Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Berni

Pomoc!!!

Recommended Posts

Witam Brać Pszczelarską,naszego kolegę z koła pszczelarskiego ( warmiń-mazurskie) spotkała tragedia; spłonęła jemu pracownia pszczelarska z ulami (korpusy wielkopolskie 18 cm),ramkami i niezbędnymi rzeczami potrzebnymi do prowadzenia pasieki. Zwracam się z prośbą o jakiekolwiek wsparcie ,rzeczowe ,materialne czy inne podaję nr telefonu i nr konta jeżeli ktokolwiek może i zechce wspomóc na odbudowanie pracowni.Jeżeli ktoś posiada zapasowe korpusy,ramki,węzę lub jakiekolwiek rzeczy które może podarować proszę skontaktować się bezpośredni. W naszym kole i Wojewódzkim ogłosiliśmy komunikat i zbieramy się w sobotę o 8 rano aby pomóc posprzątać pogorzelisko i wesprzeć kolegę w jego ( a zarazem naszej wspólnej troski o pszczoły i kolegę) tragedii i będziemy organizować pomoc dla naszego kolegi.

Andrzej Kuchmacz tel. 512972100

nr konta; 19249010440000420072498361

Dziękuję w kolegi imieniu i własnym.

Nie mogę załączyć zdjęć ze względu na rozmiar ,znajdują się na FB w zakładce pszczelarstwo moje hobby.
78573857_1747227502078188_3098712234256236544_o.jpg78740463_1747227462078192_5794851282573328384_o.jpg79325293_1747227482078190_3982952739582771200_o.jpg79329100_1747227565411515_3090681130744020992_o.jpg

Edited by Robi_Robson
Dodałem zdjęcia

1 hour ago, Berni said:

Witam Brać Pszczelarską,naszego kolegę z koła pszczelarskiego ( warmiń-mazurskie) spotkała tragedia; spłonęła jemu pracownia pszczelarska z ulami (korpusy wielkopolskie 18 cm),ramkami i niezbędnymi rzeczami potrzebnymi do prowadzenia pasieki. Zwracam się z prośbą o jakiekolwiek wsparcie ,rzeczowe ,materialne czy inne podaję nr telefonu i nr konta jeżeli ktokolwiek może i zechce wspomóc na odbudowanie pracowni.Jeżeli ktoś posiada zapasowe korpusy,ramki,węzę lub jakiekolwiek rzeczy które może podarować proszę skontaktować się bezpośredni. W naszym kole i Wojewódzkim ogłosiliśmy komunikat i zbieramy się w sobotę o 8 rano aby pomóc posprzątać pogorzelisko i wesprzeć kolegę w jego ( a zarazem naszej wspólnej troski o pszczoły i kolegę) tragedii i będziemy organizować pomoc dla naszego kolegi.

Andrzej Kuchmacz tel. 512972100

nr konta; 19249010440000420072498361

Dziękuję w kolegi imieniu i własnym.

Nie mogę załączyć zdjęć ze względu na rozmiar ,znajdują się na FB w zakładce pszczelarstwo moje hobby.

A jak to się stało że się spaliło ?? Tylko nie mów mi że od instalacji elektrycznej bo w dzisiejszych czasach jak dla mnie, takie coś nie może mieć miejsca. Robię po godzinach takie jakieś drobnice i widzę co potrafią zrobić tempaki. Jak robię w drewnie to zawsze jest pobielone, skręcone i w rurkach i pod punktem łączenia jest blacha. Koszt różnicówki w tych czasach i jej wszech dostępność to druga sprawa. Co do przewodów to standard jest u mnie jednaki światło 3x1,5 w czystej miedzi a nie chińskiej i 3x2,5 gniazdka - zabezpieczone max B16. Trójfazowa to minimum 4mm^2 rekomendowana 6mm^2 co by zapas był.

PS. Pomożemy bo co nie jak każdy da słoik będzie już dobrze. 

Benek .
Nie chcę dzwonić o tej porze .
Rano zadzwonię do Ciebie . Jakbym zapomniał , to Ty zadzwoń .
Skąd jest ten kolega ? Jak dużą ma pasiekę ?
Odpalę mu na dobry początek trochę nowych ramek .
Właśnie "się robią" .
Używa zwykłych , czy hoffmanów ?

17 godzin temu, Brzytwiarz napisał:

A jak to się stało że się spaliło ??

Wytapiał wosk na taborecie gazowym i zostawił to bez nadzoru . (też tak czasem robię jak mam dużo roboty ) .
Kiedy wrócił miał już duże ognisko ...

Dlatego nigdy tego nie robię w takim pomieszczeniu bez nadzoru. Zawsze mam Koc jak by coś. Bez nadzoru zostawiam tylko system parowy elektryczny  bo ten jest bezobsługowy i bezpieczny. Timer wyłącza grzałkę i spokój. 

12 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Wytapiał wosk na taborecie gazowym i zostawił to bez nadzoru . (też tak czasem robię jak mam dużo roboty ) .
Kiedy wrócił miał już duże ognisko ...

Cześć, poszedł coś zjeść jak wrócił to musiał wezwać straż bo sam już nie ogarnął nic.

9 godzin temu, Brzytwiarz napisał:

Dlatego nigdy tego nie robię w takim pomieszczeniu bez nadzoru. Zawsze mam Koc jak by coś. Bez nadzoru zostawiam tylko system parowy elektryczny  bo ten jest bezobsługowy i bezpieczny. Timer wyłącza grzałkę i spokój. 

Sami wiecie,może nic się nie stanie albo za moment wracam i po........ dalej nie ma co komentować .Kolega Andrzej powoli dochodzi do siebie może niektórzy są psychicznie mocniejsi ale jest już pierwsza dobra wiadomość ;pszczelarze są wrażliwi na takie tragedie i zaczyna się coś dziać bo kilka osób zadeklarowało pomóc rzeczowo tj. ramki,węza,korpusy nie mam jeszcze wiadomości na temat wpłat i to już jest DUŻY sukces pszczelarzy.WIELKIE DZIĘKUJĘ za kolegę i siebie,pozdrawiam

Berni .
Ramki ode mnie i od Zdzicha ( Zdzich123 )  dla Andrzeja Kuchmacza są już gotowe .
Mogę je w wigilię podrzucić do Olsztyna (jakby pasowało ) , lub wezmę na konferencję do Pszczelej Woli .