Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sołtys

Pasieka Sołtysa

Recommended Posts

1 godzinę temu, piotrpodhale napisał:

Tak zostały mi wielkopolskie 1/1 i 1/2 ule klepkowe 10 i 12 ramkowe i mini plusy.To nie znaczy że wyśmiewam na przykład fantastyczne ule 1/2 dadant.PK

A ja tak z czystej ciekawości pytam, bo w profilu nie masz uzupełnione:) ale podejmę od razu temat. Hehe. 

Czy w miniplusach prowadzisz gospodarkę rodzin produkcyjnych? Czy tylko typowo pod okłady?  Jeśli produkcyjne to opisz trochę gospodarkę jak i rozwój w takim ulu:) W Rosji widziałem że pszczelarze na ulach 6 ramowych doświadczalne prowadził rodzinę w takim miniplusie i odebrał kilka korpusów miodu, chociaż rodzina jak startowała wiosną to nie prezentowała sobą zbyt wielkiej siły. 

24 minuty temu, Sołtys napisał:

A ja tak z czystej ciekawości pytam, bo w profilu nie masz uzupełnione:) ale podejmę od razu temat. Hehe. 

Czy w miniplusach prowadzisz gospodarkę rodzin produkcyjnych? Czy tylko typowo pod okłady?  Jeśli produkcyjne to opisz trochę gospodarkę jak i rozwój w takim ulu:) W Rosji widziałem że pszczelarze na ulach 6 ramowych doświadczalne prowadził rodzinę w takim miniplusie i odebrał kilka korpusów miodu, chociaż rodzina jak startowała wiosną to nie prezentowała sobą zbyt wielkiej siły. 

W mini plusach(ramka wymiary 218 x 160 mm)  hoduję matki  i selekcjonuję,potem takie matki idą do rodzin produkcyjnych czy w razie potrzeby odkładów,trzymam tam również reproduktorki no i oczywiście zimuję matki zapasowe,bywa w dogodnych warunkach że trzeba wirować z tych ulików miód ale to niezbyt lubię taka papranina.PK

https://images81.fotosik.pl/1091/831ba4b40e90679emed.jpg

https://images83.fotosik.pl/872/1d86e2f8ba20a14dmed.jpg

Te ule tak szczerze sięgając do historii to żadne mini plusy tylko dzierżony. On właśnie propagował taką wielkość plastrów na snozie:) Ot taka ciekawostka;) 

Dzisiaj z budowy przywiózłem kolejne bale do pocięcia na klepki. Co nie znaczy, że będę budował ule klepkowe, ale nie lubię patrzeć jak wartościowy towar idzie na opał:D 

10 minut temu, Sołtys napisał:

Te ule tak szczerze sięgając do historii to żadne mini plusy tylko dzierżony. On właśnie propagował taką wielkość plastrów na snozie:) Ot taka ciekawostka;) 

Dzisiaj z budowy przywiózłem kolejne bale do pocięcia na klepki. Co nie znaczy, że będę budował ule klepkowe, ale nie lubię patrzeć jak wartościowy towar idzie na opał:D 

Tak jak pisałem wcześniej spokojnie korpus po korpusie po paru latach pasieka stanie jak złoto.Powodzenia PK

Zapewne będzie tak jak mówisz Piotrze;) jak już chyba gdzieś wcześniej pisałem aktualizacje co się dzieje w mojej pasiece będą się pojawiać w tym temacie tj pisałem;)