Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wspólna platforma sprzedaży produktów pszczelich


Guest marbert

Recommended Posts

Guest marbert
5 godzin temu, Michał napisał:

Jak już urosnę tak, żeby mieć problem ze zbytem to będę kombinował. Na razie ciągle mi miodu / pyłku / pierzgi i pszczół brakuje ;)

Dzisiaj byłem na rozmowie w firmie, żeby zmniejszyć wymiar etatu bo pracując 8h dziennie nie wyrabiam przy pszczołach. Teraz topiłem wosk i kończyłem przez ponad tydzień po 24tej. Mija się to z celem...

 

Pytanie, czy ktoś z nas ma problem ze sprzedażą? Bo chyba dopiero wtedy możemy myśleć o jakiejś formie wspólnej sprzedaży.

Michał opacznie interpretujesz ten pomysł. 

Sprzedałem swoje produkty pszczele, polecam kolegę. Kolegę pewnego nie oszusta. 

Sam prawdopodobnie jak spadzi brak to miodu bym nie oferował. Ale kolega w innej części kraju ma bo tam były lepsze warunki w tym roku. I to jest dobry miód. Pewny. Itd.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, marbert napisał:

Sprzedałem swoje produkty pszczele, polecam kolegę. Kolegę pewnego nie oszusta. 

Cytat

 

Cytat

Moi znajomi pszczelarze obok. To raczej pszczelarze poznani na forach pszczelarskich.

To kogo  chcesz polecać ?

Sąsiedzi to konkurencja na lokalnym rynku reszty nie znasz i nie tobie oceniać czy kto oszust czy nie .

 

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert

Daro ja pisze jasno. Twa interpretacja rzeczywistości jest taka jak cytujesz. ( ja to nazywam narodowobolszewicką).

 

Coś takiego jak konkurencja na lokalnym rynku nie istnieje. To zjawisko sezonowe przy pierwszych miodobraniach w sezonie. Obarczone zazwyczaj czym co daje się pszczołom do zimowli.

Ale i też stosowanymi zabiegami przeciw varroa. Dlatego nie polecam miodu od mojego sympatycznego kolegi bo leczy amitrazą.  Od drugiego już tak .A mam już odbiorców na ten czynnik wyczulonych.

A polecił bym np Krzyżaka bo mam pewność że żadnych pozostałości po substancjach użytecznych do produkcji gazów bojowych w jego miodzie brak. O fałszowaniu miodu syropami glikozowymi czy sacharozą nawet nie wspominam.:blink:

 

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, marbert napisał:

........................ A polecił bym np Krzyżaka bo mam pewność że żadnych pozostałości po substancjach użytecznych do produkcji gazów bojowych w jego miodzie brak. O fałszowaniu miodu syropami glikozowymi czy sacharozą nawet nie wspominam.:blink:

 

 

A skąd ta pewność ?

Polecaj mnie, również możesz mieć pewność.

Czyżbyś sugerował, że ktokolwiek z tego forum fałszuje miód lub wprowadza do jego zawartości jakiekolwiek niedopuszczalne substancje ?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.02.2020 o 19:12, marbert napisał:

Do kolegów, Krzyżaka, Michała, Robina i innych. 

Może fajną incjatywa było by stworzenie, sklepu internetowego dla produktów pszczelich, wysokiej jakości, wspólnie. 

Cytat

nie polecam miodu od mojego sympatycznego kolegi bo leczy amitrazą. 
Od drugiego już tak .A mam już odbiorców na ten czynnik wyczulonych.

A polecił bym np Krzyżaka bo mam pewność że żadnych pozostałości po substancjach użytecznych do produkcji gazów bojowych w jego miodzie brak.

Po przeczytaniu tematu od początku do końca podziękuję za współpracę . 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.02.2020 o 17:02, marbert napisał:

A polecił bym np Krzyżaka bo mam pewność że żadnych pozostałości po substancjach użytecznych do produkcji gazów bojowych w jego miodzie brak.

Skąd ta pewność ? Badałeś jego miody ?

(nie podważam dobrego imienia Krzyżaka )

Każdy kto ma zarejestrowaną  Sprzedaż bezpośrednią i RHD podlega kontroli odpowiednich organów co do jakości produktów jak i metod ich pozyskiwania i pakowania . Tak więc sprzedaje produkty dopuszczone na rynek .

Próba marebtyzowania Kolegów z forum jest żenująca .

Każdy pszczelarz odpowiada za swój produkt i jego jakość . Nie marbetowi o tym decydować jak również komukolwiek na  tym forum

Taka marbetowa idea jest sprzeczna z tym co spowodowało jego powstanie -każdy robi z siebie idiotę na własny rachunek .

Jak masz własną wizję  zrób to gdzieś indziej . Nie oceniam tego co produkujesz  bo  nie jestem od tego . Nie oceniaj innych

Link to comment
Share on other sites

Dosyć szlachetna idea ..... lecz piętrzące się 'wątpliwości' co do realizacji nasuwają 'podpowiedź':

W dniu 11.02.2020 o 23:00, marbert napisał:

Ta inicjatywa nie nic wspólnego z forum. 

 

To ewentualnie prywatna inicjatywa osób znających się z forum. 

 .... dlatego sugestia :

 

W dniu 11.02.2020 o 19:14, Krzyżak napisał:

To chyba raczej na priv takie rozmowy :)

  daje większe nadzieje na udaną realizację..... 

 

 ..... może tą 'drogą idźcie'...... 

Za powodzenie idei zaraz 'wzniosę' ... pitnym ?

 

PF

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
20 godzin temu, daro napisał:

Skąd ta pewność ? Badałeś jego miody ?

(nie podważam dobrego imienia Krzyżaka )

Każdy kto ma zarejestrowaną  Sprzedaż bezpośrednią i RHD podlega kontroli odpowiednich organów co do jakości produktów jak i metod ich pozyskiwania i pakowania . Tak więc sprzedaje produkty dopuszczone na rynek .

Próba marebtyzowania Kolegów z forum jest żenująca .

Każdy pszczelarz odpowiada za swój produkt i jego jakość . Nie marbetowi o tym decydować jak również komukolwiek na  tym forum

Taka marbetowa idea jest sprzeczna z tym co spowodowało jego powstanie -każdy robi z siebie idiotę na własny rachunek .

Jak masz własną wizję  zrób to gdzieś indziej . Nie oceniam tego co produkujesz  bo  nie jestem od tego . Nie oceniaj innych

Chyba już całkiem Szanownemu Koledze coś się dzieje,kiedy nie potrafi z zrozumieniem tekstu odczytać.

Ale to u Kolegi jest normą,więc wcale się nie dziwię.:P

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
W dniu 12.02.2020 o 16:16, daro napisał:

Ty nic nie wiesz o mnie i raczej się nie wypowiadaj. Jak byłem młody takie sprawy załatwiało się za drzwiami remizy . Na solo , ale trzeba było być odważnym .  Jak coś masz do mnie to napisz na priv a nie publicznie  . Nikt tu nikomu niczego nie zabrania aby było w/g przyjętych tu zasad.

Wracając do tematu jeśli coś chcesz załatwiać z pominięciem forum to napisz jako ogłoszenie lub poprzez priv.

O czym Kolega opowiada?

Piszę jasno i logicznie. Proszę czytać,może potrzeba już trzy razy?. To Proszę może i cztery.

Nic o Koledze co czytam więcej potrzebne mi nie jest. To jest dla mnie jasne i logiczne.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
5 minut temu, marbert napisał:

O czym Kolega opowiada?

Piszę jasno i logicznie. Proszę czytać,może potrzeba już trzy razy?. To Proszę może i cztery.

Nic o Koledze co czytam więcej potrzebne mi nie jest. To jest dla mnie jasne i logiczne.

 

Tu odpowiadam na post,który wyświetlił mi się jako odpowiedz, Kolegi Daro.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.