Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wspólna platforma sprzedaży produktów pszczelich


Guest marbert

Recommended Posts

Guest marbert

Do kolegów, Krzyżaka, Michała, Robina i innych. 

Może fajną incjatywa było by stworzenie, sklepu internetowego dla produktów pszczelich, wysokiej jakości, wspólnie. 

Link to comment
Share on other sites

Czyli jak mam rozumieć Twoją propozycję ? Platforma ?? To musi być jakaś forma organizacyjna typu Spółdzielnia czy Spółka .

Wydaje mi się że takie porozumienie o jakim myślisz i nadanie temu  formy organizacyjnej to dosyć trudna sprawa i raczej takie sprawy załatwia się nie publicznie tylko w zamkniętym kręgu chętnych i forum internetowe nie może być miejscem do takich negocjacji i było by to sprzeczne z regulaminem forum.

 

Ortografię poprawiłem ?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
23 minuty temu, Tadek11 napisał:

Czyli jak mam rozumieć Twoją propozycję ? Platforma ?? To musi być jakaś forma organizacyjna typu Spółdzielnia czy Spółka .

Wydaje mi się że takie porozumienie o jakim myślisz i nadanie temu  formy organizacyjnej to dosyć trudna sprawa i raczej takie sprawy załatwia się nie publicznie tylko w zamkniętym kręgu chętnych i forum internetowe nie może być miejscem do takich negocjacji i było by to sprzeczne z regulaminem forum.

 

Ortografię poprawiłem ?

 

Z ortografią zawsze miałem problemy. Wybaczcie.

Platforma jest prosta w formie sklepu internetowego,każdego z nas indywidualnie pod swym nr sprzedaży RHD lub SB. A jednak razem. Z różnych części kraju dla każdego odbiorcy.

Pod warunkiem najwyższych standardów. Premium.

Jako że mam miód spadziowy raz na kilka lat.Raczej skupił bym się na pyłku i pierzdze. Ale wszystko w najwyższym poziomie.

 

Może zamkniemy temat dla członków forum. A następnie coś ewentualnie uzgodnimy?

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy Wiesz o czym piszesz ? Sklep internetowy to jest  sklep , ktoś go musi prowadzić , musi mieć siedzibę  , konto bankowe i płacić podatki i mieć  kasę fiskalną itp.

Co innego jeżeli masz na myśli wymianę towarów dwustronną , bo masz spadziowy , a chciał być mieć szerszą game miodów do sprzedaży u siebie i mieć na przykład mniszkowy . Wtedy taka platformą mogą być ogłoszenia na naszym forum , ogłaszasz że masz do sprzedania lub zamiany miód spadziowy i chcesz kupić mniszkowy i na PRV dogadujecie szczegóły , wymieniacie się i rozliczacie finansowo osobiście.

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert

Tadeusz to jasne. Ktoś ten procent działalności musi ponieść. I do tego wspulnego worka, mus się dołożyć od zysku. 

Z forum znam Krzyżaka i Brzytwiarza osobiście. To jest zaczątek wspólnego zaufania. 

Chcesz się dołączyć ok. Chcesz zaproponować zasady. Ok. 

Wszystko jest w formie pomysłu. 

Możemy pomysł zazucic ale i możemy coś tworzyć. 

Forma premium raczej, proekologiczna. 

Choć to nie jest, myślę podstawowy warunek. 

Każdy swój warunek i strategię określi. A klient oceni. 

A od sprzedaży się dołożymy. 

Link to comment
Share on other sites

Robert piszesz górnolotne słowa o zaufaniu , platformie , ekologii itp. Ale sklep to jest sklep . Kto go będzie poprowadzi ? Kto będzie sprzedawał ? Płacił podatki ?

Dogadaj się z chętnymi poprzez ogłoszenia na naszym forum i działajcie , zakładajcie sklep ale nie na forum bo forum nie jest sklepem ? Są od tego prywatne wiadomości na forum do domówienia szczegółów.

Link to comment
Share on other sites

Marbet ja też mam problemy z ortografią ,ale to forum gdzie jak krowie na rowie na czerwono podkreślono byki. Nie poprawianie źle świadczy o Twoim o szacunku dla tych co czytają.

Pomysł platformy nie jest tak skomplikowany jak myśli Tadeusz .

Marbetowi  nie chodzi o  sklep a stronę gdzie wszyscy za opłatą i na swoją odpowiedzialność oferowali by swoje produkty . Nie widzę powodu ukrywać tego . Koszt tego nie jest wielki ,  więcej roboty .

Nie musi być to jakaś inna strona a może być wydzielony dział forum, osoba odpowiedzialna za sprawdzanie rejestracji sprzedaży bezpośredniej i napisane koszty umieszczenia i prowadzenia .

Coś tak jak aliexpress ?

Umieszcza się na zakładce dane pszczelarza, kontakt do niego ,oferowane produkty ze e/w zdjęciem cenę  i jego koszty wysyłki . Oraz to co sobie zamarzy i za co  zapłaci .

Nie ma prawnej innej możliwości . Nie ma prawnej możliwości aby ktoś przyjmował zamówienia za pszczelarza .

Temat kiedyś był,,poruszany ,, na Polance ale jakoś umarł.

Link to comment
Share on other sites

Darek ale ja czytać umiem ? jak nie o sklep ??

 

1 godzinę temu, marbert napisał:

Z ortografią zawsze miałem problemy. Wybaczcie.

Platforma jest prosta w formie sklepu internetowego,każdego z nas indywidualnie pod swym nr sprzedaży RHD lub SB. A jednak razem. Z różnych części kraju dla każdego odbiorcy.

Pod warunkiem najwyższych standardów. Premium.

Jako że mam miód spadziowy raz na kilka lat.Raczej skupił bym się na pyłku i pierzdze. Ale wszystko w najwyższym poziomie.

 

Może zamkniemy temat dla członków forum. A następnie coś ewentualnie uzgodnimy?

 

Przecież pisze że sklep internetowy ?

Link to comment
Share on other sites

Marbet ma swobodne podejście do słowa

Cytat

każdego z nas indywidualnie pod swym nr sprzedaży RHD lub SB

I to już nie jest sklep . Nie można inaczej zrobić jak napisałem , bez problemów z US . Roberta stronkę widziałem i chyba marbetowi o to chodzi aby wszyscy byli w kupie . Aby klient nie szukał po całym internecie . Nie każdy też i potrafi zrobić .

Link to comment
Share on other sites

Darek jak masz chęć to działaj w takiej platformie , ja się nie piszę bo widzę problem z marketingiem takiej platformy .

Przecież mamy do dyspozycji OLX , Allegro , gumtree gdzie bez problemu możemy się ogłaszać swoje produkty  , a na naszym forum jest nie uruchomiona opcja założenia Klubu  , zobacz w nagłówku w drugim rzędzie  jest opcja "kluby" Porozmawiajcie z Pawłem i niech uruchomi  taką opcję i załóżcie sobie " klub" gdzie będziecie się wymieniać tymi informacjami o jakich myślisz i żeby się nie szukać po całym internecie. ?

Czy chodzi Ci o założenie wspólnej strony internetowej ? 

Link to comment
Share on other sites

Robert sorry , ale dajmy sobie trochę na luz , przeniosłem Twój post do kwarantanny , domyślasz się chyba dlaczego . Dyskutujmy bez używania słów o bolszewikach itp.

Co do Twojego pomysłu to wyjaśnij dokładniej o co Ci chodzi i jak sobie to wyobrażasz i jak nie będzie to sprzeczne z regulaminem forum i jak zatwierdzi to Administrator  Paweł

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert

Ta inicjatywa nie nic wspólnego z forum. 

 

To ewentualnie prywatna inicjatywa osób znających się z forum. 

 

TADEUSZ nie wymyślaj. Co to ma z forum wspólnego? 

Link to comment
Share on other sites

Robert ostrzegam Ciebie przed stosowaniem obraźliwych wyrażeń w stosunku do innych Kolegów na forum . Jest to niezgodne z regulaminem forum.

 

Co do Twojej inicjatywy to cały czas wyjaśniasz nam  na czym ma polegać ta inicjatywa i Darek też próbował nam wyjaśnić co miał autor na myśli i dopiero teraz na koniec piszesz , że masz na myśli prywatną inicjatywę ? nie mającą nic wspólnego z forum.

Bo początkowo pisałeś o platformie , później o  sklepie internetowym  , nie bardzo rozumiałem jakim , gdzie i kto ma to prowadzić taki sklep ?

I to wyjaśnienie jest dla mnie wystarczające. thumbsup.gif

Życzę Wam powodzenia i beczek sprzedanego miodu.

 

Link to comment
Share on other sites

To po co to pisać na forum skoro z forum nie ma mieć nic wspólnego tylko wspólnie koledzy będą sobie sprzedawać :D nie ma innej drogi kontaktu? 

Edited by Krzychu
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, daro napisał:

Marbet ja też mam problemy z ortografią ,ale to forum gdzie jak krowie na rowie na czerwono podkreślono byki. Nie poprawianie źle świadczy o Twoim o szacunku dla tych co czytają.

Pomysł platformy nie jest tak skomplikowany jak myśli Tadeusz .

Marbetowi  nie chodzi o  sklep a stronę gdzie wszyscy za opłatą i na swoją odpowiedzialność oferowali by swoje produkty . Nie widzę powodu ukrywać tego . Koszt tego nie jest wielki ,  więcej roboty .

Nie musi być to jakaś inna strona a może być wydzielony dział forum, osoba odpowiedzialna za sprawdzanie rejestracji sprzedaży bezpośredniej i napisane koszty umieszczenia i prowadzenia .

Coś tak jak aliexpress ?

Umieszcza się na zakładce dane pszczelarza, kontakt do niego ,oferowane produkty ze e/w zdjęciem cenę  i jego koszty wysyłki . Oraz to co sobie zamarzy i za co  zapłaci .

Nie ma prawnej innej możliwości . Nie ma prawnej możliwości aby ktoś przyjmował zamówienia za pszczelarza .

Temat kiedyś był,,poruszany ,, na Polance ale jakoś umarł.

 

A może gdyby ta platforma była utworzona w ten sposób, że każdy byłby uprawniony do obsługi swojego produktu i całej otoczki wokół niej? 

 

Oczywiście jeśli każdy mógłby w to wejść bez wyłączności wszystkich kolegów z forum. 

Link to comment
Share on other sites

Tego typu "grup" na fb jest mnóstwo.  Ze zdrową żywnością, z własnego ogródka itp. W mojej ocenie tworzenie nowej witryny zakończy się fiaskiem. Koszty marketingu i utrzymania zjedzą zyski.
Jaki segment klientów będzie szukał miodu w sieci? Osoby wygodne, którym nie chce się podjechać do lokalnego pszczelarza. Gro takich osób posiada konto na fb i tam robi takie zakupy. nawet więcej nie muszą tego szukać bo algorytm zaproponuje im taka grupę. Licząc na kontakt osobisty z producentem lub ew administratorem grupy. 
Zamiast tworzyć nowy "twór" można dołączyć do istniejącego bez większego kłopotu.  :)  

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jak już urosnę tak, żeby mieć problem ze zbytem to będę kombinował. Na razie ciągle mi miodu / pyłku / pierzgi i pszczół brakuje ;)

Dzisiaj byłem na rozmowie w firmie, żeby zmniejszyć wymiar etatu bo pracując 8h dziennie nie wyrabiam przy pszczołach. Teraz topiłem wosk i kończyłem przez ponad tydzień po 24tej. Mija się to z celem...

 

Pytanie, czy ktoś z nas ma problem ze sprzedażą? Bo chyba dopiero wtedy możemy myśleć o jakiejś formie wspólnej sprzedaży.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Michał napisał:

Jak już urosnę tak, żeby mieć problem ze zbytem to będę kombinował. Na razie ciągle mi miodu / pyłku / pierzgi i pszczół brakuje ;)

Dzisiaj byłem na rozmowie w firmie, żeby zmniejszyć wymiar etatu bo pracując 8h dziennie nie wyrabiam przy pszczołach. Teraz topiłem wosk i kończyłem przez ponad tydzień po 24tej. Mija się to z celem...

 

Pytanie, czy ktoś z nas ma problem ze sprzedażą? Bo chyba dopiero wtedy możemy myśleć o jakiejś formie wspólnej sprzedaży.

 

Mi miód się kończy. Faktem jest to, że w poprzednim sezonie podobna ilość miodu skończyła  mi się już w listopadzie. 

 

Winą jest tego raczej zmiana lokalizacji. W centrum dużego miasta nie miałem problemu ze sprzedażą, w małym mieście pod dużym miastem jest troszkę gorzej. Wiele ale to wiele osób pyta, co 20 osoba przyjedzie kupić a rozchodzi się właśnie o lokalizację. "a to jak będę przejeżdżał w tej okolicy to zajadę". Nie ukrywam, że stali klienci którzy pierwszy raz u mnie kupili miód wciąż go kupują już 3 sezon więc zaufanie wśród swoich klientów mam. 

 

 

PS Michał ile Ty masz tych rodzin, że tak dużo roboty już teraz masz? 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
8 godzin temu, Tadek11 napisał:

Robert ostrzegam Ciebie przed stosowaniem obraźliwych wyrażeń w stosunku do innych Kolegów na forum . Jest to niezgodne z regulaminem forum.

 

Co do Twojej inicjatywy to cały czas wyjaśniasz nam  na czym ma polegać ta inicjatywa i Darek też próbował nam wyjaśnić co miał autor na myśli i dopiero teraz na koniec piszesz , że masz na myśli prywatną inicjatywę ? nie mającą nic wspólnego z forum.

Bo początkowo pisałeś o platformie , później o  sklepie internetowym  , nie bardzo rozumiałem jakim , gdzie i kto ma to prowadzić taki sklep ?

I to wyjaśnienie jest dla mnie wystarczające. thumbsup.gif

Życzę Wam powodzenia i beczek sprzedanego miodu.

 

Chodziło mi o  prywatne znajomości członków forum. Znam gościa osobiście. Mogę zagwarantować że ma dobry miód. Jak ja nie mam może on jeszcze ma. Dla mych odbiorców.

Doświadczyłem że jak rok marny i brak miodu po roku już ciężko o tego samego odbiorcę.

To nasza osobista sprawa.

 

Co do obrażania. Postaram się powstrzymać język. Z rzeczonego fragmentu jednak nie sądzę aby Kolega Daro był obrażony. Ma takie przekonania, jego sprawa.;)

Tylko nazwałem jak te przekonania się nazywają.:wacko:

 

Ale ucinam swój jęzor.

Link to comment
Share on other sites

Ty nic nie wiesz o mnie i raczej się nie wypowiadaj. Jak byłem młody takie sprawy załatwiało się za drzwiami remizy . Na solo , ale trzeba było być odważnym .  Jak coś masz do mnie to napisz na priv a nie publicznie  . Nikt tu nikomu niczego nie zabrania aby było w/g przyjętych tu zasad.

Wracając do tematu jeśli coś chcesz załatwiać z pominięciem forum to napisz jako ogłoszenie lub poprzez priv.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.