Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Internetowe sklepy pszczelarskie - co polecacie?


Paweł

Recommended Posts

Nie polecam Lysonia, to oszust. Pieniądze przelane ponad 10 dni temu, wszystko według zapewnień z jego strony miało być na stanie i przesyłka gotowa w ciągu tygodnia. Dziś się okazuje, że produkcja ruszy dopiero z tydzień, a dostawa najwcześniej będzie za 3 tygodnie. To jakiś dureń!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Zapraszam do mojego sklepu www.apitec.pl

Jestem pewien, że znajdą się osoby na tym forum które robiły u mnie zakupy :) Proszę je o opinie  :rolleyes: 

Do każdego zamówienia podchodzę indywidualnie. Zależy mi na zadowoleniu klienta bo chce by do mnie wracał  :)

Sprzęt mam ciekawy i w dobrych cenach, tak że chyba warto zajrzeć  ;) W tej chwili stany magazynowe są mizerne bo zima, ale jeszcze przed rozpoczęciem sezonu asortyment znacząco się poszerzy  :D

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenia komercyjne proszę umieszczać w dziale ogłoszeń , taka przyjęliśmy zasadę na naszym forum  i proszę o stosowanie się do tego. Regulamin działu ogłoszeń jest zamieszczony w  dziale " Ogłoszenia"

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenia komercyjne proszę umieszczać w dziale ogłoszeń , taka przyjęliśmy zasadę na naszym forum  i proszę o stosowanie się do tego. Regulamin działu ogłoszeń jest zamieszczony w  dziale " Ogłoszenia"

Temat jest  Internetowe sklepy pszczelarskie - co polecacie? .

Jerzy po prostu polecił swój sklep  ;)

Link to comment
Share on other sites

Robert to jest znak że trzeba drastycznie podnieść ceny :D

Odwrotnie .

Obniżyliśmy cenę wiader dla bieżącej dostawy :)

 

Trzy lata temu wiadra 30l. kosztowały średnio 24-27zł. a mnie 19-19,50zł.

Rok temu ceny spadły . Średnio kosztowały 18-20zł. U mnie 16zł.

Teraz dla bieżącej partii wiader obniżyliśmy cenę na 15,50zł./szt.

A jeszcze za chwilę dla Naszych Forumowiczów zrobimy Mikołajkową promocję ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Czy są jakieś nowe propozycje co do sklepów? Mam jakieś zakupy do zrobienia typu sitka, 2 bluzy, rękawice - czy też pozostać w apitec jak to było w 2015r?

Dziękuję z góry za propozycje. Allegro raczej odpada, bo chcę zrobić u 1 , aby nie płacić wielu przesyłek.

Link to comment
Share on other sites

Ja brałem u Bartodziej kraty zależało mi na czasie i zamówione w poniedziałek były w środę. Winidurowe bardzo fajne trochę jakby minimalnie gumowe i nie bardzo cienkie 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Paweł napisał:

Czy są jakieś nowe propozycje co do sklepów? Mam jakieś zakupy do zrobienia typu sitka, 2 bluzy, rękawice - czy też pozostać w apitec jak to było w 2015r?

Dziękuję z góry za propozycje. Allegro raczej odpada, bo chcę zrobić u 1 , aby nie płacić wielu przesyłek.

Teraz taki czas że czas realizacji wydłużony,to jak będziesz zamawiał to weź pod uwagę.PK

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Paweł taki sprzęt o jakim piszesz to lepiej obejrzeć przed zakupem , ewentualnie przymierzyć jak ubranie  bluzy itp.  i nie kupować kota w worku.

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

apiart.pl Sochy mają dobry towar. Odzież produkują sami, więc też nie jest to jakaś chińszczyzna. Mimo że mam do nich niedaleko, to w sezonie, jak roboty po pachy, to wolę zamówić przesyłkę kurierem i mieć spokój. Towar jest u mnie na czas. Polecam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tadek11 napisał:

ewentualnie przymierzyć jak ubranie  bluzy itp.  i nie kupować kota w worku.

Dokładnie . Kupiłem u Adamka nowy model i tyle co dostałem strzałów  w łeb to chyba na 100 lat do przodu . Robione na jakiegoś chorego człowieka proporcje ni w kij ni w d . Maska z jakimś dzyndzlem w środku który, jak wkoncypowałem , ma się opierać na tyle głowy tyle że nad ulem się trza pochylić i lata ten dyndzel i to nie po głowie . Na górze jakiś czubek jak u Krasnoludka . Totalna porażka . Materiał badziewie bo jakaś mieszanka bawełny z plastikiem spadła iskra i mało żem z dymem nie poszedł .

Kupowałem kosmonautę i z tego jestem zadowolony do dziś . Choć też bez przymierzania kupowałem 2 rozmiary wysłali  ( nie u Adamka , choć jego produkcja )  jeden .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co do sklepu www.apitec.pl mam jedną uwagę. Kupiłam u nich różnych akcesoriów za niemal 470 zł  i przysłali mi to wszystko zapakowane w zwykłe pudło tekturowe, bez żadnego zabezpieczenia, pudło dużo większe niż zawartość, w środku nie było żadnego wypełniacza. Efekt był taki, że wszystkie rogi od góry były zgniecione i rozerwane, dziury były na tyle duże, ze do środka można było niemal zajrzeć... Jak to zobaczyłam, to byłam zszokowana i zatrwożona o zawartość, bo były tam między innymi dwa podkurzacze, bałam się, że mogą być pogniecione. Na szczęście wszystko w środku było OK. Ale wkurzona byłam za to "opakowanie", bo pomijając już kwotę zamówienia, to zapłaciłam 18 zł za przesyłkę, nie dostałam żadnego rabatu, więc kurka wodna, mogli się bardziej postarać przy tym pakowaniu. Porobiłam nawet zdjęcia i miałam w planie wysłać im to z wyrazami zdegustowania, ale ostatecznie czasu nie miałam, a potem zapomniałam.

 

A co do odzieży, jeśli ktoś jeszcze mógłby polecić sklep lub producenta z którego jest zadowolony, to będę wdzięczna. Moje przyjaciółki skutecznie mnie dziś zachęciły do wydania pieniędzy na jakiś kombinezon ochronny. A tylko powałkę podniosłam, żeby im ciasto podać... wariatki jedne... ?

Link to comment
Share on other sites

Iwono, w bezwietrzny i ciepły dzień sprawdź czy mają pokarm i matkę... taki atak nie przystoi pszczołom teraz.

Co do kombinezonu, osobiście używam takiej bluzy i mogę z czystym sumieniem polecić: https://www.adamek.net.pl/odziez-pszczelarska/28-bluza-pszczelarska-typu-kosmonauty-nowy-typ.html

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

do pszczół zawsze z dymem - to zawsze łagodzi obyczaje - szczególnie już teraz w lipcu. Do karmienia wystarczy sama siatka zakładana na zwykłą czapkę patrolówkę . W kombinezonie bardzo gorąco i duże zajście z ubieraniem, ja polecam bluzę nierozpinaną , polskiej produkcji od p. Sochy.

https://apiart.pl/bluzy/27-bluza-pszczelarska-z-kapeluszem-nierozpinana-premi.html

przy okazji warto kupić wspomnianą siatkę na głowę

https://apiart.pl/kapelusze/203-siatka-ochronna-na-glowe.html

i dodatkowy kapelusz bo to najczęściej się uszkadza. Kolor beżowy bardziej praktyczny bo biały zawsze brudny , nawet po upraniu.

Nie kupuję i nie polecam bluz rozpinanych bo zawsze coś tam się nie dopnie lub zamek uszkodzi . Do prania odpinam kapelusz bez problemu. Kiedyś widziałem fajny filmik z karmienia pszczół w kombinezonie jak jednak znalazły dziurkę do środka, istny Charlie Chaplin .

Nie ściągaj bluzy ciągnąc za kapelusz bo się siatka urwie . Wiem bo urwałem :)

 

 

 

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

przy większej ilości pszczół nie ma czasu na cackanie się przy porannym miodobraniu w pochmurny dzień.

16 godzin temu, ikop74 napisał:

A co do odzieży, jeśli ktoś jeszcze mógłby polecić sklep lub producenta z którego jest zadowolony, to będę wdzięczna. Moje przyjaciółki skutecznie mnie dziś zachęciły do wydania pieniędzy na jakiś kombinezon ochronny. A tylko powałkę podniosłam, żeby im ciasto podać... wariatki jedne... ?

 

Dobrze mieć jedno i drugie. Bluza jest dobra jak pszczoły są w humorze, albo idziemy tylko podkarmić, czy leczyć to bluza jest ok. Natomiast jak trzeba szybko bez cackania i w miarę komfortowo odebrać miód w pochmurny poranek z bardzo silnych rodzin to chętnie ubieram się w kombinezon. Poza tym zdarzają się różne sytuacje, że np trafi się rodzina szatanów i trzeba matki poszukać, wymienić, tu czasami bluza jest niewystarczająca.

Co do firmy to polecam firmę Adamek. Robią z porządnego materiału i dosyć trwałe zamki. Jak się siatka przy kapeluszu uszkodzi na tyle, że nie warto jej cerować, to można dokupić sam kapelusz i po prostu przypiąć zamkiem do kombinezonu czy bluzy.

Kiedyś kupiłem dodatkowy kombinezon od Łysonia w wersji "premium"tj.  dużo kieszonek, naszywek, wentylacja i wyższa cena. Po kilkukrotnym użyciu po kolei psuły się wszystkie zamki, poza tym w przeciwieństwie do kombinezonów od Adamka materiał jest cienki i sztuczny przez który pszczoły z łatwością przebijają się żądłami. Do tego rondo kapelusza jest zbyt małe i w wietrzne dni nieraz siatka lądowałą mi na twrzy.Po niepełnym sezonie go wyrzuciłem.

Są jeszcze bluzy i kombinezony z wentylacją z grubej siatki jak u producenta "Fabio", ale dla mnie to się nie nadaje, bo na jednej z pasiek zakładam kombinezon również z uwagi na kleszcze, a przez tą siatkę przechodzą te mniejsze osobniki.

Co do prania to ja wrzucam do pralki razem z kapeluszem tyle, że kapelusz chowam do środka bluzy i zapinam zamek (w tej bez zamka można przewrócić na lewą stronę) . Jeżeli się tego nie zrobi to kapelusz się blokuje i bęben kręci resztą bluzy skręcając zamek i całą bluzę w "powróz".

Edited by Wampun
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Michał napisał:

Iwono, w bezwietrzny i ciepły dzień sprawdź czy mają pokarm i matkę... taki atak nie przystoi pszczołom teraz.

Dziękuję, jutro je obejrzę, choć wydaje mi się, a raczej mam nadzieję, że to po prostu zbieg różnych niesprzyjających okoliczności (których trochę było) je sprowokował..

 

Dzięki za Wasze opinie co do producentów! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.