Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowy już V jak victoria sezon 2020


boddan

Recommended Posts

Wydaje się, że najodpowiedniejszy by był  wózek na dwóch kołach.  Ja, mam wózek  z odejmowalną skrzynką ładunkową na 18 ramek wielkopolskich. Skrzynka ma wieko, podzielone na 3 części, tak aby można było szybko włożyć, ramkę z miodem i nie wchodziły tam pszczoły. Skrzynka jest bardzo lekka i ma uchwyty do przenoszenia ładunku. Na wózku jest również  zamontowany uchwyt na podkurzacz i miejsce na narzędzia. Szerokość wózka jest taka, że zamiast skrzynki można ustawić korpus wielkopolski(miodnia), a nawet 3, lub ul. Każdy ma swój patent. Jak Koledzy rozwiązujecie ten problem?, może da się coś usprawnić. :)

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Stary IV skończył się żałośnie , miodu mało , chemii na polach dużo .

Kasa jest bo i była i byle do wiosny .  Z Robertem flaszki nawet nie zrobiliśmy , miał być rok wycieczkowy i miałem poodwiedzać starych znajomych Słowian Władka Bohtyna marbeta . Nie wyszło . Będzie lepiej .

Link to comment
Share on other sites

No Daro liczyłem na Ciebie i czekałem kiedy to zrobisz - no i jest sezon 2019/20.

 

Daro jestem u Roberta w sobotę 9 listopada- wpadnij, nadrobimy, pogadamy....

 

IV sezon miód ... katastrofa .... ale ..... 2 nowe miejscówki na stałe pasieki po 10 rodzin, zrobiona wymiana matek, 42 rodziny zimują....

BYLE DO WIOSNY !!!!!

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, kubek33 napisał:

jestem u Roberta w sobotę 9 listopada- wpadnij, nadrobimy, pogadamy....

Dokładnie .
Jak komuś po drodze i ma ochotę , to do zobaczenia w sobotę .
Kto nie zna drogi , to mapy google poprowadzą .
https://www.google.pl/maps/place/Rancho+w+Kaczej+Dolinie/@54.0856808,20.9927548,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x46e243f5d9500e1d:0x6f949558dbbafaeb!8m2!3d54.0856808!4d20.9949435
Dajcie mi tylko znać kto będzie , żebym wiedział ile stakanów prztgotować ;)

Link to comment
Share on other sites

A już myśleliśmy że Daro może zmienił zainteresowania albo co innego ? ? Ale wygląda na to , że wszystko w porządku ?

Szkoda że nie mogę wpaść 9-tego do Roberta .

A jeżeli chodzi o nowy sezon to była ostra walka z warrozą i jeszcze nie skończona całkowicie bo trzeba jeszcze dobić resztki przed zima. ?

 

Link to comment
Share on other sites

Zapytam. W ostatnim +- miesiącu zauważyłem jak do jednego ula wchodziła osa ok. 3 razy i dziś również weszła. Czy wchodzi żeby pobrać pokarm i przenieść do swojego gniazda, czy może tam myśli zimować? Mieliście takie przypadki? W lecie pszczoły z osami walczyły jak chciały wejść do ula. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 4.11.2019 o 16:12, Tadek11 napisał:

Szkoda że nie mogę wpaść 9-tego do Roberta .

Jacek był u mnie i jeszcze przy okazji wspólnie złożyliśmy wizytę Bożenie .

Jak się wyrobię z pracami w stolarni to może jeszcze w tym miesiącu . . .
Jak nie , to pewnie w pierwszej połowie  grudnia będę miał odwiedziny Kosuta i Kamilho .
Może weźmiecie sobie urlopy i wpadniecie do mnie razem ?
Ja już przygotuję "wóz Drzymały" . Napalę w piecu i napiszę jakieś rękopisy na okoliiczność ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłem - wizyta bardzo owocna - handlowa, towarzyska - wygląda na to, że to już pewna tradycja te moje jesienne wizyty u Roberta...... tylko jeszcze by nas było więcej.

Podziękowania dla Bożeny i Roberta za ciepłe przyjęcie - smaczne "rękopisy" - miłą atmosferę.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Korzystając z niezłej pogody i ocieplenia po halnym zaglądnąłem do pszczółek czy już coś zawiązują kłęby czy można jeszcze coś podymić bo mam jeszcze 5-6 uli do odymienia.W sobotę będzie jeszcze podobno 15 stopni to może....będzie wiosną spokojna głowa. PK

 

 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Beeman napisał:

Witam. Za pare godzin oziebienie i 30cm sniegu wiec poszedlem posprawdzac czy wszystko Ok. zrobilem zdjecie od spodu. 

 

Piękny kłąb,pewnie na zdjęciu wlot do ula jest na dole ekranu.Pomyślnej zimowli Ci życzę  !!!!PK

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Byłem w pasiece - pogoda jak na połowę listopada piękna ,słońce temp. pow.+15.st.

Pszczoły przez chwilę latały wszystkie gromadnie.

Pomimo zapodanych w sierpniu pasków, dla lepszego samopoczucia odymiłem wszystkie jeszcze apiwarolem.

Ale samopoczucie się nie polepszyło, bo po skończeniu doczytałem,

że apiwarol miał termin ważności do maja tego roku.

Ciekawe, czy to pszczołom wyjdzie na lepsze samopoczucie.

Jeżeli nie to przynajmniej będzie na co zgonić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 17.11.2019 o 18:33, Bohtyn napisał:

Ale samopoczucie się nie polepszyło, bo po skończeniu doczytałem,

że apiwarol miał termin ważności do maja tego roku.

 

 

 

Bohtyn zapewniam Cię, że ten apiwarol działa - ja dymiłem z datą ważności do marca i efekt był piorunujący.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.