Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Syrop


Recommended Posts

Witam Brać Pszczelarską...

Wiele już pisaliśmy o syropach...

Niemiecka firma Holger, od której kupuję syropy od iluś lat, wprowadziła nowość w pszczelarskich syropach, w postaci różnej zawartości fruktozy.

1. Syrop o zawartości fruktozy - 22,0 - 26,0% w suchej masie, cena 2,43  - 15 kg - 36.45 lub 40 kg - 97.20.

2. Syrop o zawartości fruktozy - 27,5 - 31.0%                            cena 2,68  - 15 kg - 40.20 lub 2.72   -   40 kg  -  108.80

3. Syrop o zawartości fruktozy - 53,0 - 56,5%                             cena 3,08 -  15 kg -  46.20 lub 3.12   -   40 kg  -  124.80.

 

Nie mam zielonego pojęcia, który syrop wolą pszczoły, stąd mój post.

Ja, z ostrożności procesowej, kupiłem ten środkowy... :D

 

Ceny podaję szczegółowo, dla tych, którzy ewentualnie chcieli by kupić ten syrop.

Pozdrawiam Jerzy

Edited by Tajden
Link to comment
Share on other sites

Tajden, wg mnie przy wyborze syropu powinienieś brać pod uwagę stosunek fruktozy : glukozy. Korzystnie jest gdy fruktozy jest więcej, wtedy nie będzie krystalizować pokarm w ramkach. Dlatego fruktozy powinno być o minimum 1,26 raza więcej niż glukozy.

 

"Właściwy stosunek ilościowy cukrów prostych w syropie inwertowanym powinien wynosić 1,26 części fruktozy na jedną część glukozy"

 

Czyli jeśli wybierzesz syrop z % zawartością 26% fruktozy to aby nie krystalizował powinien mieć 20% glukozy. Ale co wtedy wypełni resztę suchej masy? 

Link to comment
Share on other sites

Jurek syrop nr 1 to syrop standardowy, który również kupuje od lat.

Syropy nr 2 i 3 to nowe syropy, więc kupiłeś nowy - mam nadzieję, że się podzielisz informacjami jak zimowały na tym syropie.

 Pozdrawiam  - Jacek.

 

 

 

I nie znikaj na całe miesiące z forum bo tu już wici za Tobą rozsyłali :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Na fortach się chłop umacniał .

Ja tam cukier . Kupiłem mauzer ( nie ten z fortów )  600 l . Na drugi rok robię cukrowy CPN . Ludzie 1600 x 2 pln ( bo taka różnica w cenie ) to 3200 !!!! Toż to dobre pobory . Ręce w kieszeni trzymając . Na 60 rodzin beczka 200 l pompa do szamba .

P.S. syrop gotowy - nigdy ze zboża .Ze zboża dobre jest chleb i piwo . Dla pszczół cukier. Fruktoza glukoza sacharoza . Przy rozkładzie skrobi powstaje resztka cukrów  niestrawnych matriozy , mlekozy chujozzy . Po 33 procent fruktozy , glukozy , sacharozy w syropie da właściwy skałd gotowego pokarmu w komórkach .

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Zamówiłem inwert z Glinojecka.

W słoiki to zapewne będzie ciężko przelać? I zapewne dziurki większe.

Możecie coś na ten temat?

Uważaj , żeby Ci nie przysłali we  wrześniu , lub październiku !

Z terminowością to u nich potrafi być różnie.

Dlatego przestawiłem się z Diamant-a na Apikel-plus .

Kiedyś czekałem do września i dowiedziałem się w końcu że syropu nie będzie !

Wtedy miałem szczęście , że w Lidzbarku Warm. na krajowych dniach pszczelarza spotkałem przedstawicieli Kellmana

i syropy miałem w ciągu 3 dni .

 

Z przelewaniem nie ma żadnych problemów .

Ja to robiłem korzystając z odstojnika i nalewając z kranika .

Wielkość dziurek "na oko" .

Zdarzało się  , że pszczoły otworki zakitowały .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jurek syrop nr 1 to syrop standardowy, który również kupuje od lat.

Syropy nr 2 i 3 to nowe syropy, więc kupiłeś nowy - mam nadzieję, że się podzielisz informacjami jak zimowały na tym syropie.

 Pozdrawiam  - Jacek.

 

 

 

I nie znikaj na całe miesiące z forum bo tu już wici za Tobą rozsyłali :D :D :D :D

Jak pisałem, użyłem 2-gi syrop, bo niewiele się różni od 1-szego.

Miałem wyrzuty, do siebie, że tak zniknąłem...

Miałem ogrom pracy. Domek, który wynajmowałem wiele lat, "przesiąkł" taką wilgocią, że sublokatorzy uciekli. A ponieważ nigdy nic nie lubię odkładać, wziąłem się za remonty. Nie sam, bo tego nie potrafię. Moje potrafienie, polegało tylko na tym, że ciężkim młotem, rozbiłem 4 ściany kartonowo-gipsowe.

I jeszcze doszedł solidny remont pokoju, w którym mieszkam.

Jak dokarmiałem na zimę, 5 rodzin pod domem, nie dały już w sierpniu miodu.

Z kolei na Cytadeli, mam 4 rodziny. Trzy nie dały nic, a czwarta, dwa wiadra miodu.

W somie, 9 rodzin, przez sezon, dały 170 kg miodu: wielokwiatowego, lipowego, i akacjowego. Taki jest u mnie standard z tymi odmianami.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich...

A 3-ci, jest zupełnie inny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.