Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dobór miodarki z konkretnym koszem


B.Bobik

Recommended Posts

Witam

 

Od jakiegoś czasu poluje na nową miodarkę z konkretnym typem kosza (patrz załącznik). Pytałem w fimie Łysoń ale niestety nie są w stanie tego zrobić. Czy ktoś z Państwa zna firmę która tworzy miodarki z takimi koszami?

 

Parametry miodarki:

- diagonalna, 4 ramkowa, ręczny napęd, nierdzewka, pod ramki warszawskie poszerzane.

 

Z góry dziekuję za pomoc,

Tomasz :)

post-401-0-82348100-1555587767_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tomasz :D  Ty się nie nas pszczelarzy pytaj tylko pytaj  producentów miodarek :D czy Ci taki kosz wykonają ? W sumie to zwykły kosz do diagonalnej tylko zamiast dna  blachy Ty sobie życzysz z drutu ? Możesz wyjaśnić dlaczego ?  A cały problem  to taki że i tak ktoś musi zrobić model dna z blachy czy innego materiału  dla zachowania geometrii i później blachę wyrzucić zastępując ją drutami  :D Chodzi o to że kosz musi być geometrycznie wyważony  i bez modelu się nie obejdzie i w związku z tym możesz natrafić na to że pojedynczy jeden kosz  na wymiar  finansowo  może kosztować drożej  :D

Ale tak jak pisałem spytaj po kolei wszystkich producentów  to będzie najprostsza drogo i może ktoś Ci wykona ?

Link to comment
Share on other sites

Taki kosz wyspawa Ci każdy przeciętnie sprawny spawacz tig. Mam taki kosz zrobiony w tym trybie. Nic nie trzeba wyważać bo konstrukcja prosta , symetryczna i ażurowa. Większe niewyważenie od ramek niż konstrukcji. Warto boki uzupełnić siatką nierdzewną 10x10 mm gr 1 mm. Nie uszkodzisz wtedy plastrów przy wirowaniu , nawet w upały.

Link to comment
Share on other sites

Taki kosz wyspawa Ci każdy przeciętnie sprawny spawacz tig. Mam taki kosz zrobiony w tym trybie. Nic nie trzeba wyważać bo konstrukcja prosta , symetryczna i ażurowa. Większe niewyważenie od ramek niż konstrukcji. Warto boki uzupełnić siatką nierdzewną 10x10 mm gr 1 mm. Nie uszkodzisz wtedy plastrów przy wirowaniu , nawet w upały.

I masz wykonawcę :D  manio Ci pospawa  :D 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Takie kosze sa w amerykanskich miodarkach.  Mam identyczny, kupilem w sklepie pszczelarskim za $56.  Za dwa sloiki miodu gosc wygiol cylinderz z nierdzewki, reszte sam pospawalem.  Wchodzi 8 ramek osiemnastek, albo cztery gniazdowe.  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.