swoja weza chocby zrobiona na prasie w domu ,jest o niebo lepsza jak sklepowa. Oczywiscie to moje zdanie.  

29tys. to chyba jakis zart.? Za jakies 5tys. skompletowalem sprzet do wezy. Komplet walcy(grawerowane i plaskie) i autoklaw 10L.   Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.