Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

7 godzin temu, Krzyżak napisał:

"Nie mam problemu" - to pojęcie względne. Sprzedać 500kg to da się i po 50zł/kg.

Sprzedać 2-3tony po 30-35zł/kg to już nie takie chop siup.

 

No właśnie ja pomimo, że zostało mi jakieś 80 słoików lipowego, dużo ludzi się o niego pyta ale na pytaniach się kończy ponieważ... Nie zawożę do domu. 

Znalazłem ogłoszenie sprzedawanych w wiaderkach 1,1 kg po 25 zł miód lipowy, absolutny rekord cenowy, z pasieki przydomowej, ogłoszenie wisi od lata. Każdy z tych miodów jest z Kaszub i Mazur. 

Link to comment
Share on other sites

Mając dwie tony miodu niema problemu aby go sprzedać w detalu, trzech ton nigdy nie miałem to nie wiem, ale gdybym się postarał to pewnie też bym dał radę?.

Rynek zbytu buduję się latami, klienci muszą nas poznać i nabrać zaufania. Mi było może łatwiej, ponieważ przez kilkanaście lat działałem w branży usługowej i wielu klientów mnie pamięta. 

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
22 minuty temu, Nacek napisał:

Mając dwie tony miodu niema problemu aby go sprzedać w detalu, trzech ton nigdy nie miałem to nie wiem, ale gdybym się postarał to pewnie też bym dał radę?.

Rynek zbytu buduję się latami, klienci muszą nas poznać i nabrać zaufania. Mi było może łatwiej, ponieważ przez kilkanaście lat działałem w branży usługowej i wielu klientów mnie pamięta. 

Brawo.

Sprzedawałem w mym terenie spadź za 50 zł za słoik 0.9 litra. Kilka osób marudziło i nie kupiło.

Większość kupiła po kilkanaście słoików oczywiście za cenę 45 zł. Ale moja propaganda jest taka: słoik kosztuje 50 zł spadzi. A resztę dokładam w celach promocyjnych.

Cena spada. Ale nie jest obniżana w świadomości kupującego. 

Cena u pszczelarza ma być wysoka (pszczelarza nie ........). Jak dodasz do 10 słoik miodu w celach reklamowych. Ceny nie zaniżasz.

Możesz dodać do pięciu słoik 0,5 litra. Czy pyłek pszczeli.

Chodzi o świadomość ceny.

Za konkretny wyrób ( jak w mym wypadku bez pozostałości środków chemicznych do zwalczania Varroa) cena ma być odpowiednia. A gratisy to marketing. 

Nie obniżajcie ceny za dobry wrób. Tą cenę podwyższajcie aby dać gratisy dla konkretnych odbiorców. 

 

Miód dobry ma kosztować. A jak dodasz gratisy to jest marketing a nie obniżanie ceny.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.02.2020 o 16:53, Krzychu napisał:

 

No właśnie ja pomimo, że zostało mi jakieś 80 słoików lipowego, dużo ludzi się o niego pyta ale na pytaniach się kończy ponieważ... Nie zawożę do domu. 

Znalazłem ogłoszenie sprzedawanych w wiaderkach 1,1 kg po 25 zł miód lipowy, absolutny rekord cenowy, z pasieki przydomowej, ogłoszenie wisi od lata. Każdy z tych miodów jest z Kaszub i Mazur. 

W 2019 miałem lipowy po 40zł.
Dla bliskich znajomych i niektórych najbardziej wiernych Klientów 35zł.
Skończył się chyba jeszcze w sierpniu , lub wrześniu .
Pytają do dziś , ale muszą czekać aż będzie nowy .

W dniu 11.02.2020 o 17:08, Nacek napisał:

Mając dwie tony miodu niema problemu aby go sprzedać w detalu, trzech ton nigdy nie miałem to nie wiem, ale gdybym się postarał to pewnie też bym dał radę?.

Rynek zbytu buduję się latami, klienci muszą nas poznać i nabrać zaufania. Mi było może łatwiej, ponieważ przez kilkanaście lat działałem w branży usługowej i wielu klientów mnie pamięta. 

2 tony miodu sprzedanego w detalu przekroczyłem chyba jeszcze w grudniu .
Pomału widzę dno w ostatnich koszykach .
Gdybym miał 3 tony z pewnością do maja wszystko by zeszło w detalu .
Sprzedałem kilka wiader 20l./27kg. ale po 600zł. za wiadro .
Czy to hurt ? chyba nie do końca
Markę buduję od około 10 lat . Nie miałem dziadka , lub ojca pszczelarza i przejętych po nich klientów .
W okolicy kiedy zaczynałem było kilkunastu pszczelarzy .
Niektórzy z nich do tej pory sprzedają miód po 25zł. za duży słoik i jeszcze mają miód w dużych ilościach .
 

W dniu 11.02.2020 o 17:41, marbert napisał:

 Cena u pszczelarza ma być wysoka (pszczelarza nie ........).
Jak dodasz do 10 słoik miodu w celach reklamowych. Ceny nie zaniżasz.

Możesz dodać do pięciu słoik 0,5 litra. Czy pyłek pszczeli.

Chodzi o świadomość ceny.

Za konkretny wyrób ( jak w mym wypadku bez pozostałości środków chemicznych do zwalczania Varroa) cena ma być odpowiednia. A gratisy to marketing. 

Nie obniżajcie ceny za dobry wrób. Tą cenę podwyższajcie aby dać gratisy dla konkretnych odbiorców. 

 

Miód dobry ma kosztować. A jak dodasz gratisy to jest marketing a nie obniżanie ceny.

I o to chodzi.
U mnie ceny też są stałe.
Jak ktoś chce taniej , to niech zrobi większe zakupy .
Do 10 kupionych słoików jedenasty daję gratis .
Jest jeszcze jeden wyjątek.
Przy każdych zakupach produktów pszczelich daję 10% rabatu na Kartę dużej Rodziny .
Sam korzystam z takiej karty i kiedy mogę , to sam innym też daję rabat .
Certyfikat-KDR.jpg

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.