Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowy już V jak victoria sezon 2020


boddan

Recommended Posts

Godzinę temu, harcerz1020 napisał:

Wydawało mi się, że zapytałem logicznie. Zimuję 4 ule nie wiadomo (a raczej wiadomo) jaki będzie sezon, na jesieni może nie będzie więcej i myślę zakarmić invertem ot i cała tajemnica.

 

Nom. To jaki będzie  raczej ten sezon? 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

Witam Koleżanki i Kolegów.

Dziś zachęcony wysoką temp wynoszącą 11 stopni uchyliłem lekko powałki. We wszystkich ulach pszczoły siedzą nisko, pożywienia dużo (na ul dałem po około 15 kg cukru) wilgoci brak. Zimowla można powiedzieć podręcznikowa tylko ta zima dziwna, oby na wiosnę nie wyskoczyły przymrozki.

Pozdrawiam

Sebxyz

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, sebxyz napisał:

Witam Koleżanki i Kolegów.

Dziś zachęcony wysoką temp wynoszącą 11 stopni uchyliłem lekko powałki. We wszystkich ulach pszczoły siedzą nisko, pożywienia dużo (na ul dałem po około 15 kg cukru) wilgoci brak. Zimowla można powiedzieć podręcznikowa tylko ta zima dziwna, oby na wiosnę nie wyskoczyły przymrozki.

Pozdrawiam

Sebxyz

Oby nie zaczęło być normą to, że zima i wiosna takie same są ?

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
6 godzin temu, BOROWY napisał:

Zacznie być normą brak normy ?

 

Robi nam się rynek na odkłady ...

 

PS. Ktoś z podkarpacia będzie miał odkłady na ramce dadanta ? ?

Jak potrzebujesz to kilka mogę Ci zrobić. Na zasadzie współpracy z forum. Jako amator dla zysku się odkładami nie zajmuję.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, jaką jest najoptymalniejsza temperatura zewnętrzna do zimowli rodzin pszczelich? 

Nie ukrywam, że pytam się w związku z ciepłą zimą jaką mamy a co za tym idzie aktywnością pszczół, jedzeniem pokarmu i przepelnieniem jelit. 

 

Patrzę na archiwum prognozy pogody to:

Grudzień - średnia temperatura w dzień od 2 do 4 stopni, był tydzień gdzie było 7,do 10 stopni Celsjusza i pszczoły wychodziły i troszkę się oblatywaly. W nocy do - 3 stopni. 

Przewaga temperatury w okolicach 0.

 

Styczeń - sytuacja taka jak w w grudniu lecz bez szalonego tygodnia do 10 stopni, był 1 dzień gdzie było 7 stopni. 

 

Często w przypadku gdy było w okolicach 0 na plusie - odczuwalna temp była znacznie poniżej 0 tj -3 stopnie na minusie 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzyżak napisał:

Jak podaje FB, pszczelarze Włoscy już na rzepaku /półtora miesiąca szybciej niż w zeszłym roku/:

 

 

A chłopaki z Teksasu zaraz będą wirować miód z klonów cukrowych

 

 

 

Myślicie, że adekwatnie do nich - półtora miesiąca wcześniej i my zaczniemy? 

Link to comment
Share on other sites

Może nie o miodzie rzepakowym ale o opryskach -niech tam ktoś wiedzie na jedno wąskie poletko np. fasolki z opryskiem . Co będzie ? Chyba , że to póżniejszy rzepak , ale i taki lubi oprysk .

Link to comment
Share on other sites

To z pewnością dobry pszczelarz , po Pszczelej Woli i praktyce w renomowanych , zagranicznych pasiekach. Pszczoły jak każdy towar , warte tyle ile chce zapłacić klient. Widać perspektywy nie za ciekawe , więc i cena z czapy. Z drugiej strony inwestycja zwraca się po jednym sezonie , jeśli pszczoły coś warte  - nic legalnego nie ma takiej stopy zwrotu kapitału ?

Link to comment
Share on other sites

Za tyle sprzeda za ile ktoś zechce kupić.

Znajdą się. Znają się lepiej. Zwrócenie uwagi traktowane niczym zbrodnia. Potem latają i kupują. Nie wychodzi? Wycofać się, pomyśleć, zmienić co trzeba i ... zaczyna wychodzić.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Wszystko drożeje więc pszczoły też muszą podrożeć inflacja daje znać.Za odkłady w sezonie będzie 300 zł w zależności od siły i regionu.Miód też podrożał niektórzy spadziowy sprzedają po 50-60 zł.20 słoików miodu x50 zł i cena rodziny zwrócona,reszta to zysk.Regionalnie pewnie będzie dalej tania,ale ja takiej rodziny za 350 na wiosnę bym nie chciał,bo dobry towar kosztuje.O roboczogodzinie pracy przy pszczołach już nawet nie wspominam,10-12 godzin pracy rocznie wychodzi mnie doglądnięcie 1 rodziny,ale tego nikt pewnie nie liczy.Kuczewski może policzył i mu wyszło....PK 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Zajrzałem dziś do dwóch Wielkopolskich pod powałkę, pszczoły uwiązane u góry, obsiaduja 5 i 6 ramek, ramki skrajne z pokarmem. Przy okazji i na wszelki wypadek położyłem ciasto miodowo cukrowe na górę, które sam zrobiłem ostatnio 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj u mnie na pasiekach obloty,jedzenia w ulach jeszcze full,osypy zimowe małe albo średnie,przez tydzień czy dwa niema co im zawracać gitary,lepiej skupić się na innych pracach do przetopienia sporo wosku i ramek jeszcze do drutowania .PK

  • Lubię 1
  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.