Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pasieka a deweloper


Recommended Posts

Czy ktoś miał taki problem. Chce założyć pasiekę pod wieliczka, mam postawione ule juz. Przyszedł jakiś koleś i mówi że on na działce obok bedzie budował szeregówki i ule maja zniknąć... Czy mam je zlikwidować.... Moja działka co to komu przeszkadza... Odpuścić czy drzeć koty.. Prosze o radę 

Link to comment
Share on other sites

Niby możesz ale radziłbym poszukać innego miejsca . Wytrucia ,sądy przepychanki . Warto ? Ja zawsze w takim przypadku pakuję manele . Trudno . Mimo że pszczoły nie tygrysy to chłopaka który ,, zmusił ,,  mnie do postawienia na jego działce mało nie zabiły . Warto ryzykować ?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, AAnka napisał:

/.../ mówi że on na działce obok bedzie budował szeregówki i ule maja zniknąć... Czy mam je zlikwidować.... Moja działka co to komu przeszkadza... Odpuścić czy drzeć koty.. Prosze o radę 

Jeszcze nie buduje , dopiero będzie, masz więc trochę czasu by się dokładniej zorientować ... co to za "koleś" , co zrobić by mu nie przeszkadzały, ew. poszukać innej lokalizacji. 

     Jednak 'pszczoły' zawsze przegrywają z 'deweloperami' i im podobnymi ..... myślę : nie warto"drzeć kotów" ..... jeszcze jest nieco czasu , jeszcze ...

 

PF

    

Link to comment
Share on other sites

Ja bym w ramach sprawiedliwości społecznej oddolnej zapamiętał jego samochód. Markę, blachy... 

Zostawił puste ule (szkoda pszczół). 

Postawiłbym monitoring na pasiece (kamerkę, z wykrywaniem ruchu i nagrywaniem filmiku i wysyłaniem MMS do Ciebie jak wykryje ruch). 

 

Resztę dopisałoby życie. 

 

Zło tryumfuje kiedy dobrzy ludzie milczą. 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, AAnka napisał:

..........Czy mam je zlikwidować.... Moja działka co to komu przeszkadza... Odpuścić czy drzeć koty........

 

Niczego nigdy nie odpuszczamy, walczymy zawsze do końca.

Jeśli ulegniesz, będzie to jednoznaczne z tym, że ustawiłeś ule niezgodnie z prawem i zasadami współżycia społecznego.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Deweloper czyści teren przed inwestycją .W tym obszarze można trzymać pasieki. Nie wiem jak Wieliczka( nie miasto) , ale trochę dalej gminy przy nabyciu ziemi, działek  zaczynają żądać oświadczeń że jesteśmy świadom że jest to   teren rolniczy . W ten sposób chcą bronić mieszkańców przed ,,teroryzmem " napływowych , gdyż ci po okresie ,,początkowym" często żądają zaprzestania uprawy , hodowli i wszystkiego co im przeszkadza . Mimo to w razie konfliktu jesteś na pozycji przegranej , takie są realia i doświadczenia wielu innych pszczelarzy.

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc drażni mnie, w jakim ekspresowym tempie wykaszają lasy, znikają tereny rolne tylko po to aby budować dalej szeregowce. Kiedyś ta bańka pęknie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.