Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowy już V jak victoria sezon 2020


boddan

Recommended Posts

Na Wawkę od poniedziałku zapowiadają znowu 10 stopni.

Cała korporacja ogłosiła restrykcyjną pracę zdalną (zakaz wchodzenia do biura, nawet "na chwilę"). To oznacza że będzie można popatrzeć na wylotki. ;)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Do domu puszczą .
Najwyżej 2 tyg kwarantanny domowej będzie ;)

Mieli zrobić nam pracę zdalną ale stwierdzili, że... Musiny być solidarni z budowami, które pracują bo terminy. I od poniedziałku do pracy do biura 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, daro napisał:

Murujecie czy kopiecie ?

Na jednej, kluczowej budowie kopiemy. I dość głośno o tej budowie, za sprawą ekologów itp :)

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tadek11 napisał:

Robert to nie znasz objazdów i bocznych dróg ?

Ja poza województwo się na razie nie wybieram.
Jak umierać, to na swoim podwórku :)

Zresztą u nas na zadupiu łatwiej.
Ludzi mniej , to o ryzyko mniejsze .
A w sklepach puste półki ... ?
To dla miastowych problem .
Nie dla mnie .
Kurkę , lub gąskę zjem na obiad .  Na kolację jajecznica z jaj od swoich kurek .
A na śniadanie jak się zachce to i rybkę można złowić .
Popić mam czym . Jak zabraknie , to się dorobi .
Zboża jakiś zapas jest .
Poza tym niedaleko mam Przyjaciół, którzy są właścicielami najstarszego czynnego młyna w Polsce .
Jakby co , to wiem gdzie zapukać .
Parę słoików miodu na wymianę i dla siebie na osłodę też jeszcze mam ;)
Rolnik - nawet tak mały jak ja sam się wyżywi ...

A na wypadek inwazji miastowych kurnik już zatankowany do ewakuacji .


 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Robi_Robson napisał:

Poza tym niedaleko mam Przyjaciół, którzy są właścicielami najstarszego czynnego młyna w Polsce

A propo młyna. Byłem dzisiaj w znajomym młynie, gdzie cyklicznie jeżdżę i zazwyczaj przede mną jest jedna osoba, czasem dwie. Dzisiaj w kolejce kilkunastu aut stałem. Gdzie indziej jeszcze gorzej, bo znajomemu który mieszka 100 km ode mnie też worek brałem. U niego nie było...

Link to comment
Share on other sites

U mnie szał był w poniedziałek - czwartek i głownie w Lidlu i Biedronce, w innych sklepach Twój Market, Netto, sieć Społem wszystko bez problemu. Wczoraj był już spokój - po południu Lidl wprowadził ograniczenie - wpuszczali po 10 osób. Im większe miasto tym gorzej jeśli chodzi o zakupy.

 

Mam teraz dużo wolnego czasu, na wtorek , środę zapowiadają +13  +14 więc przegląd a w pasiece tłoku nie ma .....

 

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że podbiał na moim spłachetku się jednak zadomowił i rozmnożył. Jak widziałem ten pierwszy kwiat, to się martwiłem trochę, że rok temu było dwa, a teraz jeden. Ale dobiło do pięciu. Trudno je wypatrzeć dopóki się nie rozwiną. 

Nie wiem czy coś go zapyla, bo przegrywa konkurencję o względy z krokusami. Ale w zeszłym roku nasiona miał.

 

image.png.695614da1485e2061965ad581557b773.png

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, daro napisał:

To oznaka wiosny .Od zakwitnięcia jego do zakwitnięcia rzepaku jest miesiąc  ? Czy dwa ? ?

Podobno 32 dni. U mnie zakwitł 6 marca. Czyli rekordowo w 6 kwietnia rzepak a nie w 15 maja? Pogoda nie pozwoli na taki wybryk jeszcse

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Krzychu napisał:

Podobno 32 dni. U mnie zakwitł 6 marca. Czyli rekordowo w 6 kwietnia rzepak a nie w 15 maja? Pogoda nie pozwoli na taki wybryk jeszcse

Ten rok jest taki nietypowy , że ja bym z przymrużeniem oka msn-wink.gif brał takie prognozy kalendarzowe pod rozwagę . Zresztą sami widzicie co się dzieje ?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kubek33 napisał:

A dziś przygotowanie do przeglądu.... wtorek i środa 15-17 stopni..... więc do boju.......zdrowia wszystkim życzę

 

Jak na złość w tygodniu są super temperatury do przeglądu a w weekend do 2 st.C schodzi... Tak jak u Was wiosna tak u mnie jeszcze zima do połowy kwietnia pewnie. Coś mi się zdaje, że będę musiał urlop wziąć na środę żeby pojechać, zajrzeć...

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tadek11 napisał:

Ten rok jest taki nietypowy , że ja bym z przymrużeniem oka msn-wink.gif brał takie prognozy kalendarzowe pod rozwagę . Zresztą sami widzicie co się dzieje ?

Zgadzam się z Tadkiem, rok jakiś pokręcony. Zakwitły mirabelki u mnie... a wierzby jeszcze czekają. Zazwyczaj wierzby były 2 tygodnie przed mirabelką a w tym roku co...?

Cieplutko dzisiaj i latają. Wystawiłem im pyłek od rana, ale jeszcze zainteresowania nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Krzychu napisał:

Czyli rekordowo w 6 kwietnia rzepak a nie w 15 maja?

Chłopie, u mnie rzepak kwitł w styczniu . W tym roku . Że o śliwce nie wspomnę , co ciekawe chyba jednak trochę śliwek z niej będzie .

Jeden mlecyk cudu nie czyni podobnie jak jaskółka .?

Link to comment
Share on other sites

IMG_20200316_140753555_HDR~2.jpg
To zdjęcie zrobiłem dziś

Edited by Robi_Robson
Połaczyłem zdjęcie z podpisem umieszczonym w osobnym poście .
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Nacek napisał:

IMG_20200316_140753555_HDR~2.jpg
To zdjęcie zrobiłem dziś

 

 

Czyli za chwilę zaczynasz sezon :D 

U nas jeszcze przy glebie, tak jak naturalnie o tej porze roku 

Link to comment
Share on other sites

Przesiedlilem jedną rodzinkę do nowego ula i przy okazji zajrzałem do dwóch pozostałych. Że pyłku noszą na potęgę, to widziałem, więc pierzga mnie na plastrach nie zaskoczyła, ale jest świeży.... nakrop ? z czego kurła???

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Żaki-Czan napisał:

Przesiedlilem jedną rodzinkę do nowego ula i przy okazji zajrzałem do dwóch pozostałych. Że pyłku noszą na potęgę, to widziałem, więc pierzga mnie na plastrach nie zaskoczyła, ale jest świeży.... nakrop ? z czego kurła???

Morze rabują upadłe rodzin  jak nie u Ciebie to u sąsiadów , to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Link to comment
Share on other sites

Przecież kwitnie wierzba iwa w tym roku wyjątkowo pięknie i świeżego nakropu w mocnych rodzinach jest całkiem sporo można nawet pokusić się o dodanie nadstawki i będzie miód w marcu.

  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.