Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Topiarka do wosku w kąpieli wodnej


Turqs

Recommended Posts

1 hour ago, Krzyżak said:

Są na aliexpres worki nylonowe do warzenia piwa metodą BIAB. Można je stosować do filtracji miodu i przetopu wosku też by się nadały.

Są o różnej wielkości oczek i różnej wielkości worków. Dość tanie. Szukać pod hasłem "brew bag".

a co to za metoda BIAB ?? BREW IN A BAG ?? ja tam mam inne systemy do piwo warzenia :) od małego 50l kega przez klona braumaistera i przygotowanego hermsa w cześciach bo miejsca brak. 

Edited by Brzytwiarz
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie "BREW IN A BAG". Szybka, najtańsza z możliwych metoda zacierania jednotemparaturowego. Jeden garnek, jeden worek i to koniec sprzętu.

Sam nie stosuję ale jak ktoś jest minimalistą to metoda w sam raz. Szybka, tania i prosta.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Krzyżak said:

Dokładnie "BREW IN A BAG". Szybka, najtańsza z możliwych metoda zacierania jednotemparaturowego. Jeden garnek, jeden worek i to koniec sprzętu.

Sam nie stosuję ale jak ktoś jest minimalistą to metoda w sam raz. Szybka, tania i prosta.

polecisz jakis fajny przepis na ALE_e

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tadek11 said:

No właśnie worek jutowy noel.gifCzy nie można wymyślić coś lepszego ?? Jakiś  materiał na jednorazowe  worki , i cieńszy o odpowiedniej przepuszczalności i porównywalnie mocny ?  który nie będzie ważył 3 kg nasiąknięty wodą ?

Tadek worek jutowy jest dostępny i tani może metoda Szymona z tym workiem nylonowym była by ok. U mnie worek jutowy sprawdza się bo to przewrócenie gara sprawiało największy problem. Bo trza to wynieść na zewnątrz a to waży i fajnie obrócić by nie popsuć gara. Bo przypominam że czekamy aż wosk zastygnie całkowicie w garze. Przez to że kamień dociska worek ze zboinami idzie na dół a wosk ku górze i to woda separuje nam wyklarowany wosk a worek. Oczywiście coś się tam może przykleić ale to nie był już problem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.