Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

bęben pralki przemysłowej


Brzytwiarz

Recommended Posts

Witam koledzy

Mam deko dylemat a mianowicie udało mi się wyrwać za******y bęben z pralki przemysłowej średnica Fi 970 mm wysokość 720. Bęben jest w pełni i całkowicie gotowy. Czyli przygotowany pod zamontowanie wału napędowego i co najlepsze jest przystosowany pod 200G. Wsad suchego prania to 40kg a waga samego bębna to bagatela 100 kg stali nierdzewnej ASCI 304. I właśnie mój pierwszy plan to zrobienie sobie spinnera do odsklepin i może od razu do topienia suszu parą ale nie jestem pewien czy aby jest to możliwe. Chodzi mi o potencjalne przygotowanie bębna/urządzenia po topieniu zboin do separacji odsklepin z miodu. Myślałem że może kwasy by pomogły ale czy takie coś się stosuje ??. Do czego najlepiej by to wykorzystać. Dzięki za porady. 

W sumie to mam cały układ wykonawczy bo silnik i falownik. 

Link to comment
Share on other sites

Może Szymon Ci coś doradzi ? ? bo ja nie bardzo rozumiem ja ma przebiegać ten proces separacji i to jeszcze w czasie ogrzewania ? To są skomplikowane sprawy wymagające wielu doświadczeń , obserwacji  wyciągania wniosków i ciągłych poprawek i wg mnie gra nie warta świeczki .  

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Brzytwiarz napisał:

Myślałem że może kwasy by pomogły

Rozumiem ,ze chcesz oczyścić te bęben ? Jeśli tak to najpierw mechanicznie , dobrą myjką ciśnieniową z detergentem i ciepłą wodą. Do odkamieniania stali nierdzewnej można zastosować specjalne preparaty na bazie kwasów organicznych np. kamix i to w niskim stężeniu , nie więcej jak 3-5%  . W każdym kwasie o wyższym stężeniu nastąpi korozja wżerowa stali i będzie to wyglądało jakby ktoś porobił otworki igłą. Dobrze jak woda jest ciepła i krąży w obiegu zamkniętym , ale ty wystarczy poruszać bębnem - zamiesza roztwór . Im dłużej , wolniej i w mniejszym stężeniu tym lepiej wyczyści bez uszkodzeń i wżerów.

Link to comment
Share on other sites

Zbiorniki kwasowe czyści się najpierw zasadą a potem kwasem. Zasada najlepiej oczyści z tłuszczy a wszelkiego rodzaju kamienie załatwią kwasy.

Poza tym kwas zneutralizuje resztki pozasadowe w zbiorniku. Najtańsza zasada to oczywiście soda kaustyczna. O czyszczeniu możesz doczytać na piwo.org

 

Pokaż jakąś fotkę tego cuda.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

@Krzyżak tak znam to z piwo.org a mianowicie neutralizacja sody kw. Cytrynowym. Jutro pakuję do auto to wrzucę fotę ale towar zacny do tego jeszcze dennice będą ?. Towar z najwyższej półki i to dosłownie {wrzucę jutro foto dlaczego tak pisze ??? faktycznie czeka na palecie na najwyższej półce hehehe} 

Edited by Brzytwiarz
Link to comment
Share on other sites

@Krzyżak tak też myślę ale to nie powinno być problemem bo przygotuje dociążenie betonowe betonowe (cena). kilka płyt co by to było jakoś rozbieralne. Ale to projekt na za dwa lata.  

 

@marbert Aj tam na ostro. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.