Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Temat – identyfikacja roślin pożytkowych.


Quidam

Recommended Posts

Czy jest sens otwarcia takiego tematu na łamach forum ?

 

Pewnie część wyjdzie z założenia, że nie ma sensu w otwieraniu takiego tematu, bo nie ważne jak dana roślina się nazywa – ważne, że pszczoły mają z niej pożytek.

Dlatego pytanie to kieruję przede wszystkim do tych bardziej ambitnych, którzy chcieliby wiedzieć co rośnie w pobliżu ich pasieki albo tych, którzy widzieli interesujący gatunek, chcieliby wprowadzić go do bazy pokarmowej pszczół – a zwyczajnie nie wiedzą co to za roślina ?.

Zaznaczyć chciałbym, że nie jestem wybitnym specjalistą w temacie rozpoznawania bylin czy roślin zielnych. Dlatego liczyłbym na pracę zespołową – przynajmniej w tym dziale.

Do prawidłowej identyfikacji niezbędne są zdjęcia. Mógłbym we wstępie podać wskazówki - na jakie cechy rośliny należy zwrócić uwagę przy wykonywaniu dokumentacji fotograficznej, niezbędnej do prawidłowego rozpoznawania gatunków roślin.

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny pomysł .
Sam często ( co zresztą już było widać ) patrzę na roślinę i zastanawiam się co to takiego ?
Mam kilka poradników i encyklopedii z tysiącami roślin Europy , ale na szukanie kartka po kartce , to zazwyczaj nie ma już czasu .
Zawsze prościej jak zna się już nazwę . Wtedy indeks/spis treści i wystarczy minuta :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, marbert napisał:

Jedynie warto może komentarze wyłączyć aby nie zaśmiecać.

Nie jestem przekonany do tej formy.

Ja nie należę do nieomylnych, może inni użytkownicy będą mogli pomóc w rozpoznaniu konkretnej rośliny.

Tak jak pisałem, nie czuję się mocny w rozpoznawaniu roślin zielnych.

Dlatego liczę na to, że nie będę miał wyłączności w "orzekaniu wyroków".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.