Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

business online


MDR

Recommended Posts

Jednym z miast północy :) na lokalnej stronie słoik 0,9 po 24zł. Na miejscu po 25zł, Turyści z Warszawy po 30zł :) . Myślę, że w podobnej sytuacji jest więcej osób. Więc albo turyści, albo online, stąd mam prośbę o podpowiedzi, wskazówki techniczne i prawne do tych co mają w tym zakresie większe doświadczenie...

Link to comment
Share on other sites

Biznes to jest biznes i na pewno takie dywagacje na publicznym forum nie sprzyjają takiemu przedsięwzięciu. Bo istnieje jeszcze takie pojęcie jak konkurencja a rynek nie jest przecież nieograniczony. Jak masz pomysł dobry i jesteś pewny że on wypali to zakładaj i jak odniesiesz sukces to Wszyscy będziemy Ci zazdrościć , oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. To jest po części filozofia każdego biznesu , być pierwszym  wtedy jest większa szansa że odniesiesz sukces , chociaż już na pewno takie sklepy istnieją i nawet były zdaje się podobne ogłoszenia o sprzedaży miodu i na naszym forum.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Konkurencję rozumiem, ale bardziej mi chodziło o podpowiedzi techniczne, nie do sprzedaży ale funkcjonowania takiej strony.

Z kwestii technicznych .

W internecie żeby ktoś znalazł nowy mały sklep trzeba wydać masę kasy na promowanie .

I to trzeba dobrze wydać , bo wiele firm dzwoni , obiecuje ... Później biorą setki złotych a efektów nie widać .

Płaciłem za promowanie sklepiku internetowego przez dwa lata .

Wiele firm wręcz przysyłało faktury jakoby jestem im winien za promowanie (naciągacze) a efektów sprzedażowych nie było !

Każdy kolejny dzwonił , pisał i mówił , że mojego sklepu "nie widać" , że on sprawi , że wyszukiwarki wypromują pozycjonowanie , ale na obietnicach się kończyło .

Faktycznie było go widać jak ktoś szukał u mnie w wiosce . Ale nikt w Warszawie nie szuka miodu wpisując w wyszukiwarce nazwy małej warmińskiej wioski !

Z praktyki wiem , że najlepiej samemu ustalić "słowa kluczowe" , ale niezależnie od tego gdzie się tylko da dawać ogłoszenia z linkami .

Np Facebook (nie używam , choć wiem , że działa) , NK , rozmaite fora tematyczne (np ze zdrową żywnością )

Reklama z linkiem na samochodzie (np na ramce od tablicy rejestracyjnej ) .

Kolega Prezes ze Stargardu (kiedyś był u nas jako Golina ) opowiadał , że często stojąc gdzieś na światłach w korku odbiera telefony od kogoś , kto stoi obok , widzi reklamę i chce kupić produkty pszczele .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam cos takiego http://coeurderuches.blogspot.fr/jest to jakos polaczone z Facebook-iem , trzeba zamieszczac cos nowego i znajomi musza klikac LUBIE TO wtedy to ukazuje sie u nich na tablicy, albo jakos tak, u mnie zona sie tym zajmuje , bo ja nie mam pojecia co i jak. Uwazam podobnie jak Robi, ze jak samemu sobie nie pomozesz to wszyscy naciagacze chca wyciagnac tylko kase, a nie mam cudownego srodka ktory spowoduje ze jutro bedziesz mial kolejke po miod, to sie buduje latami.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.