Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

KRUS od pszczół


Recommended Posts

Czy warto ? Jak nie ma jak to ludzie kupują ziemię na KRUS . Tyle że od pszczół należy też odprowadzać podatek,  oprócz KRUS . Nie wielki bo nie wielki ale trzeba . Emerytura rolnicza = głodowa . No zdrowotne konieczne .

Link to comment
Share on other sites

To nie chodzi o kupno ziemi a o ,jak rozumiem ,ubezpieczenia . Chłopak chce zarejestrować się jako pszczelarz i mieć ubezpieczenie  jak mniemam bardziej zdrowotne  niż emerytalne . Taniej wyjdzie na pewno niż ubezpieczenie zdrowotne w jakiejś firmie no i pewne .

Link to comment
Share on other sites

tak w krus jest 234 zł miesięcznie a prywatny nfz to powyżej 300 zł na miesiąc .Mi chodzi o zdrowotne bo mnie urząd pracy ściga ,też myślałem o prywatnym od wypadków i pobytu w szpitalu ale nie wiem czy to dobre a może lepiej odkładać na konto.

 

Link to comment
Share on other sites

Lepszy jest KRUS, jak ściga urząd ,, pracy ,, to nie odczepisz się prywatnym .KRUS sprawi że się odwalą . Wielu tak robi . Prywatny ubezpieczyciel ma jeszcze kruczki których nie ma ZUS np. limit środków na leczenie .

Link to comment
Share on other sites

No będę musiał opłacić razem to koszt 4400 na rok wyjdzie ,ale spokój będzie no i mam rolniczy handel to może jakaś dotacja by była ,a z zawodu rolnikiem jestem to może na te małe przetwórstwo  by coś dali.

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, chudy1579 napisał:

...no i mam rolniczy handel to może jakaś dotacja by była ,a z zawodu rolnikiem jestem to może na te małe przetwórstwo  by coś dali.

Produktów pszczelich nie można przetwarzać w ramach "RHD na produkty pszczele".

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz zarejestrowane RHD w ramch działalności pszczelarskiej to możesz sprzedawać tylko produkty pszczele nieprzetworzone.

Jeżeli masz "RHD w ramach sadów orzechowych" to może tam możesz przetwarzać orzechy dodając do nich miód, tego nie wiem.

Ale RHD w ramach działalności pszczelarskiej można tylko produkty nieprzetworzone i są jeszcze na to limity ilościowe.

Edited by Krzyżak
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, daro napisał:

Krzyżak chłop o czym innym , np. pasztety z królika .

Nie wiem skąd to  że nie można sprzedawać w RHD produktów pszczelarskich przetworzonych ? Miód z orzechami , świeca. ?

Stąd , że taki jest zapis w decyzji o rhd .
Pasztet z królika teoretycznie tak .
A praktycznie ...
Praktycznie niby w końcu zezwolili w 2019r. na ubój zwierząt w gospodarstwie .
Ale ... znów wstawili kruczki prawne .
Nie doczytywałem , bo nie mam czasu , ale podobno trzeba na ubój w gospodarstwie mieć udokumentowaną 3 miesięczną praktykę w ubojni .
Jak nie kijem go , to pałką .

Mi wet jak wręczał decyzję o rhd, to śmiał się w twarz .
Mówił , żeby mi do głowy nie przyszło samemu ubijać kurczaka , lub przepiórki na sprzedaż !
Wg stanu na wiosnę 2019 gdybym chciał sprzedać choćby tuszke przepiórki musiałbym ją oddać do uboju w rzeźni .
Zapytany powiatowy nie potrafił mi jednak wskazać gdzie podejmą się ubicia 5szt. moich przepiórek !!!

Link to comment
Share on other sites

Cytat

W odpowiedzi na wniosek KRIR, resort rolnictwa poinformował, że zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, tj. ww. rozporządzeniem (WE) nr 853/2004, ubój zwierząt w celu wprowadzenia pozyskanego mięsa na rynek powinien być przeprowadzony w rzeźni zatwierdzonej przez właściwy organ, albo pod pewnymi warunkami poza rzeźnią, np. w gospodarstwie rolnym lub miejscu pochodzenia zwierząt. Wyjątki od wymogu uboju zwierząt w rzeźni dopuszczono w przypadku:

- uboju z konieczności - gdy zwierzę miało wypadek uniemożliwiający transport do rzeźni,

- drobiu i zajęczaków poddawanych ubojowi w gospodarstwie rolnym - jeżeli pozyskane z nich mięso będzie wprowadzane na rynek w ramach sprzedaży bezpośredniej konsumentom końcowym lub lokalnym zakładom prowadzącym handel detaliczny bezpośrednio zaopatrującym konsumenta końcowego,

- zwierząt dzikich utrzymywanych w warunkach fermowych poddawanych ubojowi za zgodą właściwego organu w miejscu pochodzenia tych zwierząt - wtedy gdy, m. in. zwierząt tych nie można transportować do rzeźni ze względu na zagrożenie dla obsługi lub ochronę ich dobrostanu,

 

O śmianiu w twarz wiem coś . Trzeba zetrzeć  śmiech z lica .

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.