Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jeszcze raz o warrozie i nie tylko .


Recommended Posts

Guest marbert
12 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Daniel łobuzie jeden,ja na pszczołach nie oszczędzam,na odkład pięcioramkowy jeden pasek biowaru co w tym strasznego Robercie?PK

Liczyłem że u Ciebie jest znacznie lepiej ze spadzią jak u mnie więc odkłady majowe mogą jeszcze w sierpniu dać czasem znaczącą korzyść. Jak były paski biowaru to po miodzie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cytat

4.9.    Dawkowanie i droga(-i) podawania

Produkt przeznaczony do zawieszania w ulu w dawce: 2 paski/1 ul.

Paski umieścić w uliczkach międzyramkowych o największej ruchliwości pszczół.

Paski zawiesić w taki sposób, aby pszczoły miały swobodny dostęp do ich obu stron, co uzyskuje się poprzez zachowanie odpowiedniego odstępu miedzy ramkami.

Paski pozostawić w ulu na okres 6 tygodni a następnie je usunąć. W razie gdyby ruch wewnątrz ula odbywał się z dala od pasków, należy zmienić miejsce ich zawieszenia, tak aby znajdowały się one w roju pszczelim i przed ich usunięciem pozostawić przez kolejne 2 tygodnie. Maksymalny okres po jakim należy usunąć paski wynosi 8 tygodni. Pasków nie należy używać ponownie. Zaleca się prowadzić leczenie we wszystkich ulach jednocześnie.

Zalecany okres leczenia: po ostatnim miodobraniu (koniec lata/jesień) i na wiosnę przed pierwszym pożytkiem towarowym.

Przestrzegać zalecanych okresów leczenia i dawek.

4.10.    Przedawkowanie (objawy, sposób postępowania przy udzielaniu natychmiastowej pomocy, odtrutki), jeśli konieczne

Podczas stosowania dawek 5-krotnie wyższych od zalecanych przez 6 tygodni nie zaobserwowano wystąpienia objawów niepożądanych.

4.11.    Okres(-y) karencji

Miód - zero dni.

Nie należy stosować w okresie produkcji miodu konsumpcyjnego.

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, marbert napisał:

Liczyłem że u Ciebie jest znacznie lepiej ze spadzią jak u mnie więc odkłady majowe mogą jeszcze w sierpniu dać czasem znaczącą korzyść. Jak były paski biowaru to po miodzie.

 

 

Jest tak że nie narzekam,zresztą majowe odkłady i tak sprzedaję.PK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.