Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Dofinansowanie do matek, apiwarolu

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Krzychu

Krzychu

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów
  • Imię:Krzysztof
  • LokalizacjaBraniewo / Trójmiasto
  • Typ ula:WP / WLKP

Witam,

Zwracam się do Was z zapytaniem jak wygląda u Was sprawa z dofinansowaniem do matek i apiwarolu z koła do którego przynależycie. 

Należę już drugi rok do koła pszczelarskiego, wpisałem się na listę na zapotrzebowanie na matki i apiwarol - okazuje się, że WZP w Olsztynie wykreślił mnie.

Powód?

Rzekomo zbyt krótko przynależę do związku (tak zostałem poinformowany przez koło do którego przynależę).

Czy wg Was mają oni takie prawo by tak postąpić i czy jest to uzasadnione prawnie? 

Po co w ogóle płace te składki ok 200 zł rocznie skoro nawet matki NU za 8 zł lub taniej apiwarolu nie mogę kupić?

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1796 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

Nie wiadomo jak to macie ustalone.W naszym kole jest to niemożliwe żebyś nie dostał zaraz po wstąpieniu do koła.PK

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2970 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Zapraszam - http://spp-polanka.org/

Nie wykreślają nawet mnie . Do zakupu leków i matek nie trzeba być nawet członkiem , choć wskazane . ;)

P.S. Matki NU nie podlegają refundacji.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 407 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP, wielkopolski, dadant 1/2

W moim kole matki i leki należą się po roku, również matki NU.

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2807 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Witam,

Zwracam się do Was z zapytaniem jak wygląda u Was sprawa z dofinansowaniem do matek i apiwarolu z koła do którego przynależycie. 

Należę już drugi rok do koła pszczelarskiego, wpisałem się na listę na zapotrzebowanie na matki i apiwarol - okazuje się, że WZP w Olsztynie wykreślił mnie.

Powód?

Rzekomo zbyt krótko przynależę do związku (tak zostałem poinformowany przez koło do którego przynależę).

Czy wg Was mają oni takie prawo by tak postąpić i czy jest to uzasadnione prawnie? 

Po co w ogóle płace te składki ok 200 zł rocznie skoro nawet matki NU za 8 zł lub taniej apiwarolu nie mogę kupić?

Po co płacisz ? Na pewno nie dla zarobku bo PZP jest organizacją non-profit czyli z założenia nie dochodową , więc oczekiwać korzyści finansowych jest chyba pomyłką  ???? :D

Po co płacisz ? Poczytaj sobie tą dyskusję :

https://pasiekapszcz...-pszczelarskie/

Co do Twojej sprawy że od dwu lat należysz do Związku i nie chcą Ci dać refundacji ? Wszystkiemu winien jest KOWR ( Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) który "nowa zmiana " utworzyła za zlikwidowany ARiMR ( Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) I ten nowy KOWR wydał nowe regulaminy i zarządzenia w imię których wypłaty refundacji są wypłacane tylko dla członków którzy mieli pasieki dwa lata temu i mieli zadeklarowaną ilość rodzin w dokumentach związkowych wg. stanu ilości rodzin na dzień bodajże 30 września 2017. Całkowicie pomijają nowych członków którzy zapisali się  po tym dniu 30 września 2017 do Związków Pszczelarskich . Ze to jest niesprawiedliwe to nie wina PZP bo PZP jest tylko pośrednikiem od czarnej papierkowej roboty , ale wina jest tego KOWR który jest właśnie płatnikiem refundacji.  Wiem , że niektórzy prezesi przemycali w puli na leki i matki i nowych członków , ale jak ostatnio na spotkaniu w KOWR był mój Prezes to urzędasy z KOWR mocno uczulali Prezesów żeby przestrzegali tych zaleceń i ostrzegali że będą kontrole w związkach ;) Widocznie szukają oszczędności na świnię 100+ i krowę 500+

• Krzychu lubi to

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

kri

kri

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBochnia
  • Typ ula:ostrowska i wielkopolski

P.S. Matki NU nie podlegają refundacji.

skąd takie stwierdzenie?czy to prawda?

Krzychu

Krzychu

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaBraniewo / Trójmiasto
  • Typ ula:WP / WLKP

Po co płacisz ? Na pewno nie dla zarobku bo PZP jest organizacją non-profit czyli z założenia nie dochodową , więc oczekiwać korzyści finansowych jest chyba pomyłką  ???? :D

Po co płacisz ? Poczytaj sobie tą dyskusję :

https://pasiekapszcz...-pszczelarskie/

Co do Twojej sprawy że od dwu lat należysz do Związku i nie chcą Ci dać refundacji ? Wszystkiemu winien jest KOWR ( Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) który "nowa zmiana " utworzyła za zlikwidowany ARiMR ( Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) I ten nowy KOWR wydał nowe regulaminy i zarządzenia w imię których wypłaty refundacji są wypłacane tylko dla członków którzy mieli pasieki dwa lata temu i mieli zadeklarowaną ilość rodzin w dokumentach związkowych wg. stanu ilości rodzin na dzień bodajże 30 września 2017. Całkowicie pomijają nowych członków którzy zapisali się  po tym dniu 30 września 2017 do Związków Pszczelarskich . Ze to jest niesprawiedliwe to nie wina PZP bo PZP jest tylko pośrednikiem od czarnej papierkowej roboty , ale wina jest tego KOWR który jest właśnie płatnikiem refundacji.  Wiem , że niektórzy prezesi przemycali w puli na leki i matki i nowych członków , ale jak ostatnio na spotkaniu w KOWR był mój Prezes to urzędasy z KOWR mocno uczulali Prezesów żeby przestrzegali tych zaleceń i ostrzegali że będą kontrole w związkach ;) Widocznie szukają oszczędności na świnię 100+ i krowę 500+

I wszystko jest już dla mnie oczywiste, dzięki Tadek. 

PS. u nas matki NU zawsze były refundowane i po 8 zł/szt krainka. 

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2970 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

skąd takie stwierdzenie?czy to prawda?

Guzik prawda,  sorry . Pokiełbasiło mi się .

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Gemini

Gemini

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Piotr
  • LokalizacjaTuraszówka
  • Typ ula:dadant

Witam,

Powód?

Zadzwoń do KOWR w Warszawie (22) 376-76-76 i poproś o kontakt z osobą prowadzącą program wsparcia pszczelarstwa. Wytłumacz o co chodzi, interwencja raczej pewna i raczej apiwarol dostaniesz bez problemu.

• Krzychu lubi to

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2807 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Zadzwoń do KOWR w Warszawie (22) 376-76-76 i poproś o kontakt z osobą prowadzącą program wsparcia pszczelarstwa. Wytłumacz o co chodzi, interwencja raczej pewna i raczej apiwarol dostaniesz bez problemu.

Apiwarol to na pewno dostanie poprzez Koło :D  Tylko czy zwrot refundacji indywidualnie z KOWR dostanie , czyli zwrot części kasiorki ? :D Ciekawy jestem ? Krzychu pisz jaki będzie efekt  tej interwencji :)

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Stowarzyszenie "Polanka" | Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody