Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pamiętajmy o tych co odeszli.


lalux5

Recommended Posts

Pamiętajmy o tych co odeszli , w tych szczególnych dniach wspomnijmy , niech pamięć trwa.

W tym roku przyszło mi pożegna moją mamusię , najukochańszą osobę dla każdego.Z pszczelarstwem związana od najmłodszych lat , zawsze żywo zainteresowana tym co się dzieje wród pszczół , były częścią jej życia.

  • Lubię 3
  • Smutny 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

W dniu dzisiejszym o godz 3.20 rano, w wieku 91 lat zmarł mój dziadek. 

Dziadek od 1955 roku był pszczelarzem. Przynależał do samego końca do Koła pszczelarskiego w Braniewie. Gospodarował na ulach Warszawskich Poszerzanych, które sam wykonał w tamtych latach w warsztacie należącym do PGR gdy był tam mistrzem stolarni. 

Najwięcej posiadał 78 rodzin. Dziadek jeszcze w tamtym roku pomagał mi przy przeglądach a nawet złapał i obsadził 8 rójek do uli, które po nim odziedziczyłem. Do samego końca pasjonat i miłośnik tego hobby. 

Był niezwykle uczciwy, sprawiedliwy i rodzinny. Pomógł mi nie raz, nie tylko w pszczelarstwie ale i w życiu codziennym. 

Niestety zapalenie płuc, które złapał w listopadzie ubiegłego roku a zdiagnozowane znacznie później, jak i choroby towarzyszące odebrało mu zdrowia. 

Będzie mi go brakować, już nigdy nie będzie tak jak dawniej, gdy do późnego wieczora dyskutowaliśmy o pszczołach podczas miodobrania. 

 

  • Smutny 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za wyrazy współczucia, dziadek został wczoraj godnie pochowany, kilka pszczółek z pylkiem również go żegnało siadając na pace jadącego karawanu pogrzebowego. W końcu trasa biegnie 30 m od naszej pasieki. 

Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziadek przeżył życie i z pewnością cieszył się ,że zostawia wnukowi opiekę nad pszczołami . Teraz patrzy na Ciebie z nieba :)  Każdy kiedyś odejdzie i zawsze jest to nie w porę. Coś o tym wiem.

Ja zostałem samodzielnym pszczelarzem po tragicznej śmierci Taty. Pszczoły mnie pocieszały w bólu , wszystkie mnie zaakceptowały i przeżyły.

Tobie też dziadek będzie pomagał, a jak coś nie będzie wychodziło to zwyczajnie poproś go głośno o pomoc. Ja tak zawsze robię , nawet jak czegoś szukam :)

Edited by manio
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

@Robi_Robson Głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci mamy.

Mama to najukochańsza osoba, która nas urodziła i wychowała. Dbała o nas jak o nikogo innego. Śmierć mamy to naprawdę bolesny cios. 

 

 

Znam ten ból. W tym roku umarł mi tata, umarł przy nas na nowotwór. Bardzo bolesny widok :( 

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.