Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowy już V jak victoria sezon 2020


boddan

Recommended Posts

26 minut temu, marcino91 napisał:

O nastroju rojowym nie świadczy ale to już poważne ostrzeżenie przed nim i pora zareagować. U mnie również w najsilniejszych rodzinkach pierwsze miseczki zaczynały się pojawiać, pszczoły bardzo dużo czerwiu krytego również więc zrobiłem odkłady, pszczoły dostały weze do gniazda i kolejną nadstawkę. Myślę, że takie zabiegi na razie z wyprzedzeniem powinny wystarczyć. Zajmą się robotą a nie pierdołami?

Więc jak robiłeś odklady? W sensie matki wychowują sobie same czy ze starymi czy masz już jednodniówki? 

Dla mnie jakoś tak trochę za wcześnie na odklady. :D

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Krzychu napisał:

Pochwalcie sie, czy już Wam pszczoły rzepak zbierają ?

 

Mówiły, że dziś spróbują, jeśli obiecam zostawić potem lipę i skrócić dzień pracy z 15 do 14 godzin. 

Negocjujemy.

 

Aktualizacja z 12:26

Zaostrzyły swoja pozycję negocjacyjną. Dzisiaj chyba nie zaczną nosić rzepaku.

rddPljD.jpg

Edited by michal79
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj znajomy mówił, że był w sklepie u niego pszczelarz z okolic Zawiercia i przygotowuje sie do wirowania rzepaku? coś mi się nie chce w to wierzyć no ale niech Koledzy z okolic się wypowiedzą jak to u nich jest z tym rzepakiem?

Link to comment
Share on other sites

U mnie co prawda na chwilę obecną tak wygląda rzepak, ale nie wiem czy pszczoły na nim siedzą... 

 

https://photos.google.com/share/AF1QipPI600phNb52G1ZS00HN_l0Dns5j6eE2dI2x_2TfAG5cYwRkE-BchGD4tNNvJajfw/photo/AF1QipP5mZ_3oWMtVSmkCRD8et7UVp-yRhEjoQkqyGEv?key=S2NTaE9YQnBBenh2NjZiZTVVUnltd2FXV3c1WTJn

 

I jeśli to już jest ten moment, gdzie za dwa tygodnie ma przekwitnąć to ja nie wiem ile miodu z tego będzie. 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, marcino91 napisał:

Dzisiaj znajomy mówił, że był w sklepie u niego pszczelarz  z okolic Zawiercia i przygotowuje sie do wirowania rzepaku? coś mi się nie chce w to wierzyć no ale niech Koledzy z okolic się wypowiedzą jak to u nich jest z tym rzepakiem?

No nie całkiem ta okolica ale nie wykluczałbym takiej możliwości . 

Tydzień temu miałem zalane nadstawki - okolice Miechowa - jutro będę miał pełniejszy pogląd ... ale dopiero jutro .

 

Jeszcze ... dwa lata temu pierszą rójkę zdejmowałem z drzewa 29 kwietnia ?

 

PF

Link to comment
Share on other sites

O kurcze no to pięknie. A padało u was wcześniej? Bo na śląsku jeszcze dwa dni temu bylem na środku kilkuhektarowego pola i nawet odrobiny "smrodku" nie było czuć. Dzisiaj już coś zalatuje?

Link to comment
Share on other sites

Ja za to podpytam czy ktoś z Was zaobserwował czy niesprzyjająca pogoda wydłuża okres kwitnienia rzepaku? Bo jak tak patrzę na prognozę pogody to dobrze powinien zacząć nektarować gdy już książkowo przekwitnie 

Link to comment
Share on other sites

Co ty opowiadasz .
Jaka niesprzyjająca pogoda ?
17 stopni i ciepłe przelotne deszczyki , to doskonała pogoda .
Szykuj drugie nadstawki ;)

Rok temu na rzepaku mieliśmy bardzo zimno i wietrznie .
A mimo tego przyniosły . Oby rzepak był taki co pszczół nie straszy !

Link to comment
Share on other sites

U mnie dzisiaj loty chyba tylko po wodę jak narazie, duża wilgotność i zimno. W nocy chyba znowu popadało. Ale do południa może się przetrze i polecą po ten rzepak co kwitnie 100 metrów od domu jak nie to jeszcze mają jeszcze do wyboru sąd jabłoniowy z 5 hektarów i mniszek na praktycznie całej powierzchni?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Robi_Robson napisał:

Co ty opowiadasz .
Jaka niesprzyjająca pogoda ?
17 stopni i ciepłe przelotne deszczyki , to doskonała pogoda .
Szykuj drugie nadstawki ;)

Rok temu na rzepaku mieliśmy bardzo zimno i wietrznie .
A mimo tego przyniosły . Oby rzepak był taki co pszczół nie straszy !

Robert, tylko tych deszczyków brak :) co prawda w prognozie są, w rzeczywistości nie ma bo przechodzą bokiem. A obok pola rzepaku na drodze pył pustynny. Może dziś popada coś

Link to comment
Share on other sites

Oo właśnie pokropilo trochę, teraz tylko tydzień poczekać na pogodę (od jutra do 13 stopni) i w końcu zaczną zbierać rzepak ?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzychu napisał:

Oo właśnie pokropilo trochę, teraz tylko tydzień poczekać na pogodę (od jutra do 13 stopni) i w końcu zaczną zbierać rzepak ?

Problem tylko w tym , że w zasięgu lotów dziesiątki haktarów ...
żółto po horyzont .
Ale pszczoły tam nie uraczysz .
Latają na gruszę , na pigwowca , na śliweczki węgierki . na mniszek (po pyłek) Tylko nie na rzepak .
 

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj poszedłem zrobić odkład. Mam wysoką dennicę, patrzę pod korpus gniazdowy, a tam tyle czerwiu trutowego na dziekej zabudowie pod ramkami

9259b0791d5e4771gen.jpg

Niepotrzebna ramka pracy. Normalnie przerażenie mnie wzięło, sprułem do skrzynki, dostały węzę w miejsce zabranych ramek do odkładu, drugą polnadstawke, bo szyją już miód w pierwszej i liczę że wybiję im głupoty z głowy. Trzy mateczniki rojowe zerwane.

Do krainek zajrzę jutro, ale mateczników też się spodziewam. 

Do odkładu poszła matka Elgon. Zobaczymy czy przyjmą

Edited by Żaki-Czan
Link to comment
Share on other sites

Wrzucić do topiarki parowej, a to co zostanie albo na wybieg dla kur , albo do stawu .
Moje ryby dla takich przekąsek to chwilami mało z wody nie wyjdą .
Samo białko w najlepszym gatunku :)
 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Problem tylko w tym , że w zasięgu lotów dziesiątki haktarów ...
żółto po horyzont .
Ale pszczoły tam nie uraczysz .
Latają na gruszę , na pigwowca , na śliweczki węgierki . na mniszek (po pyłek) Tylko nie na rzepak .
 

Może to rzepak hybrydowy? 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Krzychu napisał:

Może to rzepak hybrydowy? 

To też.
Innych rzepaków u nas już teraz w zasadzie nie sieją . Do te F1 są wydajniejsze .
Za to próba wysiania nasion po takich  skończy się tym, że wyrosną pędy podobne do kwitnącej kapusty, ale prawie pozbawione kwiatów .

Druga sprawa to śor .
Przekonałem się , że to repelent (prawdopodobnie dedykowany słodyszkowi) odstrasza pszczoły .
W miejscach ominiętych przez opryskiwacz (np narożniki pól ) pszczoły są .

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Robi_Robson napisał:

To też.
Innych rzepaków u nas już teraz w zasadzie nie sieją . Do te F1 są wydajniejsze .
Za to próba wysiania nasion po takich  skończy się tym, że wyrosną pędy podobne do kwitnącej kapusty, ale prawie pozbawione kwiatów .

Druga sprawa to śor .
Przekonałem się , że to repelent (prawdopodobnie dedykowany słodyszkowi) odstrasza pszczoły .
W miejscach ominiętych przez opryskiwacz (np narożniki pól ) pszczoły są .

 

Czyli, że kończą się czasy bicia rekordów miodobrań na rzepaku 

Link to comment
Share on other sites

Witam - a ja wczoraj sprzedałem, zrobiłem przy kupującym do jego własnych uli dwa odkłady z matką po 8 ramek, za 600 zł.

Młody i początkujący - niech się uczy. Miał zawieźć, postawić, otworzyć wylotek i przez tydzień nie zaglądać.

Ale zrobiłem je nie w myśl zasady, że "odkłady są dobre na sprzedoj".?

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Bohtyn napisał:

Ale zrobiłem je nie w myśl zasady, że "odkłady są dobre na sprzedoj".?

No Kolego , afuj ?. Dziś rano kolega pobudkę zrobił bo mu rójka wyszła i nie wie jak złapać . Wielkopolskie na jednym korpusie .........

Ma swojego mentora..... Ani powałek daszki wysokie dzika zabudowa pod daszkami pena miodu ......

Dostał operpaper .

Link to comment
Share on other sites

Witam. U mnie pierwszy dzien w tym roku +20C!!!!!. Niestety temp. juz tylko spadkowa do +5C.  Osiem rodzinek z nukow poszlo na 3 korpusy i tak bylo ciasnawo.  

UgCB2HN.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.