Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

podkarmianie na czerw


Recommended Posts

Powszechnie wiadomo, że przerabianie pokarmu wykańcza pszczoły. Ponadto pszczoła, która przerabiała pokarm nie może być już karmicielką.

W związku z powyższym:

 

a) Czy przy podkarmianiu na czerw istnieje jakaś różnica pomiędzy podkarmianiem inwertem 1:1 a syropem cukrowym 1:1 przygotowywanym we własnym zakresie.

Rodzaje cukrów w suchej masie inwertu: 40% fruktoza, 30% glukoza, 30% sacharoza

Rodzaje cukrów w suchej masie syropu: ok. 100% sacharoza

 

b.) Czy przerabianie inwertu w jakiś sposób „oszczędza”  pszczołę  i czy przewaga cukrów prostych w przerabianym pokarmie ma jakieś znaczenie? (oprócz tego, że jeżeli część tego pokarmu zostanie na zimę to nie skrystalizuje).

c) Czy to prawda, że im gęstszy syrop to pszczoła jest mniej obciążona?

 

Podkreślam, iż interesuje mnie jedynie kwestia oddziaływania/skutków stosowania w/w produktów na rodzinę pszczelą, robotnice, itp. Pomijam kwestie finansowe bo sprawa jest oczywista.

 

P.S. Czy podkarmiając odkład i rodzinę o pełnym składzie biologicznym postępujemy tak samo czy różnicujemy rodzaj podawanego pokarmu.

Link to comment
Share on other sites

Powszechnie wiadomo, że przerabianie pokarmu wykańcza pszczoły. Ponadto pszczoła, która przerabiała pokarm nie może być już karmicielką.

W związku z powyższym:

 

a) Czy przy podkarmianiu na czerw istnieje jakaś różnica pomiędzy podkarmianiem inwertem 1:1 a syropem cukrowym 1:1 przygotowywanym we własnym zakresie.

Rodzaje cukrów w suchej masie inwertu: 40% fruktoza, 30% glukoza, 30% sacharoza

Rodzaje cukrów w suchej masie syropu: ok. 100% sacharoza

 

b.) Czy przerabianie inwertu w jakiś sposób „oszczędza”  pszczołę  i czy przewaga cukrów prostych w przerabianym pokarmie ma jakieś znaczenie? (oprócz tego, że jeżeli część tego pokarmu zostanie na zimę to nie skrystalizuje).

c) Czy to prawda, że im gęstszy syrop to pszczoła jest mniej obciążona?

 

Podkreślam, iż interesuje mnie jedynie kwestia oddziaływania/skutków stosowania w/w produktów na rodzinę pszczelą, robotnice, itp. Pomijam kwestie finansowe bo sprawa jest oczywista.

 

P.S. Czy podkarmiając odkład i rodzinę o pełnym składzie biologicznym postępujemy tak samo czy różnicujemy rodzaj podawanego pokarmu.

Jak dla mnie różnicy nie ma ale nie jestem w laboratorium .Wystarczy wykorzystać sierpniową pszczołę do przerobu cukru na zimę aby nie męczyć wrześniowej która ma zimować.A o tej porze jest sporo pszczoły która nie przezimuje a chętnie cukier przerobi.A procenty to zostawił bym na sobotę i niedzielę. :)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak . Pozostała pszczoła spracowana i tę trzeba wykorzystać. Nie szkodować, bo podkarmianie teraz = większe zapasy i mniej trzeba dodać na zimę.

Link to comment
Share on other sites

 Skelar Twoje pytanie to jest na pracę  naukową , bo jak może przeciętny pszczelarz to zbadać. Można jedynie spekulować co lepsze ? I każdy będzie miał rację. Bo w jaki sposób to zbadać ?  Ja stymuluję syropem cukrowym bo jest tańszy od inwertu.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

pewnie że tak można ja w tamtym roku kilku rodzinom wstawiłem wiaderko 3L kawałek boazeri do pływania i karmiłem na zimę, jak masz powałkę możesz słoik postawić albo podkarmiaczkę wiaderkową jest dużo tańsza  :)

Link to comment
Share on other sites

Jak podkarmiacie? Podkarmiaczki konieczne czy można w pojemniczkach np po margarynie i na wierzch pływaki by się pszczółki nie potopiły? Nie uśmiecha mi się kilkanaście x 20 zł za podkarmiaczkę wydać.

Ja używam podkarmiaczek wiaderkowych 1.8 litra na powałkę i przykrywam daszkiem. Koszt to 8 zł sztuka,można za 10 zł kupić pięcio litrową ale musisz albo podnieść daszek albo pilnować pogody bo w standardowym się nie mieści.

Link to comment
Share on other sites

Do podkarmiania stymulacyjnego najlepiej stosować słoiki szklane 0,9 z dziurkowanymi pokrywkami. Słoik taki stawiamy nakrętka do dołu na powałkę na pierścień pod pajączek wymiarowo pasuje, natomiast do karmienia zimowego używam też słoiki szklane ale o pojemności 4,25 l  http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=s%C5%82%C3%B3j+s%C5%82oik+4%2C25+L+%2B+ZAKR%C4%98TKA+s%C5%82oiki+NOWE+++1szt.&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-uni-1-1-0629

stawiam na powałkę i na wierzch pusty korpus i daszek i jest ok. Używałem podkarmiaczek plastikowych 5 l ale były nieszczelne i dużo pokarmu się wylewało przez nieszczelne wieczka.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

 

 Używałem podkarmiaczek plastikowych 5 l ale były nieszczelne i dużo pokarmu się wylewało przez nieszczelne wieczka.

 

 

dobrze wiedzieć bo miałem ich trochę kupić

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do podkarmiania dawałem na wierzch syropu w słoiku kawałęk suszu - ale metoda kiepska, pszczoły na potęgę się topiły. Teraz za namową kolegów z forum dałem pionowo patyki i się nie topią. Nie próbowałem jeszcze z dziurkami w nakrętce słoika.

Daro do worków wlewasz syrop?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie . Worki mocno zawiązane  , ich pojemność 35 l ,niebieskie. Nalewam do worków włożonych do wiadra o poj. 3 l. ( po kiszonej kapuście).Po zawiezieniu i włożeniu na miejsce robię 3 -4 dziurki 2 calowym gwoździem.

Link to comment
Share on other sites

Kolego Pleszek - zimujesz na takich 3 korpusach?? Czy te 3 korpusy to gniazdo bez kraty odgrodowej ?  Co to w ogóle za rozmiar ramki?

 

Waldek

To jest film nie moj wkleilem tylko zeby pokazac jak mozna zakarmiac bo MIkolaj pytal ,,  dziurkami do dolu ,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.