Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
inteligentneule

Inteligentne Ule - Aplikacja Mobilna

Recommended Posts

Drodzy pszczelarze, stworzyliśmy darmową aplikację Inteligentne Ule Beta, która jest już do pobrania za darmo na urządzenia z systemem Android! Naszym celem jest wsparcie Was, pszczelarzy, w zarządzaniu pasieką poprzez zapewnienie łatwej w użyciu aplikacji. Przed nami jeszcze długa drogą do perfekcji, dlatego każde polecenie aplikacji, ocena, feedback jest dla nas bardzo cenne! Niedługo aplikacją będzie także dostępna w przeglądarce oraz na urządzeniach z systemem iOS.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intelligenthives.intelligent_hives

Inteligentne_Ule_screenshot_1.jpg

Inteligentne_Ule_screenshot_2.jpg

Inteligentne_Ule_screenshot_3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celem aplikacji jest wspieranie pszczelarzy w zarządzaniu pasieką poprzez zapewnienie im łatwej w użyciu aplikacji i zmniejszenie umieralności pszczół. Nasza aplikacja ułatwia codzienne obowiązki związane z prowadzeniem pasieki. Pozwala na prowadzenie szczegółowej dokumentacji zbiorów oraz wylicza statystyki.

Nie musisz zapamiętywać lub zapisywać na ginących kartkach informacji o ostatnich przeglądach rodzin, chorobach i zastosowanych lekach, nasza aplikacja zapamięta to wszystko, a w przyszłości także będziesz mógł podglądać dane w przeglądarce. W przyszłości dodamy do niej, analizę oblotu pszczół, rozpoznawanie obrazu, które pomoże identyfikować choroby pszczół i inne fajne rzeczy.

Dodatkowo pracujemy nad urządzeniem BeeHUB, które zapewnia dodatkowe funkcjonalności aplikacji, czyli pozwala na śledzenie warunków panujących w ulach 24 godziny na dobę. Dzięki temu zawsze i wszędzie wiesz, co dzieje się wewnątrz Twojego ula i jesteś w stanie odpowiednio wcześnie zareagować na wszelkie anomalie.
Aplikacja jest darmową wersją Beta dla wszystkich użytkowników. Aby przekazać swoją opinię, lub dowiedzieć się więcej o projekcie, zachęcamy do odwiedzenia naszego facebooka: https://www.facebook.com/inteligentneule/

Jesteśmy studentami z Łodzi, z pasją pszczelarską, aplikacją jest dość w początkowej fazie dlatego liczmy na wasze rady co za funkcjonalności dodatkowe byłyby pomocne w takiej aplikacji :) Mamy nadzieje, że dzięki pszczelarskiej społeczności uda się zrobić coś fajnego i użytecznego!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale sama aplikacja chyba nie wystarczy? Nie muszą być jakieś urządzenia wewnątrz ula typu termometr, wilgotnosciomierz, urządzenie monitorujące zachowanie pszczół po odglosach, drgania? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Krzychu napisał:

No ale sama aplikacja chyba nie wystarczy? Nie muszą być jakieś urządzenia wewnątrz ula typu termometr, wilgotnosciomierz, urządzenie monitorujące zachowanie pszczół po odglosach, drgania? 

właśnie odpaliłem i widzę, że aplikacja jest "nakierowana" na dodatkowe urządzenia elektroniczne. Tak na szybko przeleciałem po zakładkach i widzę, że jak dla zwykłego pszczelarza brakuje zakładek ważnych dla hodowcy - np matki. Niby można wejść w ul i notatki , ale mając kilkadziesiąt uli ciężko klikać w każdy ul aby np sprawdzić w jakie matki muszą zostać wymienione... Korzystam na windowsie z aplikacji do zarządzania pasieką - nie jest idealna, ale pod względem funkcjonalności bardziej mnie przekonuje niż ta na telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie dziękujemy za tak szybki feedback! :) 

 

Krzychu, staramy się rozwijać aplikacje tak by działała nie tylko z naszym autorskim urządzeniem, które są dodatkową opcją, ale także by do każdego ula można było dodać informacje takie jak: rozmiar zainstalowanych ramek, prognozę oblotu pszczół, rodzaj matki w ulu, o których wspomniał także Paweł.

Jest to pierwsza wersja aplikacji, kończymy także obsługę aplikacji za pomocą przeglądarki internetowej, co umożliwi wprowadzanie danych z różnych platform "jak komu wygodnie" :)

 

Pawle, a jak widzisz takie zakładki? czy te dane powinny być wprowadzane dzięki dodatkowemu polu w zakładce ula, a potem wyświetlane w powiadamianiach i w zakładce "matki"? Czy jednak powinna istnieć osobna niezależna zakładka?

 

Dzięki Wam jesteśmy w stanie ulepszyć aplikację i dostosować do pszczelich potrzeb :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Według mnie akurat w przypadku matek (a jest to jeden z podstawowych tematów w takiej aplikacji) powinna być pole w zakładce ule ale z możliwością wyświetlania  na liście głównej. Spis matek z rasą z rokiem  itd. Korzystam z programu pasieka na Windowsie - może gdzieś znajdziecie  demo (bo program od dawna nie jest aktualizowany - autor zaniechał wszelkich prac) - zobaczcie jak tam jest to zrobione (nie namawiam Was na kopiowanie - tylko na "złapanie" jakiegoś pomysłu)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem aplikację i wydaje mi się, że może z tego coś być. Myślę, że będę ją testował i podpowiadał co bym chętnie widział w takiej aplikacji. Tak na szybko to jest jakiś błąd, który polega na tym, że po kliknięciu dodania zadania aplikacja wyłącza się. Druga rzecz która jest mi potrzebna to możliwość identyfikacji ula przez np. skanowanie choćby kodu kreskowego naklejonego na ul czy coś w tym stylu. Fajnie by było aby np. po zeskanowaniu oznaczenia ula odczytywał np. zadania do wykonania w tym ulu na najbliższe dni ale też otwierał kartę ula. Inną rzeczą jaką bym widział to intuicyjny interfejs umożliwiający szybką ocenę stanu ula. Np. lista pewnych elementów na jakie zwraca się uwagę podczas przeglądów ula. Dobrze by było aby taką listę user mógł sam tworzyć gdyż oprócz pewnych podstawowych elementów każdy zwraca uwagę na inne, ważne dla niego a nieważne dla innych lub nieważne w danym okresie sezonu. To tak na początek aby nie zawalić pracą programisty. Jeśli będzie chęć rozwoju to chętnie wezmę udział podpowiadając co mi jako pszczelarzowi będzie potrzebne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vincent dziękujemy za tak dokładny feedback, jest nam niezmiernie miło, że jesteście otwarci na pomoc i dzielenie się opinią w temacie naszej aplikacji :)

Postaramy się jak najszybciej wprowadzić poprawki :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.