Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Syropy zbożowe a krystalizacja miodu w plastrach


Recommended Posts

Ja jednak ramki boczne z dużą ilością pierzgi zostawiam do zakarmienia i dalej na zimę,wolę potem wyciągnąć środkowe ramki po wygryzionym czerwiu. Odnośnie syropu pszczoły kiedy już jest zimniej  znacznie lepiej pobierają ciepły syrop.Ale to takie różnice regionalne w przygotowaniu rodzin do zimy.PK 

 

Piotrek  napisz cos wiecej o tym , kiedy to robisz , nie rozwalasz pszczolom wszystkich mostkow i czego tam by sobie nie nabudowaly, a nie jest tez tak , ze w tych srodkowych ramkach to jednak czerw jest cala zime , albo prawie cala zime, minimalna ilosc ale jednak ;)

Link to comment
Share on other sites

sok mir ja na nawłoci nie trzymam pszczół do końca i nie zabieram im wszystkiego do 0. jesienie sa teraz długie i ciepłe przynajmniej u mnie więc cukier spokojnie zdążą przerobić. Inaczej może to wygladac w zimniejszej części kraju

Link to comment
Share on other sites

Piotrek  napisz cos wiecej o tym , kiedy to robisz , nie rozwalasz pszczolom wszystkich mostkow i czego tam by sobie nie nabudowaly, a nie jest tez tak , ze w tych srodkowych ramkach to jednak czerw jest cala zime , albo prawie cala zime, minimalna ilosc ale jednak ;)

Mirku ja dopiero w październiku w ciepłe dni robię dokładne ostatnie przeglądy wszystkich rodzin.W niektórych rodzinach wyciągam środkowe najbardziej puste ramki,a jeśli zajdzie potrzeba dokładam z boku ramki z zapasami.Mam je z mocnych rodzin które zakarmiam z większą ilością ramek lub z rodzin łączonych,ponieważ mam zasadę nie zimowania rodzin słabszych jak na sześciu ramkach.

Nie przejmuje się żadnymi mostkami,ale ramek nie obracam nie przestawiam.Takie przeglądy muszą być wykonane sprawnie i bez zbędnego kopania w ulu.Te przeglądy są wykonywane u mnie po pierwszych mroźnych dniach,pszczoły wtedy przeważnie zgryzają młody czerw Tak więc jakichś wielkich ilości tego niema.Pozdrawiam PK

Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy zgryzają młody czerw? Po pierwszych mrozach jedno-kilkudniowe jajeczka i larwy pszczoły usuwają, czy chodzi o to że pszczoła wygryza się naturalnie?

Te przeglądy są wykonywane u mnie po pierwszych mroźnych dniach,pszczoły wtedy przeważnie zgryzają młody czerw Tak więc jakichś wielkich ilości tego niema.Pozdrawiam PK

Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy zgryzają młody czerw? Po pierwszych mrozach jedno-kilkudniowe jajeczka i larwy pszczoły usuwają, czy chodzi o to że pszczoła wygryza się naturalnie?

Nie chodzi właśnie o te usunięcie o którym piszesz

Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy zgryzają młody czerw? Po pierwszych mrozach jedno-kilkudniowe jajeczka i larwy pszczoły usuwają, czy chodzi o to że pszczoła wygryza się naturalnie?

Mikołaj pszczoły zaskakują!,one mają takie zabezpieczenie iż w przypadku  gwałtownego załamania pogody(kiedy muszą zbić się w kłąB)  lub braków pokarmowych zjadają jajeczka lub młodszy czerw w celu ochrony pozostałej części rodziny. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Mikołaj pszczoły zaskakują!,one mają takie zabezpieczenie iż w przypadku  gwałtownego załamania pogody(kiedy muszą zbić się w kłą B)  lub braków pokarmowych zjadają jajeczka lub młodszy czerw w celu ochrony pozostałej części rodziny. ;)

To się czasem zdarza nawet w środku sezonu .

Rok temu z Małopolski miałem sygnały od Kolegów , że na przełomie maja i czerwca pszczoły usuwały trutnie i czerw z ula .

Głód był . Susza . Rośliny zakwitły i wyschły . Nie nektarowały !

To samo było u nas w drugiej połowie wakacji rok temu .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cukier :lol: (..) mieszam w letniej wodzie, czymś w rodzaju naszej frani, ale moje ilości to detal :D

Dobrze Was poczytać, do tej pory mieszam drewnianą łyżką, ale jak sytuacja się rozwinie... w końcu ile można mieszać? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.