Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dotacje na sprzęt 2019


morzedzungli

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Hehe super. Jak ostatnio chciałem dofinansowanie to mówili "nie, nie damy bo za krótko jesteś pszczelarzem". A teraz powiedzą "za długo już pszczelarzy, dorobiles się więc sam kupuj"

Link to comment
Share on other sites

Hehe super. Jak ostatnio chciałem dofinansowanie to mówili "nie, nie damy bo za krótko jesteś pszczelarzem". A teraz powiedzą "za długo już pszczelarzy, dorobiles się więc sam kupuj"

Jak kawaler rządzi to jeszcze wielu przekona się o jego intencjach hammer.gif:D Rolników i pszczelarzy mają gdzieś bo to za słaba użyteczna grupa społeczna  :D Pomoc była taka że dofinansowanie do sprzętu pszczelarskiego mogli dostać  zarejestrowani członkowie Grup pszczelarskich ( Kół i Stowarzyszeń)  wg stanu wielkości pasieki na 30 września 2017 r i ten zapis obowiązywał dwa lata , czyli wszyscy nowo wstępujący pszczelarze w 2018 i 2019 mogli pocałować klamkę , a teraz zmiana najpierw zarejestruj  sprzedaż bezpośrednią albo RHD i wtedy dostaniesz pomoc w dofinansowaniu, do sprzętu :rolleyes:  tylko że ta pomoc ma być po odbiorze pracowni , czyli jak pszczelarz kupi już sobie wszystkie sprzęty  potrzebne od rejestrowania działalności więc po co mu teraz ubiegać się o dofinansowanie ???? doh.gif

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Krzysztof ten rok jest rokiem nietypowym , przez tego wirusa i nikt nie wie jak to się wszystko potoczy , jaka i czy w ogóle będzie pomoc , co wymyśli rząd bo wszyto się sypie finanse i organizacja , ciężko  cokolwiek załatwić w urzędach , i nikt nic nie wie. Tak że oby ta pomoc była dla pszczelarzy , ale marnie to widzę wszystko.

Na ten rok nie występowałem o żadną pomoc ,  poza dofinansowaniem do zakupem leków dla pszczół.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Krzychu napisał:

Witam, czy ktoś z Was otrzymał już decyzje/umowy odnośnie zakupu sprzętu na 2020 r? 

 

Zajmuję się w kole dofinansowaniami do sprzętu. U nas umowy były podpisane miesiąc temu i pszczelarze już w większości zamówili i odebrali sprzęt.

Wszystko idzie swoim tokiem. Choć co roku gorzej. Moim zdaniem umowy powinny być podpisane na jesień, żeby każdy pszczelarz mógł w zimę kupić co potrzebuje i na spokojnie przygotowywać się do sezonu. Producenci też mieli większą płynność w produkcji. Nie było by niepotrzebnego robienia na górkę, magazynowania i braku płynności finansowej.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Krzyżak napisał:

 

Zajmuję się w kole dofinansowaniami do sprzętu. U nas umowy były podpisane miesiąc temu i pszczelarze już w większości zamówili i odebrali sprzęt.

Wszystko idzie swoim tokiem. Choć co roku gorzej. Moim zdaniem umowy powinny być podpisane na jesień, żeby każdy pszczelarz mógł w zimę kupić co potrzebuje i na spokojnie przygotowywać się do sezonu. Producenci też mieli większą płynność w produkcji. Nie było by niepotrzebnego robienia na górkę, magazynowania i braku płynności finansowej.

 

 

U nas umowy jeszcze nie przyszły ?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Krzychu napisał:

Witam, czy ktoś z Was otrzymał już decyzje/umowy odnośnie zakupu sprzętu na 2020 r? 

Na wagę pasieczną dostałem "czystą " umowę listem zwykłym wczoraj .
Teraz muszę podpisać i odesłać do podpisania prezesowi WZP .
Na umowy, na resztę sprzętu wciąż czekamy , Nikt w naszym kole ( RKP Reszel ) jeszcze nie dostał .
A waga... podobno to z innej puli ... na pasieki wędrowne .


20 km. od Reszla ... w Mrągowie koledzy już kupili sprzęt , rozliczyli i czekają na jesień i refundację ...

Link to comment
Share on other sites

Muszę się pochwalić ,że właśnie dzisiaj przywiozłem 10 poliuretanów dadanta i 2 wlkp od  Michała z Ulpola , a około 20.00  przyjechał  dadanowski stół  do odslepiania. U mnie w tym roku wszystko przyjechało przed czasem gdy będzie potrzebne.

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do mnie przyszła umowa na zakup sprzętu, zostały przyznane mi dofinansowania z listy rezerwowej. Miejmy nadzieję, że będzie służyć. Z czego wiem, to dopiero od 20.05 sprzęt będzie dostępny, trochę późno ale patrząc po pogodzie i pustych nadstawkach to raczej nie przyda się w pierwszej części sezonu 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, kubek33 napisał:

Moja miodarka już w pracowni ? - teraz pozostaje modlić się o jak największe dofinansowanie.

Jak największe? Przecież to chyba odgórnie wiadomo, że 60% od kwoty netto? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzychu napisał:

Jak największe? Przecież to chyba odgórnie wiadomo, że 60% od kwoty netto? 

No nie - DO 60 % kwoty netto - czyli max 60 % ale może być mniej w zależności od posiadanych środków.

 

 

Jednak chyba masz rację - w umowie jest 60 %.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, daro napisał:

Z tym że obcięto o 23 % .

Daro Ty piszesz o podatku a ten nie jest wliczany do kwoty

Moja miodarka kosztuje 4219,51 netto (5190 brutto)

60 % kwoty netto to 2531,7 zł czyli w rzeczywistości dostanę prawie 50% kwoty brutto o ile dostanę max dofinansowanie.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.04.2020 o 19:24, Krzyżak napisał:

Wszystko idzie swoim tokiem. Choć co roku gorzej

To system jest chory . Tyle że wszystkim jest na rękę .Zamawiam dennice a na wiosnę producent mówi - nie mam i nie będę robił .

Powinno być tak że zgłaszam  zapotrzebowanie na np. miodarkę za sumę taką i taką .Dostaję zgodę kupuję dostaję fakturę VAT potwierdzam w US wiarygodność i dostaję kasę . Ale co do tego mają organizacje ? No kasę i władzę napewno i dla tego mimo corocznego pierdzielenia nikt łba w minrolu nie podniesie, bo po kij ? A tak to jest hucpa . Ma być sprzdawana produkcja legalnie RHD , sprzedaż bezpośrednia . Co z RR ? Jajco . Ile mam mieć faktur na jaką wilekość producji , na jakie produkty .Podnoszone było wcześniej . No wicie rozumicie  i du*a .

Mnie dzidek uczył - umniesz liczyć ? Licz na siebie . Nie na ochłapy .

Link to comment
Share on other sites

W dniu 14.05.2020 o 21:45, daro napisał:

Ale co do tego mają organizacje ?

 

Po to żeby odwalić całą papierkową robotę za KOWR.

Podam przykład. U mnie w Regionalnym Związku Pszczelarskim jest około 300 pszczelarzy, z tego pewnie 250 bierze udział w jakimkolwiek programie.

Teraz całą robotę papierkową z ich obsługą załatwia RZP poprzez Koła. KOWR rozmawia tylko z RZP, ma do obsługi tylko jeden podmiot.

Jak by każdy pszczelarz sam załatwiał sprawę, to KOWR musiałby obsłużyć 250 petentów a nie jednego. W skali kraju to gigantyczna różnica.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 2.10.2019 o 21:12, mirek. napisał:

bo jest możliwość to się bierze

Bo  jest powiedzenie - ,,I Car się schyli po kopiejkę a po rubla nawet przyklęknie,,

Cytat

Po to żeby odwalić całą papierkową robotę za KOWR.

Nie to by ogarneli bez problemu . To utrzymanie statusu pewnych ,, bonzów ,, ; ,, działaczy ,, czy jak tam kto woli. Nikt  nie robi za darmo bodaj 7,5 % od sumy . Rentowność na poziomie 5 % to dobra firma a tu tylko robota no i wałdza . Nie ma obowiązku ni mozliwości dostępu do tego kto ile bierze dotacji .

Link to comment
Share on other sites

Jak w 2014r. ruszył program wsparcia pszczelarstwa , to ul wlkp z poławiaczem pyłku u Apikoza kupowałem za około 290zł. brutto .
Teraz taki ul kosztuje 480zł. (390,24zł. netto )
Czyli cena z maksymalnym dofinansowaniem prawie dogania cenę na wolnym rynku bez dotacji z czasu kiedy nie było programu wsparcia PSZCZELARSTWA .
A trzeba dodać , że płacimy całość a na refundację czekamy kilka miesięcy .
Ktoś tą kasa w tym czasie obraca .
Czyli w sumie wniosek jest taki ,  że zrodziła się patologia i za zmową producentów sprzętu całe dofinansowanie idzie do nich, a nie do pszczelarzy ,

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Jak w 2014r. ruszył program wsparcia pszczelarstwa , to ul wlkp z poławiaczem pyłku u Apikoza kupowałem za około 290zł. brutto .
Teraz taki ul kosztuje 480zł. (390,24zł. netto )
 

 

I teraz pytanie czy słoik miodu o tyle samo podrożał

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.