Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Przynależność do związku czy stowarzyszenia?


Recommended Posts

  • 1 month later...

Witam, odświeżam temat. Mam pytanie Szanownych kolegów o radę i poradę. 

 

Przynależę do rejonowego koła pszczelarskiego. W ubiegłbym roku składałem wniosek o dofinansowanie na sprzęt jakim byłaby miodarka za 3600 zł. Z tej miodarki zrezygnowałem telefonicznie z zaznaczeniem, że będę dowiadywał się w WZP czy mogę zamienić na inny sprzęt. Udało mi się z nimi skontaktować i okazuje się, że listy jeszcze nie wpłynęły z rejonowych kół, więc pewnie tak ale mam zgłosić się z tym do rejonowego koła. W rejonowym kole mówią, że skreślili mnie z listy i w tej kwocie jaką mieli na mnie zarezerwowaną wpisali już kogoś innego i nie mam takiej możliwości, dopiero na przyszły rok. Dzwonię z powrotem do WZP i oni mówią, że mogą mnie wpisać na listę rezerwową... 

Mam już kompletnie dość ich brak profesjonalizmu i kłamstwa, bo przecież na początku mówili, że jest już za późno a WZP oświadcza, że jeszcze pisma z nazwiskami nie wpłynęły do nich. Czy w tym momencie są jakieś aspekty prawne aby pociągnąć to bym jednak w tym roku zyskał dofinansowanie na sprzęt? Zaznaczam, ze ten co zamierzam nabyć jest wartości 1600 zł a więc mniej niż przewidywano na początku.

 

Pytanie 2. Czy są jakieś towarzystwa, do którego po zapisaniu się w tym roku bez problemu uzyskam jeszcze dofinansowanie na ten rok? 

Link to comment
Share on other sites

Krzysztof obawiam się , że takiej organizacji nie znajdziesz , bo starając się o dofinansowanie musisz mieć zadeklarowaną ilość rodzin z roku poprzedniego wg stanu na 30 września roku ubiegłego.  Pytaj dalej w swoim Kole o tą listę rezerwową , bo rzeczywiście taka możliwość jest  , to znaczy wpisania na listę rezerwową i ewentualne otrzymanie z niej wsparcia  , ale to musi załatwić Twoje Koło czyli Prezes i Ciebie dopisać do listy.  My tu nic Ci nie możemy podpowiedzieć , poza tym żebyś pojechał do swojego Prezesa i z nim porozmawiał . 

Poza tym ten rok jest rokiem klęski żywiołowej i nie wiadomo jak władze rozdysponują środki finansowe i na co w pierwszej kolejności będą wydawane .

Link to comment
Share on other sites

Krzychu zapisz się na listę rezerwową i bądź dobrej myśli.  U mnie w kole to ja zajmuje się refundacjami na sprzęt. Dostaję  głosy od członków koła, że nie zakupią całego sprzętu jaki mają na umowach, dlatego też prawdopodobnie będzie sporo kasy dla osób na liście rezerwowej. Ludzie boją się robić zakupy.

Do odpowiedzialności nikogo nie pociągniesz, bo nie masz za co i jak. Tu wszystko jest na gębę.

Jak się zapiszesz do Polanki to za rok powinieneś dostać dofinansowanie.

Link to comment
Share on other sites

jak już temat odświeżony to dopytam jakie są warunki ubezpieczenia w kołach 

może Tadek powiesz co twoje koło oferuje ale innych kolegów też chętnie poczytam

co dokładnie ubezpieczenie obejmuje 

Link to comment
Share on other sites

Mirek jest to standardowe ubezpieczenie PZU pasieki i od odpowiedzialności cywilnej pszczelarza . Nie pamiętam teraz szczegółów. Może podadzą Ci Koledzy .

A jak nie to na PW podam Ci tel. gdzie się wszystkiego dowiesz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.