Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dotacje na sprzęt 2019


morzedzungli

Recommended Posts

14 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Jak w 2014r. ruszył program wsparcia pszczelarstwa , to ul wlkp z poławiaczem pyłku u Apikoza kupowałem za około 290zł. brutto .
Teraz taki ul kosztuje 480zł. (390,24zł. netto )
Czyli cena z maksymalnym dofinansowaniem prawie dogania cenę na wolnym rynku bez dotacji z czasu kiedy nie było programu wsparcia PSZCZELARSTWA .
A trzeba dodać , że płacimy całość a na refundację czekamy kilka miesięcy .
Ktoś tą kasa w tym czasie obraca .
Czyli w sumie wniosek jest taki ,  że zrodziła się patologia i za zmową producentów sprzętu całe dofinansowanie idzie do nich, a nie do pszczelarzy ,

 

Robert teraz "lepsza zmiana" wprowadziła od 2020 r "Program Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich"

A więc jest to program dla handlowców , a więc wszelakiej maści pośredników działających na rynku pszczelarskim , a nie dla pszczelarzy  .

A miało być lepiej i sprawiedliwiej. paluszek.gif

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, mirek. napisał:

zlikwidować dotacje to taniej będzie

 

Bzdura do kwadratu.

 

18 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Jak w 2014r. ruszył program wsparcia pszczelarstwa , to ul wlkp z poławiaczem pyłku u Apikoza kupowałem za około 290zł. brutto .
Teraz taki ul kosztuje 480zł.

 

W 2014 r. frezarka w Obi kosztowała 90zł, teraz ta sama 190zł.

Poza piwem wszystko podrożało. "Dobra zmiana" - to się chyba nazywa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

czyli tylko pszczelarze i to produkcyjni nie nadążają za spadkiem wartości złotego 

bo z tego co wyżej czytam wynika że słoik miodu powinien się sprzedawać jak ciepłe bułeczki po 70 100 zeta

Link to comment
Share on other sites

Miód nie będzie drożał, nie ma co się łudzić. Tendencja na rynkach światowych od lat jest w dół.

Oczywiście jeden czy drugi Kowalski może się chwalić, ze sprzedaje np. hipsterom słoik coraz drożej ale generalnie tendencja jest spadkowa.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzyżak napisał:

Miód nie będzie drożał, nie ma co się łudzić. Tendencja na rynkach światowych od lat jest w dół.

Oczywiście jeden czy drugi Kowalski może się chwalić, ze sprzedaje np. hipsterom słoik coraz drożej ale generalnie tendencja jest spadkowa.

Niestety ceny są kształtowane globalnie .
Chiny , Ukraina , Argentyna będą kształtować u nas ceny .
Dlatego tak ważna jest na rynkach lokalnych świadomość konsumenta .
I my musimy tą świadomość kształtować .
Małymi krokami iść do przodu i jednego po drugim pozyskiwać świadomych klientów , którzy chcą jeść dobry, a nie tani miód .
Trwa to długo i świadomość klienta musi  iść w parze z jakością naszych miodów  .
Bo pozyskać klienta nie jest łatwo . Za to stracić i to na zawsze można szybko ...

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.04.2020 o 19:24, Krzyżak napisał:

 

Moim zdaniem umowy powinny być podpisane na jesień, żeby każdy pszczelarz mógł w zimę kupić co potrzebuje i na spokojnie przygotowywać się do sezonu.
Producenci też mieli większą płynność w produkcji. Nie było by niepotrzebnego robienia na górkę, magazynowania i braku płynności finansowej.

Wszyscy o tym od dawna mówimy , tylko nikt nie słucha naszego głosu .
A tym co mają głos nie zależy , żeby coś zrobić z głową .
 

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś z Was miał kiedyś problem z dostępnością sprzętu od producenta już po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania? 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.05.2020 o 18:07, Krzychu napisał:

Czy ktoś z Was miał kiedyś problem z dostępnością sprzętu od producenta już po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania? 

A co ma piernik do wiatraka ?
Dotacje to jedno , a dostępność sprzętu to całkiem inna bajka .
Problemy są praktycznie co rok.
Niektórzy producenci - ignoranci potrafią dopiero w czerwcu powiedzieć , że zamówiony  sprzęt będzie , ale ... w wakacje !
Mi tak odpowiedział A.Frąckowiak z Gostynia (Barć) kiedy 2 tyg. przed terminem rozliczenia dotacji jak w końcu się do niego dodzwoniłem
i zapytałem kiedy zrealizuje moje wiosenne zamówienie na suszarkę do pyłku .
Dlatego ten gość (którego kiedyś polecałem) jest już dla mnie "spalony" .
Zamówienie anulowałem i suszarki do pyłku nie kupiłem.
Nie dość , że cenę drastycznie podniósł po wejściu programu wsparcia , to jeszcze uważa , że jak ktoś ma umowę , to i tak kupi i może poczekać ...
W czasie składania zapotrzebowań rozdawał ulotki z ceną za suszarkę 20 szufladową , a po roku okazało się , że za cenę z "katalogu" , to ma 10 szufladową ...
A 20 szufladowa jest już prawie 100% droższa .
Kpina !

Teraz też czekam. I wielu czeka ...
Część sprzętu przyjedzie jutro , ale część dopiero w czerwcu .
To jest właśnie niedoskonałość systemu w programie wsparcia ...
Gdyby umowy były podpisywane jesienią i pszczelarze składali zamówienia jesienią , to na wiosnę wszyscy mieliby to co potrzebne na czas .
producenci wiedzieliby wcześniej co produkować na bieżące zamówienia , a co "na magazyn" może poczekać .
A po co komu suszarka do pyłku w wakacje ? Chyba tylko do dekrystalizacji miodów dla tych co lubią "lejący" ...
 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Robi_Robson napisał:

A co ma piernik do wiatraka ?
Dotacje to jedno , a dostępność sprzętu to całkiem inna bajka .
Problemy są praktycznie co rok.
Niektórzy producenci - ignoranci potrafią dopiero w czerwcu powiedzieć , że zamówiony  sprzęt będzie , ale ... w wakacje !
Mi tak odpowiedział A.Frąckowiak z Gostynia (Barć) kiedy 2 tyg. przed terminem rozliczenia dotacji jak w końcu się do niego dodzwoniłem
i zapytałem kiedy zrealizuje moje wiosenne zamówienie na suszarkę do pyłku .
Dlatego ten gość (którego kiedyś polecałem) jest już dla mnie "spalony" .
Zamówienie anulowałem i suszarki do pyłku nie kupiłem.
Nie dość , że cenę drastycznie podniósł po wejściu programu wsparcia , to jeszcze uważa , że jak ktoś ma umowę , to i tak kupi i może poczekać ...
W czasie składania zapotrzebowań rozdawał ulotki z ceną za suszarkę 20 szufladową , a po roku okazało się , że za cenę z "katalogu" , to ma 10 szufladową ...
A 20 szufladowa jest już prawie 100% droższa .
Kpina !

Teraz też czekam. I wielu czeka ...
Część sprzętu przyjedzie jutro , ale część dopiero w czerwcu .
To jest właśnie niedoskonałość systemu w programie wsparcia ...
Gdyby umowy były podpisywane jesienią i pszczelarze składali zamówienia jesienią , to na wiosnę wszyscy mieliby to co potrzebne na czas .
producenci wiedzieliby wcześniej co produkować na bieżące zamówienia , a co "na magazyn" może poczekać .
A po co komu suszarka do pyłku w wakacje ? Chyba tylko do dekrystalizacji miodów dla tych co lubią "lejący" ...
 

Robert, w tym przypadku piernik do wiatraka ma właśnie to, że tuż po przyznaniu środków nie ma żadnego kontaktu z producentem a na ich  stronie internetowej zniknęła opcja zakupu poprzez ich platformę i nie wiem jak teraz zamówić u nich sprzęt, na jakie konto wpłacić bo w końcu nie ma nigdzie takich informacji i trudny jest kontakt telefoniczny. A wg umowy muszę wszystkie faktury za sprzęt wraz z umową wysłać do 15 czerwca. 

Obawiam się sytuacji, że jak już się skontaktuję to powiedzą "ups, sprzęt już się skończył bo wielkie było zapotrzebowanie w tym roku" 

Edited by Krzychu
Literówka
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Krzychu napisał:

Robert, w tym przypadku piernik do wiatraka ma właśnie to, że tuż po przyznaniu środków nie ma żadnego kontaktu z producentem a na ich  stronie internetowej zniknęła opcja zakupu poprzez ich platformę i nie wiem jak teraz zamówić u nich sprzęt, na jakie konto wpłacić bo w końcu nie ma nigdzie takich informacji i trudny jest kontakt telefoniczny. A wg umowy muszę wszystkie faktury za sprzęt wraz z umową wysłać do 15 czerwca. 

Obawiam się sytuacji, że jak już się skontaktuję to powiedzą "ups, sprzęt już się skończył bo wielkie było zapotrzebowanie w tym roku" 

Co za producenta wynalazłeś ?
Napisz . Ku przestrodze dla innych .
Jak ignoruje tych dzięki którym prosperuje , to ja zignorowałbym jego .

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Robi_Robson napisał:

Co za producenta wynalazłeś ?
Napisz . Ku przestrodze dla innych .
Jak ignoruje tych dzięki którym prosperuje , to ja zignorowałbym jego .

Obiecał w mailu  kontakt w celu zamówienia po 20 maja (sami będą się kontaktować...) . Dziś powinienem teoretycznie móc się z nim skontaktować ale wcześniej był głuchy telefon. Jeśli nie dojdzie do transakcji to napiszę tu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.