Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Posłuchaj rady mania.  Ze swojej strony pomyśl o ogrodzeniu od strony sąsiada i to takim żeby nic nie było widać przez nie co jest za płotem  wysokim tak jak na to pozwalają przepisy. Czy będziesz miał pasiekę czy nie to i tak ogrodzenie będzie konieczne , bo nawet jak się nie dogadasz polubownie z sąsiadem , to pewnie i tak nie będziesz chciał na niego patrzyć. I na razie nie śpiesz się z rozmową , tylko załatwiaj ogrodzenie a jak sam Ciebie zaczepi to grzecznie poinformuj że masz już ogrodzenie i wiosną będziesz je stawiał. Oprócz ogrodzenia można posadzić żywopłot na przykład z tui ( szybko rosną ) A i przypomniał mi się zagadka 😁

Wiesz po co się sadzi tuje ?

Żeby prze płot nie zaglądali " w.....je " 😊 lub inaczej 😊

Pozdrawiam

• Like 2

Posted (edited)

Zrobisz jak zechcesz , ale postaw się też w ich sytuacji. Mają działkę i nie mogą z niej korzystać bo się boją Twoich pszczół. Prawo tu Cię nie ochroni , jedyna szansa to się dogadać , ale czarno widzę. Pszczoły zawsze budzą obawy i w końcu trudno się dziwić. Każdy urzędas będzie po ich stronie - taka jest prawda . Wysoki , szczelny płot - załatwia sprawę , ale też musi być na to zgoda obydwu stron.

Edited by manio
  • Like 1

3 minuty temu, manio napisał:

Zrobisz jak zechcesz , ale postaw się też w ich sytuacji. Mają działkę i nie mogą z niej korzystać bo się boją Twoich pszczół. Prawo tu Cię nie ochroni , jedyna szansa to się dogadać , ale czarno widzę. Pszczoły zawsze budzą obawy i w końcu trudno się dziwić. Każdy urzędas będzie po ich stronie - taka jest prawda .

Dlatego będę dążył do dogadania się i jestem gotów poprzestawiać o kilkanaście metrów pasiekę, postawić wielki płot, zredukować o kilka pni itp. 

• Thanks 1

I tu dobrze kombinujesz . Pogadaj , proponuj przestawienie uli , zmianę kierunków wylotków , płot , byle uratować lokalizację. Nie musisz w końcu we wszystkim ustępować bo wlazą Ci na głowę , ale musisz wiedzieć że koniecznie trzeba się dogadać.

• Like 1

Właśnie na taką okoliczność , próbują  na Polance napisać ustawę pszczelarską .

Kupujesz działkę koło torów i co ? tory do skasowania ? Nie ,niema opcji.

Kupując działkę trzeba się rozeznać ,czy nie będzie tam obok przebiegała autostrada ,czy nie ma tam pasieki od iluś lat .

To jest mój punkt widzenia ,i zdaje się sprawiedliwy .

Przykładowo chcemy kupić działkę żeby postawić dom a na dachu zainstalować panele. Na sąsiedniej działce rosną drzewa ,co robimy?

Kupujemy i walczymy o wycinkę drzew czy dajemy sobie siana. Które rozwiązanie  z punktu sprawiedliwości społecznej jest sprawiedliwe ?.

Dogadanie pójście na ustępstwa się jak najbardziej, ale nie stajmy od razu na pozycji winnego.

• Like 1

W dniu 3.01.2021 o 10:09, Krzychu napisał:

No i zaczyna się. 

Właśnie dostałem wiadomość od nowych sąsiadów przy pasiece. 

Co zamierzam zrobić z pszczołami skoro oni kupili działkę sąsiednią z pszczołami i zamierzają ją gospodarować a przy pszczolach się nie da. 

Jeśli chcesz utrzymać miejscówkę dla pszczół. Przede wszystkim czeka cię wymiana matek i to nie na jednodniowe ale najlepiej na unasiennione. Spokojne pszczoły to luksus nie do opisania.

Sąsiedzi potem też odpuszczą!, u mnie odpuścili.

Kiedyś miałem też dzikusy grilla paliliśmy w kapeluszach, a dzieci wskakiwały do basenu jak nadleciała pszczoła. Teraz pszczoły pasą się na kwiatkach, a żona prawie na golasa zbiera koło uli śliwki.

Mimo selekcji i tak jakaś małpa złośliwa się trafi to pod but i podaję rezerwę z mini plusa. PK       

• Like 1