Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowa miodarka


Recommended Posts

A ja zegarka nie mam . Jak ciepło a staram się żeby tak było ( grzeję nawet latem , robię tylko w szortach i t -szercie, tfuj co za widok )  to idzie b. szybko . Jak ramki wyrównane też idzie szybciej . Ja 80 - 100 w trzy dni .

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, daro napisał:

A ja zegarka nie mam . Jak ciepło a staram się żeby tak było ( grzeję nawet latem , robię tylko w szortach i t -szercie, tfuj co za widok )  to idzie b. szybko . Jak ramki wyrównane też idzie szybciej . Ja 80 - 100 w trzy dni .

 

Ale ogólnie to o sporo dłużej wiruje się jeden wsad w radialnej niż w diagonalnej mimo przekładania? 

Link to comment
Share on other sites

Pytanie nie do mnie lecz podzielę się jak jest u mnie.
Ja w radialnej 18 ramek jeden wsad wiruję tak do 20 min. 5 min na wolnych i 10-15 min na szybkich obrotach. W tym czasie da się odsklepić kolejne 18 ramek i odebrać miód do odstojnika. 

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Turqs napisał:

Pytanie nie do mnie lecz podzielę się jak jest u mnie.
Ja w radialnej 18 ramek jeden wsad wiruję tak do 20 min. 5 min na wolnych i 10-15 min na szybkich obrotach. W tym czasie da się odsklepić kolejne 18 ramek i odebrać miód do odstojnika. 

Ten kosz co mogę kupić jest na 12 ramek. 400 zł. Wg mnie można spokojnie dospawać dodatkowe skrzydełka aby weszło w sumie 20 ramek 18-tek. 

Ale licząc, że 12 ramek bym wirował - w ciągu godziny robił 3 cykle. W porywie do 3,5 cykli - wywirowałbym od 36 do 42 ramek.

W miodarce 4 ramkowej z koszem diagonalnym jeden cykl wraz z obracaniem do 7-9 minut. ok 7 cykli w ciągu godziny bym zrobił, a jest to ok 30 ramek. 

Różnica jest bardziej taka, że w systemie diagonalnym trzeba często odrywać się od odsklepiania aby przekręcić ramki na drugą stronę. A gdy czekasz aż skończysz odsklepiać to wiruje się dłużej przez co dłużej schodzi. 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, mirek. napisał:

no to macie cierpliwość tyle czasu wirować

ja mam ręczna na moje potrzeby wystarcza ale no chyba nigdy 2 minuty nie wirowałem a dwa razy przekładam

Podałem przykładowy wynik (filmik reklamowy konigin).

Osobiście czasu nie mierzyłem. A trzeba znaleźć też czas na odsklepienie w czasie wirowania

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, mirek. napisał:

 hehe do odsklepiania to jest żona P

 

Moja panicznie boi się gdy coś brzęczy nad uchem a zawsze jakaś do pracowni się dostanie lub na ramce przywędruje. Więc niestety ale jedynie mogę ją zatrudnić przy rozlaniu do słoików i etykietowaniu 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, mirek. napisał:

 hehe do odsklepiania to jest żona P

 

Taka żona to skarb. Moja to jakby z tego filmu , co najwyżej sprzeda kilkadziesiąt słoików koleżankom i uważa że "pomogła" to i forsa jej . Ale nawet nie wiem czy bym chciał jej obecności w pasiece i pracowni. Spokój też ma swoją cenę .

 

 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam wciąż diagonalną 4 ramkową, więc przymierzam się do zakupu radialnej niekoniecznie przez dotację bo znowu bym musiał czekać rok a nie wiadomo jak z cenami będzie więc upatrzyłem sobie taką: 

 

https://lyson.com.pl/miodarki-radialne-600-mm/5602-miodarka-radialna-d600mm-elekt-230acv-typ-ster-mdd-01-basic.html?gclid=Cj0KCQjwr-SSBhC9ARIsANhzu145IhbnWrbbOTCYAF1CqfErYvbXSoCbj-TjzIx-1lylZgmLsmg62S0aAoi-EALw_wcB

 

Wchodzą do niej podobno ramki 18-tki wg użytkownika FB: 

d77d0bf27c8b.jpg

 

 

Wydaje mi się tylko, że trzeba od razu zamówić z koszem na nadstawki 35 mm, bo z czego widzę to tu wchodzą standardowe do 25 ? 

 

Ktoś posiada taką z serii ekonomicznej? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? 

Link to comment
Share on other sites

Radziłbym tę - https://lyson.com.pl/miodarki-radialne-600-mm/1116-miodarka-radialna-elektryczna-12v230v-o600mm-classic-line-5903661525224.htm

Nie wchodzi 2 rodzaje ramek , pomimo zapewnień obsługi Łysonia . Znaczy się do 3,5 cm wejdą węższe ale latają jak żyd po pustym sklepie, odwrotnie nie  . Kupując miodarkę kupujesz na lata , lepiej dać więcej niż później się gibać .Ja kupowałem i jednego dnia robiłem na 3 diagonalnej a później na tej to jak bym w niebie był . Lepiej dołóż .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.