Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Jak w temacie. Mam pytanie o stronę praktyczną. Czy ktokolwiek z Was przerabiał temat produkcji miodów pitnych, składu celnego i wprowadzania na rynek? Albo może się do tego przymierza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe pytanie 

bo każdy  pszczelarz ma problem z nadwyżką miodu niechcianego

chętnie dowiem się coś więcej

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i nie chcę podkręcać atmosfery dyskusji, ale trudno mi się powstrzymać od gorzkich wniosków: winiarze z własnej winnicy mogą bez ceregieli prawnych (akcyza, skład celny) i sanitarnych produkować i wprowadzać na rynek 100 000l wina gronowego rocznie, pszczelarze na rynek nie mogą wprowadzić nic a na własne potrzeby 500l. ... Czy to władze związkowe coś przespały, czy interes właśnie w tym, by konkurencji nie było, ...  No ale do lipca przyszłego roku chciałbym się z tematem formalnym uwinąć. (Może niepoprawny optymista jestem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może niepoprawny optymista jestem).

... jesteś

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miodosytnictwo jako produkcja rynkowa wyrobów na sprzedaż to zupełnie inna działalność niż pszczelarstwo , bo wkraczamy tu częściowo w dziedzinę w dużej mierze zmonopolizowaną przez  Państwo i na ile Państwo tu otworzy furtkę u nas w Polsce dla tak zwanych produktów regionalnych , to zależy tylko od Państwa . A przecież na ustach mają takie hasła jak zielone światło dla produktów regionalnych i nawet w UE przepisach są tam jakieś gwarancje dla nich.

A przecierać szlaki jako pionier to trudne zadanie i chyba nawet ktoś już próbuje jak marka" Miody Jaros"  Ale nawet wymienieni przez Ciebie winiarze nie są u nas pewni swego , bo słyszałem już o nalotach państwowych kontrolerów na "Święcie Wina"  i jaki tam cyrki wyprawiali Ci kontrolerzy  ;) Pisali o tym na forum SWiMP  ;) Tak że w naszym kraju niczego nie można być pewnym i trzeba być mocno kutym na cztery łapy , bo niespodziewana kontrola może tak zinterpretować niejasne przepisy , że jest w stanie ud****ć każdego jak będzie chciała  :D bo to oni interpretują przepisy .

Najlepiej  porozmawiaj z mądrymi ludźmi na SWiMP oni mają największą wiedzę i doświadczenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.