Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

kartony


Krzychu

Recommended Posts

Witam, 

 

Szukam producenta bądź sprzedawcę, który w swojej ofercie ma kartony do wysyłki pocztowej słoików. Chodzi mi o podobny system, który jest na poniższym filmie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RAW5syIAMhI

 

Podobno twórcy filmu nie mają dostępnych tych kartonów obecnie

Link to comment
Share on other sites

Choćbyś nie wiem jak zabezpieczał, to kurierzy i tak będą regularnie tłuc słoiki :mellow:

Szczególnie inpost

 

Czyli nie pomogą nawet kilometry folii bąbelkowej na słoikach? 

Link to comment
Share on other sites

Raz znajomemu chciałem zrobić niespodziankę i wysłałem mu słoik pocztą. Oczywiście był owinięty wspomnianą przez Ciebie folią i to solidnie, wsadzony do kartonu, puste przestrzenie upchnięte skrawkami gąbki. Generalnie zabezpieczone lepiej jak czarne skrzynki w samolocie. I co się okazało? Że przesyłka LEŻY zmiażdzona (dosłownie) na posesji cała obklejona miodem... Znajomy cały czas był w domu, nawet nie zadzwonili dzwonkiem...

Oczywiście reklamowałem przesylkę, załączylem zdjęcia, domagałem się zwrotu itp. Dostałem odmowę z uzasadnieniem, że widocznie przesyłka nie była odpowiednio zabezpieczona. Nie miała też co mój błaď magicznej naklejki FRAGILE ale tylko dlatego, ze w zasadzia wyobraźnia moja nie pojęła tego co trzeba byłoby zrobić żeby w taki sposób zabezpieczoną przesyłkę rozje... Także teraz przy jakiejś wysyłce zabezpieczę normalnie, folią, naklejka ostrożnie (za co się oczywiscie płaci dodatkowo, tak jakby każdą inną paczką można było rzucać i kopać a tę akurat nie) i zadeklaruje wartość i zawartośc, wtedy już powinni uznać reklamacje jak coś rozpieprzą...

Link to comment
Share on other sites

Czyli nie pomogą nawet kilometry folii bąbelkowej na słoikach? 

Nie pomogą !

 

Także teraz przy jakiejś wysyłce zabezpieczę normalnie, folią, naklejka ostrożnie (za co się oczywiscie płaci dodatkowo, tak jakby każdą inną paczką można było rzucać i kopać a tę akurat nie) i zadeklaruje wartość i zawartośc, wtedy już powinni uznać reklamacje jak coś rozpieprzą...

Nie pomoże !

 

W czerwcu i do połowy lipca prawie 100% przesyłek miałem ze zniszczoną w mniejszym , lub większym stopniu zawartością .

Od lat wysyłam miody i jaja lęgowe , ale to co się wyprawia w tym roku przechodzi ludzkie pojęcie .

Miałem nawet przypadki że towar był zapakowany w ten sposób , że ze wszystkich stron był styropian 5cm.

Towar owinięty w kilka warstw folii bąbelkowej .

Folia była podwinięta pod słoiki tworząc 2-3 cm. "poduszkę" . Dodatkowo między słoikami były przekładki z grubej tektury .

Do stałej Klientki z Łodzi np dojechały 3 rozbite słoiki ... z trzech .

Wszystkie miały strzaskane denka .

10 jaj wysłanych w podobnym opakowaniu, ale dodatkowo cała przestrzeń była szczelnie wypełniona trocinami .

Dojechało 5szt strzaskanych a 5 było tak zbełtanych , że pozrywały się halazy i oczywiście nic się z tych jaj nie wylęgło !

Naklejki fragile , ostrożnie szkło , nie rzucać były wszędzie , ze wszystkich stron ..

Reklamacje oczywiście standardowo zostały odrzucone .

 

Od 2007r. korzystam z usług firm kurierskich .

Były okresy , że dziennie wysyłałem do 18 paczek .

Składałem już chyba setki reklamacji .

Jeden jedyny raz ok 10 lat temu jedna została uwzględniona .

Wtedy zginęła paczka z oponą i nigdy się nie odnalazła ! .

Po długich przepychankach z przewoźnikiem  i udokumentowaniu wartości fakturą otrzymałem zwrot 80% wartości opony (więcej nie zwracają)

Opłaty za nie wykonaną usługę oczywiście nie zwrócili .

 

Od lipca br już nie wysyłam miodów i jaj lęgowych .

Robię to tylko na wyraźną prośbę i ryzyko nabywcy .

Nie stać mnie na kilkukrotne wysyłanie towaru na swój koszt, a kurierzy i tak prawie na  pewno znów coś zniszczą .

Firmy kurierskie cierpią na brak pracowników i są tak zdesperowani , że tolerują nawet najgorszych aroganckich i destrukcyjnych oszołomów !

Klient jest tylko małym instrumentem w ich dłoni służącym do zarabiania pieniędzy .

Ale praw nie ma żadnych !

Regulaminy są tak skonstruowane , że żadnej odpowiedzialności nie ponoszą, a klient żeby skorzystać z ich usług MUSI zaakceptować ich regulaminy .

 

Nie wiem jak poradzą sobie takie zabezpieczenia ?

ed3a86d32d20a7eb4b63129b90e645ff.jpg

Ale znając kurierów , to i tak na pewno zniszczą i słoiki i opakowanie . :wacko:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja w sumie wysłałem dwa razy miody dla znajomego, raz 12 raz 8 słoików i wszystko było ok. Dodam, że nie stosowałem folii ani styropianu tylko mnóstwo zgnieconych reklamówek jako amorytzatory, bo nie miałem czym wypchać przestrzeni :D 

Link to comment
Share on other sites

Ja w sumie wysłałem dwa razy miody dla znajomego, raz 12 raz 8 słoików i wszystko było ok. Dodam, że nie stosowałem folii ani styropianu tylko mnóstwo zgnieconych reklamówek jako amorytzatory, bo nie miałem czym wypchać przestrzeni :D

Wysyłałem dużo i przez kilka lat tylko raz pobili 2 z 4 słoików . .

Teraz od czerwca to  masakra . Niszczą praktycznie wszystko .

 

Link to comment
Share on other sites

Kolego miodu , artykułów spożywczych nie wolno przewozić .Jak nie wierzysz znajdź firmę co przewozi. Ba , rozlany miód na linii sortowniczej - płacisz za czyszczenie i przestój . :D

Dobre ? :D

Link to comment
Share on other sites

 

Firmy kurierskie cierpią na brak pracowników i są tak zdesperowani , że tolerują nawet najgorszych aroganckich i destrukcyjnych oszołomów !

Klient jest tylko małym instrumentem w ich dłoni służącym do zarabiania pieniędzy .

Ale praw nie ma żadnych !

Regulaminy są tak skonstruowane , że żadnej odpowiedzialności nie ponoszą, a klient żeby skorzystać z ich usług MUSI zaakceptować ich regulaminy .

 

Nie wiem jak poradzą sobie takie zabezpieczenia ?

ed3a86d32d20a7eb4b63129b90e645ff.jpg

Ale znając kurierów , to i tak na pewno zniszczą i słoiki i opakowanie . :wacko:

 

 

Nic dodać ! jeszcze w naszym ukochanym kraju czują się ( są ) bezkarne.Kurierzy mają przyzwolenie na takie postępowanie , oczywiście nie wszyscy są be , a normy wymuszają pośpiech . Miodów nie wysyłam!

Link to comment
Share on other sites

Kurierzy są bezkarni bo miodu nie wolno wysyłać .

Z towarami co wolno wysyłać , obchodzą się jak trzeba :) , a besczelność  kurierów przekracza pewne normy przyzwoitości .Obecnie coraz trudniej o firmę kurierską z poziomem .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.